Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

06.09.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje
ertz.jpggr.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 5. září 2017 celkem 16 událostí.

sp.jpg
Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli v 5:54 přivoláni k vyproštění osoby z výtahu domu na Gočárově třídě v Hradci Králové.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli v 10:58 ke střetu osobního a nákladního vozidla a dodávky, ke kterému došlo na Gočárově okruhu. Jednotka provedla na vozech protipožární opatření. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem a uklidili vozovku. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Profesionální hasiči ze stanice Pražská v Hradci Králové byli ve 14:40 přivoláni k odchytu hada u rodinného domu u Osic. Jednotka zahradu prohledala, avšak hada nenalezla.

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli v 16:58 přivoláni na Smetanovo nábřeží k vytažení uhynulého zvířete z řeky. Jednalo se o nutrii.

sp-(1).jpg
Územní odbor Jičín
Profesionální hasiči z Jičína odstranili krátce před polednem (ohlášeno 11:14) větev, kterou srazil kamion na vozovku u Butovsi.

Profesionální hasiči z Hořic a podnikoví hasiči ČEPRO Cerekvice byli v 15:50 přivoláni do areálu ČEPRA z důvodu sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Jednalo se pouze o planý poplach, čidlo bylo aktivováno sluncem.

sp-(2).jpg
Územní odbor Náchod
Jaroměřští profesionální hasiči otevřeli krátce po 8. h (ohlášeno 8:14) zabouchnutý byt v ulici Karla Lánského v Jaroměři. Roční holčička uvnitř byla v pořádku.

Profesionální hasiči z Broumova vyjeli ve 12:12 na žádost zdravotnické záchranné služby do Jetřichova k pomoci s transportem pacienta z do sanitky.

sp-(3).jpg
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Rychnovští profesionální hasiči otevřeli krátce po 5. h (ohlášeno 4:59) byt v ulici Na Drahách v Rychnově nad Kněžnou. Žena uvnitř upadla a nemohla se zvednout. Hasiči pacientku transportovali do sanitního vozu.

sp-(4).jpg
Územní odbor Trutnov
Profesionální hasiči z Trutnova místní dobrovolní hasiči byli v 9:18 přivoláni do ulice Úpická v Malých Svatoňovicích. Hasiči transportovali z lesa zraněnou ženu do sanitky.

Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Horního Maršova vyjeli v 9:28 na náměstí Svobody v Janských Lázních, aby zde z koruny stromů sundali dron. Dron byl bez poškození předán majiteli.

Špindlerovští profesionální hasiči zlikvidovali před polednem (ohlášeno 11:17) pomocí sorbentu olejovou skvrnu z vozovky v Přední Labské.

Profesionální hasiči z Trutnova spolu s dobrovolnými hasiči z Mladých Buků a Trutnova – Horního Starého Města byli v 15:36 přivoláni k požáru do domu v ulici Horská v Trutnově. Z okna bytu vycházel kouř. Jednalo se o požár matrace, který byl ihned uhašen. Škoda byla odhadnuta na 1 tis. Kč.

Místní dobrovolní hasiči zlikvidovali v podvečer (ohlášeno 18:44) bodavý hmyz v Arnultovicích.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje