Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 14. 5. 2019 celkem 13 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 12:22
Na Dukelské třídě u obchodního centra uhasila jednotka z centrální stanice požár malého odpadkového koše.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Konecchlumí – dopravní nehoda – 16:54
Profesionální hasiči z Jičína i Hořic spěchali k dopravní nehodě nákladního a osobního vozidla, která se stala v obci Konecchlumí na silnici č. 35. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, hasiči místo události zajistili a provedli opatření proti vzniku požáru. Po došetření se hasiči postarali o úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Velká Jesenice – dopravní nehoda – 15:02
V-Jes1.jpg
K dopravní nehodě dvou vozidel vyjížděli v úterý odpoledne profesionální hasiči z Jaroměře.
velk-Je2.jpg
Nehoda se stala v křižovatce, jedno z vozidel zůstalo stát v silnici, druhé skončilo mimo vozovku.
velka-jes4.jpg
Jednotka se postarala o odstranění následků nehody. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem a uklidili komunikaci, kde se nacházelo také množství úlomků plastů. Nikdo nebyl zraněn.

Nové Město nad Metují – dopravní nehoda – 17:53
V části Vrchoviny havarovala na silnici č. 14 dvě vozidla, na místo vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují. Jednotky místo události zabezpečily, zraněné si do péče převzali záchranáři. Komunikace musela být na nezbytnou dobu uzavřena, místo zásahu si následně od hasičů převzali policisté.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 10:57
Profesionální rychnovští hasiči odstranili spadlý strom z komunikace v ulici Městská Habrová.

Lupenice – dopravní nehoda – 12:35
U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Nehoda se stala na silnici č. 14 v katastru obce Lupenice. Nehoda se obešla bez zranění, hasiči provedli opatření proti vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny. Následně jednotka odklidila havarovaná auta mimo vozovku.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Na územním odboru Trutnov nebyly zaznamenány žádné zásahy.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje