Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 16. 5. 2019 celkem 14 událostí

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 15:45
V Plačicích likvidovali hasiči požár odpadu, událost se obešla beze škody. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Plačic.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Úlibice – dopravní nehoda – 14:24
Na silnici I/16 havarovala v katastru obce Úlibice dvě osobní vozidla. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Jičína. Místo zásahu jednotka zabezpečila, nikdo nebyl při nehodě zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Křinice – dopravní nehoda – 06:07
krinic°1.jpg
Broumovští profesionální hasiči odstraňovali následky dopravní nehody dvou vozidel, která se stala na silnici č. 303. Jedno z aut skončilo mimo vozovku, jedna osoba byla v péči záchranářů.
krinic2.jpg
Po došetření nehody a naložení vozů na odtah se hasiči postarali o úklid komunikace.

Vysokov – dopravní nehoda – 14:40
vysokov1.jpg
Náchodští profesionální hasiči zasahovali u dopravní nehody osobního vozu, který se převrátil na bok a zůstal ležet částečně mimo komunikaci.
vysokov2.jpg
Nehoda se stala na silnici č. 33. Hasiči zabezpečili místo události a zajistili vůz proti vzniku požáru.

Broumov – únik nebezpečných látek – 16:48
V Kladské ulici monitorovali profesionální broumovští hasiči dům, kde byl cítit plyn. Přístroje žádné nebezpečné koncentrace plynu v ovzduší nenaměřily, na místo byli povoláni plynaři.

Česká Skalice – dopravní nehoda – 17:04
c-skal2.jpg
Jaroměřští profesionální hasiči zasahovali v Palackého ulici i dopravní nehody dvou vozidel. Nikdo nebyl při nehodě zraněn. Jednotka místo zásahu zajistila.
ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Svídnice – technická pomoc – 06:20
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí pomáhali v katastru Such Rybné s vyproštěním vozidla silničářů z příkopu.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – požár – 10:17
Do části Nový Rokytník. Novorokytnické ulice mířili profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Hajnice. Došlo k požáru části nákladního vozidla, a to vlivem technické závady. Požár byl prakticky hned uhašen, škoda byla vyčíslena na 5 tisíc korun.

Pilníkov – únik nebezpečných látek – 11:03
Trutnovská profesionální jednotka a dobrovolní hasiči z Pilníkova vyjeli do Novoměstské ulice, kde došlo k narušení plynové přípojky ve výkopu. Hasiči místo události zajistili a následně spolupracovali s plynárenskou pohotovostí.

Dvůr Králové nad Labem – technická pomoc – 17:38
V Nerudově ulici zajišťovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem střechu domu, odkud sundávali materiál, který hrozil pádem na chodník.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje