Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

16.05.2019
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje


Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 15. 5. 2019 celkem 14 událostí, z toho bylo 8 dopravních nehod.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nový Bydžov – dopravní nehoda – 07:28
bydzov1.jpg
V části Chudonice havarovala dodávka, přičemž vozidlo skončilo převrácené na bok v příkopu.
bydzov2.jpg
Při nehodě nebyl nikdo zraněn, hasiči místo události zabezpečili. Vozidlo nijak provoz na komunikaci neblokovalo, jednotka se mohla vrátit zpět na stanici.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – požár – 20:43
Chladnější počasí ještě stále neukončilo definitivně topnou sezonu. K nahlášenému požáru sazí v komíně vyjížděli do Barákovy ulice ve středu večer profesionální i dobrovolní hasiči z Hořic a také dobrovolná jednotka z Miletína, která byla následně odvolána. Požár se naštěstí mimo komínové těleso nerozšířil a tak nezpůsobil žádnou škodu. Aby mohli hasiči komín důkladně vyčistit, museli vystěhovat část místnosti. Místo následně jednotky prohlédly pomocí termokamery, zda se někde nenachází skrytá ohniska.
ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – únik nebezpečných látek – 10:28
V části Staré Město nad Metují v ulici Na Strži monitorovali profesionální hasiči místo u rodinného domu, kde unikal do ovzduší plyn. V okolí domu žádné nebezpečné hodnoty hasiči nenaměřili.

Česká Skalice – dopravní nehoda – 18:28
ceska-sklaice1.jpg
Profesionální hasiči z Náchoda a Jaroměře spěchali k dopravní nehodě osobního vozidla, která se stala v části Malá Skalice. Nehoda byla hlášena se zaklíněním jedné osoby, člověk byl z vozu vyproštěn před příjezdem jednotek na místo události. Zraněná osoba skončila v péči záchranářů, hasiči místo události zajistili a provedli odstranění následků dopravní nehody.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Bílý Újezd – dopravní nehoda – 08:09
bily-ujezd1.jpg
Na silnici č. 14 mezi Bílým Újezdem a Ještěticemi zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou.
bil-ujezd2.jpg
Vozidlo skončilo převrácené na bok. Jednu osobu z něj musela jednotka vyprostit, zraněného člověka vytáhli hasiči ven prostorem pro čelní sklo a předali jej do péče zdravotnických záchranářů. Komunikace byla na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Následně jednotka převrátila havarovaný vůz zpět na kola a odklidila jej mimo komunikaci.

Týniště nad Orlicí – dopravní nehoda – 11:56
Ve Vašátkově ulici zasahovali u dopravní nehody tří osobních vozidel profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Týniště nad Orlicí. Hasiči místo události zajistili a provedli opatření proti vzniku požáru.
ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Špindlerův Mlýn – technická pomoc – 08:39
V části Labská došlo k pádu větve ze stromu na trafostanici. Kvůli podezření na poškození byli na místo vysláni profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka ze Špindlerova Mlýna.

Dolní Branná – dopravní nehoda – 16:48
Profesionální jednotka z Vrchlabí odstraňovala následky dopravní nehody dvou osobních vozidel na silnici č. 295. Při nehodě byly dvě osoby zraněny, komunikace musela být na nezbytně nutnou dobu při provádění záchranných a likvidačních prací uzavřena.

Dolní Branná – dopravní nehoda – 20:44
Nedaleko od místa předchozí nehody se stala další dopravní nehoda dvou osobních vozidel. Po nakládání aut na odtah zůstala na silnici olejová skvrna, kterou zlikvidovala pomocí sorbentu profesionální jednotka z Vrchlabí
 
Zdroj:
por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje
FOTOGALERIE