Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 10. 5. do neděle 12. 5. 2019 celkem 40 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 10. 5. 08:18
Dopravní nehoda osobního vozu a dvou motocyklů v části Věkoše zaměstnala profesionální hasiče z centrální stanice. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, v místě ale došlo k úniku provozních kapalin na komunikaci. Skvrny hasiči zasypali sorpčním materiálem. Dopravní prostředky provoz nijak neblokovaly, proto se hasiči vrátili následně zpět na stanici.

Nový Bydžov – požár – 10. 5. 18:57
Novobydžovští profesionální hasiči likvidovali požár odpadkového koše na Masarykově náměstí.

Stěžery – dopravní nehoda – 10. 5. 19:53
V katastru části Hřibsko odstraňovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská následky dopravní nehody tří osobních vozidel. Nehoda se stala na silnici I/11 u odbočky na Vlčkovice. Dva účastníci nehody byli při události zraněni, na místě zasahovala také zdravotnická záchranná služba. Hasiči místo události zajistili, odstranili úlomky plastů a střepy a předali místo zásahu policistům.

Hradec Králové – požár – 11. 5. 00:45
hk-1-(1).jpg
Profesionální hasiči z centrální stanice likvidovali požár kontejneru v Selicharově ulici. Plameny poškodily také osobní automobil, který byl v blízkosti kontejneru zaparkován. Škoda byla předběžně vyčíslena na 12 tisíc korun, příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování.

Lochenice – technická pomoc – 11. 5. 22:08
Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Lochenic odstranili strom, který spadl na cyklostezku.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Rohoznice – technická pomoc – 11. 5. 07:23
rohoznice-(1).jpg
Hořičtí profesionální hasiči odstranili strom spadlý do komunikace.

Dětenice – dopravní nehoda – 11. 5. 14:32
U dopravní nehody dvou osobních vozidel, která se stala v Dětenicích, zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jičín a dobrovolná jednotka z Libáně. Při události byla jedna osoba zraněna, do péče si ji převzali záchranáři. Jednotky místo události zajistily a provedly opatření proti vzniku požáru. Následně pomohli hasiči s naložením vozidel na odtah a postarali se o úklid vozovky.

Vidochov – dopravní nehoda – 11. 5. 16:43
vidouchov1-(1).jpg
Profesionální hasiči ze stanice Nová Paka zasahovali na silnici I/16 v katastru obce Vidochov u dopravní nehody dvou osobních vozidel.
vidouchov2-(1).jpg
Dvě osoby si převzali do péče záchranáři. Hasiči zajistili místo události, provedli opatření
proti vzniku požáru a odpojili akumulátory. Následně pomohla jednotka s naložením vozidel na odtah a postarala se o úklid komunikace.

Vysoké Veselí – požár – 16:56
Tři jednotky hasičů zaměstnal v sobotu odpoledne požár odpadu ve sklepních prostorech bývalé sýpky. Do sklepa měli hasiči ztížený přístup. Požár měly jednotky pod kontrolou v 17:25 hod., likvidace byla ohlášena v 17:48 hod. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína a Nového Bydžova a JSDH Vysoké Veselí. Při události nevznikla žádná škoda.

Kyje – technická pomoc – 07:13
Profesionální hasiči z Jičína odstranili ze zastávky autobusu spadlou větev.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – dopravní nehoda – 10. 5. 11:56
jaromer-(1).jpg
V Žižkově ulici zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře u dopravní nehody dvou osobních vozidel, jedna osoba skončila v péči záchranářů. Hasiči místo události zajistili, odstranili následky nehody a následně si věc převzala policie.

Brzice – technická pomoc – 12. 5. 10:11
Odstranění spadlého stromu z vozovky v části Žďár. (HZS Jaroměř, JSDH Chvalkovice)

Náchod – dopravní nehoda – 12. 5. 16:30
male-porici1-(1).jpg
V Broumovské ulici, v části Malé Poříčí havarovala dvě osobní vozidla. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda. Komunikace byla zpočátku neprůjezdná, blokovala ji havarovaná auta. Hasiči se postarali o úklid vozovky, jedno z vozidel pomohli naložit na odtah.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

České Meziříčí – technická pomoc – 10. 5. 04:43
Profesionální hasiči z Dobrušky odstranili spadlou větev z komunikace.

Potštejn – technická pomoc – 11. 5. 13:51
podstejn-(1).jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolné jednotky z Kostelce nad Orlicí a Potštejna pomáhali v sobotu odpoledne s transportem pacienta z těžko přístupného lesního terénu. Osoba byla zafixována do vakuové matrace a v nosítkách ji lesem hasiči snesli k sanitce zdravotnické záchranné služby.

Vamberk – dopravní nehoda – 12. 5. 12:40
vamberk1-(1).jpg
K dopravní nehodě motocyklu spěchali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí. Nehoda se stala u kruhového objezdu.
vamberk3-(1).jpg
Jednotky zajistily místo události a asistovaly záchranářům při poskytování první pomoci osobě z motocyklu, na místě spolupracovaly všechny složky IZS, včetně vrtulníku letecké záchranné služby.

Borohrádek – technická pomoc – 12. 5. 15:28
Odstranění spadlé větve z vozovky. (JSDH Borohrádek)

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Bohuslavice – technická pomoc – 12. 5. 07:02
bohuslavice4-(1).jpg
Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve Svatoňovické ulici. Rozlomil se zde vzrostlý strom a část z něj spadla na rozvodnu a dráty elektrického napětí. Na místě spolupracovali hasiči s energetiky, jednotky strom rozřezaly a
předaly místo zásahu pohotovostní službě.
bohuslavice3-(1).jpg
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Malé Svatoňovice.

Vrchlabí – dopravní nehoda – 12. 5. 20:26
V neděli večer zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel v Pražské ulici profesionální hasiči z Vrchlabí. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zajistili místo události proti vzniku požáru a odstranili uniklé provozní kapaliny z vozovky. Po vyšetření nehody odklidila jednotka vozy mimo komunikaci.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje