Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

07.05.2019
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 6. 5. 2019 celkem 17 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Chýšť – dopravní nehoda – 10:10
chst-(1).jpg

Na dálnici D11 spěchali do katastru obce Chýšť profesionální hasiči ze stanic Nový Bydžov a Hradec Králové – Pražská a také dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou. V místě havarovala dodávka s přívěsným vozíkem, při nehodě došlo k úniku provozních náplní. Hasiči odpojili u havarovaného automobilu akumulátor a zasypali uniklé kapaliny sorpčním materiálem.

Roudnice – dopravní nehoda – 14:06
Na silnici č. I/11 na úrovni obce Roudnice odstraňovali hasiči následky dopravní nehody osobního vozidla. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, vozidlo vyjelo mimo komunikaci a skončilo v příkopu. Hasiči místo události zajistili, uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem a předali místo zásahu policistům. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Nechanic.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 14:44
HK-STEF2-(1).jpg
V ulici Bratří Štefanů zasahovali u dopravní nehody dvou osobních aut profesionální hasiči z centrální stanice. Jednotka zabezpečila místo zásahu, provedla protipožární opatření a v místě nehody usměrňovala provoz na komunikaci, která byla průjezdná jedním jízdním pruhem. Po došetření odstranili hasiči havarované vozy mimo komunikaci a místo zásahu si převzali policisté.

Všestary – dopravní nehoda – 15:14
Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská vyjížděli do části Rosnice, kde havarovala dvě osobní vozidla. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, hasiči odstranili následky dopravní nehody.

Králíky – dopravní nehoda – 18:08
kraliky-Podolib-(1).jpg
V části Podoliby zasahovali profesionální hasiči ze stanice Nový Bydžov u dopravní nehody osobního automobilu, který narazil do stromu. Hasiči místo události zabezpečili a následně jej předali policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – dopravní nehoda – 01:36
horice-(1).jpg
Při nájezdu z Hořic na silnici I/35 havaroval osobní automobil, který skončil převrácený na střechu. Hasiči místo události zajistili, naštěstí nebyl při nehodě nikdo zraněn. Následně pomohli hasiči po došetření s naložením havarovaného vozu na odtahovou službu.

Pecka – dopravní nehoda – 08:38
Profesionální hasiči z Nové Paky zasahovali v části Bukovina u Pecky, kde havaroval osobní automobil do příkopu. Na místě se nacházela jedna zraněná osoba, kterou si převzali do svých rukou záchranáři. Hasiči pomohli záchranářům s transportem člověka a následně vytáhli vozidlo z příkopu a odstavili jej mimo komunikaci.

Valdice – požár – 20:04
Tři jednotky hasičů vyjely k nahlášenému požáru garáže v Jabloňové ulici. Nikdo nebyl při události zraněn, škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Díky rychlému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 80 tisíc korun. Po likvidaci požáru ohledal místo události vyšetřovatel hasičů, který zjistil, že příčinou byla s největší pravděpodobností technická závada na akumulátoru elektrokoloběžky. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína a JSDH Valdice a Železnice.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Meziměstí – požár – 16:30
mezimosti-kom-(1).jpg
Šest jednotek hasičů bylo zalarmováno kvůli nahlášenému požáru na střeše obytného domu v ulici 5. května. Průzkumem hasiči zjistili, že se nejedná o zahoření střechy, ale že došlo k požáru sazí v komíně bytového domu. Jednotky požár uhasily, nezpůsobil žádnou škodu. Poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům v Náchodě a Broumově a dále JSDH Meziměstí, Teplice nad Metují a Broumov, Jednotka SDHP Veba Broumov byla ponechána na základně.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Na územním odboru Trutnov nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – záchrana zvířete – 04:57
Profesionální jednotka z Trutnova vyprostila a tím také zachránila srnku, která uvízla v plotě.

Malá Úpa – únik nebezpečných látek – 10:02
h-m-upa2-(1).jpg
V části Horní Malá Úpa došlo k úniku většího množství nemrznoucí směsi na pozemní komunikaci. Hasiči ihned po svém příjezdu zajistili, aby se látka nešířila dále do kanalizace, nicméně část látky stačila vytéct. O situaci byly informovány orgány ochrany životního prostředí.
h-m-upa1-(1).jpg
Dále bylo zjištěno, že uniklá látka není nebezpečná a je ředitelná vodou. Kapalinu z komunikace tak mohli hasiči spláchnout pomocí vodního proudu. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Trutnova, kteří využili také technická chemický automobil a dále JSDH Pec pod Sněžkou a Malá Úpa.

Žacléř – požár – 15:04
V pondělí odpoledne zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka ze Žacléře u nahlášeného požáru, kdy došlo k zahoření asfaltového nátěru na osobním automobilu. Událost se obešla beze škody.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje