Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 13. 5. 2019 celkem 17 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 09:29
hk-str3.jpg
V Gagarinově ulici odstraňovali profesionální hasiči z centrální stanice strom, který byl nebezpečně nakloněný nad chodníkem a budovou. Jednotka strom pomocí motorové pily rozřezala.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 10:50
HK-1.jpg
Na městském okruhu na úrovni fakultní nemocnice se srazila dvě osobní vozidla. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z centrální stanice. Jedna osoba skončila v péči záchranářů, hasiči se postarali o likvidaci úniku provozních kapalin.
hk-2.jpg
Následně pomohli s odstraněním vozů mimo komunikaci tak, aby byly oba jízdní pruhy průjezdné.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Bašnice – technická pomoc – 07:42
Profesionální hasiči z Hořic pomohli s nouzovým otevřením domu.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Velichovky – dopravní nehoda – 06:51
velicjhovky1.jpg
Profesionální hasiči z Jaroměře odstraňovali následky dopravní nehody dvou osobních vozidel. Dvě osoby si převzali do péče záchranáři, hasiči zajistili místo události.

Nové Město nad Metují – technická pomoc – 08:08
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují se postarali o likvidaci stromu, který spadl na telekomunikační vedení a komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 13:23
Profesionální rychnovští hasiči sundali člověku prstýnek z oteklého prstu. Osoba přišla požádat o pomoc k hasičům na stanici.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 07:52
V ulici Marie Majerové havaroval osobní automobil, který hrozil sjetím do příkopu. Na místo zásahu vyjeli profesionální hasiči z Trutnova, kteří vozidlo vyprostili. Událost se obešla bez zranění.

Bílá Třemešná – železniční dopravní nehoda – 07:58
tremosna2.jpg
Hlášení o železniční dopravní nehodě přijalo krajské operační a informační středisko HZS Královéhradeckého kraje v pondělí 13. 5. v 07:58 hod. Na železničním přejezdu došlo ke střetu vlaku a osobního vozidla.
tremosna1.jpg
Událost měla tragické následky, člověk jedoucí v autě bohužel  nehodu nepřežil. Ve vlaku cestovala asi osmdesátka osob, nikdo z nich nebyl zraněn. Cestujícím byla zajištěna náhradní autobusová doprava. Hasiči pomohli lidem při přesunu od vlaku zpět k silnici k autobusu a následně také asistovali při vyprošťovacích pracích. U nehody spolupracovaly všechny složky IZS, následně bylo místo zásahu předáno policistům a drážním hasičům SŽDC.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje