Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

09.05.2019
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 8. 5. 2019 celkem 22 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 05:57
Profesionální hasiči z centrální stanice odstraňovali následky dopravní nehody, která se stala v Přemyslově ulici. Vozidlo se střetlo se zvěří. Hasiči místo události zajistili, nikdo nebyl zraněn. Následně se jednotka postarala o odklizení vozidla tak, aby nebránilo provozu.

Nový Bydžov – únik nebezpečných látek – 14:39
Novobydžovská profesionální jednotka zabezpečovala na Revoluční třídě unikající plyn. Plyn ucházel z hlavního uzávěru u rodinného domu, na místo byl vyslán plynárenský technik.

Hradec Králové – únik nebezpečných látek – 15:10
Unikající plyn v bytě zabezpečovali profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové v ulici Na Kotli. Zdrojem úniku byl sporák v jednom z bytů.

Černilov – dopravní nehoda – 18:08
cernilov1.jpg
Na silnici č. 308 u odbočky na obec Výrava havarovaly dva osobní automobily. Jeden z nich skončil po nehodě převrácený na bok, druhý částečně mimo komunikaci. Jeden člověk zůstal po nehodě ve voze zaklíněn, hasiči jej museli vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.
cernilov2.jpg
Na místě byly celkem dvě zraněné osoby, které byly transportovány do zdravotnického zařízení. Na místo nehody přiletěl také vrtulník letecké záchranné služby, spolupracovaly zde všechny složky IZS.
cernilov5.jpg
Po došetření nehody naložili hasiči havarované vozy na odtah a postarali se o úklid vozovky. U události zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice a dobrovolná jednotka z Černilova.

Hradec Králové – technická pomoc – 18:30
hk-baarova2.jpg
V Baarově ulici odstraňovali profesionální hasiči z centrální stanice nebezpečně vyvrácený strom. Větve stromu museli hasiči postupně odřezat, u zásahu využili také automobilový žebřík.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Pecka – požár – 15:07
Požár velkoobjemového kontejneru s komunálním odpadem v části Bukovina u Pecky likvidovali profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolná jednotka z Pecky. Při události nevznikla žádná škoda.

Jičín – požár – 20:47
U cyklostezky kolem rybníku Kníže zasahovali profesionální hasiči z Jičína. Byl zde nahlášen požár dřevěné sochy vytesané z kmene stromu. Škoda byla předběžně stanovena na 4 tisíce korun, příčina požáru je předmětem vyšetřování.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Danczów (Polsko) – dopravní nehoda – 05:09
daneczow1.jpg
Profesionální jednotka z Náchoda vyjela na žádost polského operačního střediska k dopravní nehodě vozidla, které skončilo v příkopu s potokem. Při příjezdu náchodských hasičů byly na místě události již také polské jednotky, čeští hasiči se proto vrátili po dohodě s velitelem zásahu zpět na stanici.

Česká Skalice – požár – 12:40
ceska-skalice1.jpg
Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolná jednotka z České Skalice zasahovali v lokalitě Pod Vinicí u požáru lesního porostu na ploše asi 10x10 m. Hořela lesní hrabanka, ale plameny poškodily také několik stromů. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun.
Náchod – požár – 14:17
V části Pavlišov likvidovali profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Horní Radechové požár v lese, který vznikl po pálení klestí po těžbě dřeva. Hasiči museli dopravovat vodu na místo události kyvadlově, nacházelo se zde několik ohnisek, které bylo nutné důkladně prolít vodou.

Nové Město nad Metují – požár – 20:48
vrchoviny2-(1).jpg
Požár odstaveného osobního vozidla zaměstnal ve středu večer profesionální hasiče z Dobrušky a dobrovolnou jednotku z Nového Města nad Metují. Hořelo v katastru části Vrchoviny. Při příjezdu hasičů na místo události byl už požár vozu v plném rozvoji. Vzhledem k tomu, že se jednalo o vrak automobilu, je událost evidována jako beze škody. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování.

Náchod – technická pomoc – 22:47
Profesionální jednotka z Náchoda odstraňovala spadané větve na silnici v části Běloves.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – technická pomoc – 03:27
V ulici Poddomí prováděla profesionální jednotka z Dobrušky nouzové otevření bytu.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Chotěvice – technická pomoc – 16:36
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Hostinného odstraňovali nebezpečně nakloněný strom nad vozovkou.

Špindlerův Mlýn – technická pomoc – 21:58
Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka ze Špindlerova Mlýna odstranili strom spadlý přes celou komunikaci u Jelení boudy.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje