Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

28.05.2019
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

 

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 24. 5. do pondělí 27. 5. 2019 celkem 94 událostí.

datum.png


Pátek 24.květen – neděle 26.květen 2019

hasici-obes.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 24. 5. do neděle 26. 5. celkem 74 událostí.


ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ


Hradec Králové – technická pomoc –24.5. 7:11
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice pomohli ráno zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Formánkova do sanitky.


Libníkovice – technická pomoc – 24.5. 8:43
Dobrovolní hasiči z Černilova vyprostili dopoledne u Libníkovic zapadlý autobus.


Plotiště nad Labem – dopravní nehoda – 24.5. 9:31
K nehodě dvou osobních vozidel, která se stala v ulici Koutníkova, vyjeli dopoledne profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská. Ke zranění osob nedošlo. Jednotka uklidila uniklé provozní kapaliny.


Předměřice nad Labem – dopravní nehoda – 24.5. 9:55
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli dopoledne přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se stal v ulici Obránců Míru. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči provedli na vozech protipožární opatření a odklidili je mimo komunikaci. Poté jednotka vozovku uklidila.


Dohalice – technická pomoc – 24.5. 13:54
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská odklidili odpoledne spadlou větev ze silnice.


Rozběřice – Předměřice nad Labem – dopravní nehoda – 24.5. 9:55
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli dopoledne – 24.5. 15:32
Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic byli odpoledne přivoláni ke skvrně na komunikaci. Provoz byl v místě řízen jedním pruhem. Jednotka vozovku zasypala sorbentem. Bylo zjištěno, že se jednalo o únik odpadní vody z výroby skla. Po odčerpání látky firmou provedli hasiči oplach komunikace. Zásah byl ukončen po přibližně čtyřech hodinách.


Nepasice – dopravní nehoda – 24.5. 16:50
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice a třebechovičtí dobrovolní hasiči byli odpoledne přivoláni k osobnímu automobilu, které havarovalo na silnici Mezi Třebechovice a Libranticemi. Vůz vyjel mimo vozovku a narazil do stromu. Řidič byl odvezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Vozidlo bylo naloženo na odtah.


Syrovátka – dopravní nehoda – 24.5. 19:41
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli večer přivoláni ke střetu dvou osobních automobilů, který se stal u Syrovátky. Jedna osoba utrpěla zranění a byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou. Vozidla skončila mimo vozovku na střeše, Jednotka vozy otočila zpět na kola.


Librantice – technická pomoc – 25.5. 7:42
Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Černilova Libřic byli přivoláni k zahoření vozidla na silnici mezi Libranticemi a Výravou. Jednotky na místě zjistily, že se nejednalo o požár, pouze o technickou závadu, při které se zakouřilo z automobilu.


Hradec Králové – dopravní nehoda – 25.5. 10:01
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli dopoledne přivoláni ke střetu osobního vozidla a motocyklu, která se stala na silnici I/11 v Kukenách. Zraněný motorkář byl v péči zdravotnické záchranné služby. Hasiči zajistili místo nehody.

Hřibsko – požár – 25.5. 12:00
Požár 20 balíků slámy způsobila nedbalost
hribsko1-(1).jpg

K požáru balíků slámy v obci Hřibsko byli v sobotní poledne přivoláni profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic spolu s dobrovolnými hasiči z Nechanic, Stěžer, Lhoty pod Libčany a Plačic. Po hodině se jednotkám požár podařilo lokalizovat.
hribsko3-(1).jpg
Sláma byla pomocí manipulátoru postupně rozhrabávána, aby mohli hasiči uhasiti další skrytá ohniska požáru. Kolem 18. h byl zásah ukončen a místo bylo předáno majiteli, který si zajistil dohlídku. Škoda byla odhadnuta na 4 tis. Kč.

poplach1.jpg
Hradec Králové – planý poplach – 25.5. 14:32
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli odpoledne přivoláni do ulice Polní k otevření bytu. Jednotka nezasahovala, bylo zjištěno, že osoba je hospitalizována.


Hradec Králové – dopravní nehoda – 25.5. 14:40
Profesionální hasiči z Hradce Králové z centrální stanice zlikvidovali pomocí sorbentu naftu, která unikla z osobního vozidla na čerpací stanici v ulici Brněnská.


Hradec Králové – dopravní nehoda – 25.5. 19:50
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli večer k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala v ulici Pilnáčkova. Ke zranění osob nedošlo. Hasiči provedli na vozech protipožární opatření a odstavili je mimo vozovku.


Chlumce nad Cidlinou – záchrana osob – 26.5. 5:53
Profesionální hasiči z Nového Bydžova a místní dobrovolní hasiči pomohli ráno zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Družstevní do sanitky.


Plotiště nad Labem – záchrana osob – 26.5. 7:46
Profesionální hasiči z královéhradecké stanice Pražská pomohli ráno zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici P. Jilemnické do sanitky.


Hradec Králové – dopravní nehoda – 26.5. 15:32
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli odpoledne přivoláni k motocyklu, který havaroval na ostrůvku v ulici akademika Bedrny. Jedna osoba byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.


ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN


Hořice – dopravní nehoda – 24.5. 9:26
Hořičtí profesionální hasiči byli ráno přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala v ulici Husova. Hasiči poskytli jedné zraněné osoby předlékařskou péči. Poté byli dvě osoby odvezeny sanitou do nemocnice. Jednotka provedla na vozidlech protipožární opatření a zasypala uniklý olej sorbentem. V místě se tvořily kolony, kolem 11. h byl zprůjezdněn jeden jízdní pruh.


Hořice – únik nebezpečných látek – 24.5. 23:09
Profesionální hasiči z Hořic zlikvidovali pomocí sorbentu olejovou skvrnu z vozovky v ulici Husova. Olej unikl z proražené vany osobního vozu.


Jičín – technická pomoc – 25.5. 13:51
Jičínští profesionální hasiči zlikvidovali odpoledne roj včel ze stromu na Lidickém náměstí.


Hořice – dopravní nehoda – 25.5. 14:18
Profesionální hasiči z Hořic vyjeli odpoledne do ulice Haklova, kde došlo ke střetu motocyklu a osobního vozidla. Dvě osoby utrpěly zranění a byli ošetřeny zdravotníky a hasiči. Jedena osoba byla poté odvezena do nemocnice. Jednota zajistila místo nehody a zasypala sorbentem uniklé provozní kapaliny. Následně uklidila vozovku.

poplach1.jpg
Holovousy – planý poplach – 25.5. 21:29
Profesionální hasiči z Hořic byli večer přivoláni do Holovous. Oznamovatel viděl kouř. Jednotka na místě zjistila, že se jednalo o táborák na soukromém pozemku.


Vršce – požár – 26.5. 12:43
Požár stodoly v obci Vršce způsobil škodu za přibližně 300 tis. Kč.
K požáru stodoly byly v neděli po poledne přivolány jednotky profesionálních hasičů z Jičína a dobrovolné jednotky z Kopidlna, Libáně, Vysokého Veselí a Starého Místa. Požár stodoly na ploše 10 x 10 m se hasičům podařil lokalizovat ve 13:21. Hasiči evakuovali domácí zvířata. Hasiči během dohašovacích prací vyklízeli z objektu seno, slámu a dřevo. Uchráněn byl vedle stojící rodinný dům.


Jičín –  záchrana osob – 26.5. 14:29
Profesionální hasiči z Nové Paky a místní dobrovolní hasiči otevřeli odpoledne byt v ulici Přátelství. Osoba byla odvezena do nemocnice.


ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD


Hronov – záchrana osob – 24.5 0:11
Profesionální hasiči z Náchoda pomohli krátce po půlnoci invalidní osobě, zpět na vozík, ze kterého upadla na chodník v ulici Dvorská.

Dolní Adršpach – záchrana  zvířat – 24.5. 12:54
Profesionální hasiči z Broumova a dobrovolní hasiči z Adršpachu byli po poledni přivoláni k záchraně berana, který spadl do betonové jímky. Hasiči zvíře vytáhli a předali majitelce.


Česká Skalice – únik nebezpečných látek – 24.5. 14:31
css-sjkal1-(1).jpg
Jaroměřští profesionální hasiči zlikvidovali odpoledne naftovou skvrnu z vozovky na třídě T. G. Masaryka.


Jaroměř – technická pomoc – 24.5. 16:34, 16:45
Jaroměřští profesionální hasiči zlikvidovali odpoledne roj včel n stromě v ulice Na Ptákách a v ulici Nádražní.


Vrchoviny – dopravní nehoda – 24.5. 22:44
Dobrušští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují vyjeli v noci ke střetu dvou osobních automobilů, který se stal ve Vrchovinách. Hasiči provedli na vozech protipožární opatření a odstavili je mimo komunikaci. Jenda osoba byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou.


Provodov – požár – 25.5. 0:14
Náchodští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Provodova – Šonova byli po půlnoci přivoláni k požáru tújí. Jednotky požár brzy uhasily. Škoda byla odhadnuta na 50 tis. Kč.


Náchod –  záchrana osob– 25.5. 8:39
Místní profesionální hasiči otevřeli ráno dveře koupelny bytu v ulici Rybářská. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba.


Nové Město nad Metují – technická pomoc – 25.5. 14:43
Místní dobrovolní hasiči odstranili roj včel v ulici Komenského.


Broumov – technická pomoc – 25.5. 16:40
Profesionální hasiči z Broumova otevřeli odpoledne zabouchnutý byt v ulici na Příkopech.


Vlásenka – technická pomoc – 25.5. 17:35
Dobrovolní hasiči z České Metuje byli odpoledne přivoláni do Vlásenky k očištění komunikace od bahna. Jednotka provedla úklid oplach vozovky.


Česká Skalice – záchrana osob – 25.5. 19:17
Profesionální hasiči z Jaroměře a místní dobrovolní hasiči pomohli večer zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Na Kamenci do sanitky.


Náchod –záchrana osob – 26.5. 18:07
Profesionální hasiči z Náchoda pomohli dopoledne zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Komenského do sanitky.


Náchod – záchrana osob –26.5. 18:21
Profesionální hasiči z Náchoda pomohli odpoledne zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Družstevní do sanitky.


Jaroměř – technická pomoc –26.5. 19:26
Profesionální hasiči z Jaroměře a místní dobrovolní hasiči otevřeli večer zabouchnutý byt v ulici Obránců míru.


ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU


Lípa nad Orlicí – dopravní nehoda – 24.5. 6:26
lipa-nO3-(1).jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí byli ráno přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel a nákladního automobilu, která se stala na silnici Mezi Týništěm a Česticemi.
lipa-nO2-(1).jpg
Hasiči zajistili vozy proti vzniku požáru a pomocí sorbentu zlikvidovali uniklé provozní kapaliny. Provoz byl c místě řízen kyvadlově. Tři osoby byly odvezeny na vyšetření do nemocnice.


Chábory – dopravní nehoda – 24.5. 23:06
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči Opočna vyjeli ke střetu osobního automobilu a dodávky, který se stal na silnici mezi Dobruškou a Chábory. Hasiči provedli na vozech protipožární opatření a pomocí sorbentu zlikvidovali uniklé provozní kapaliny. Ke zranění osob nedošlo.


Lukavice – dopravní nehoda – 25.5. 6:09
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí a drážní hasiči z České Třebové byli v časných ranních hodinách přivoláni do Petrovic, kde vlak narazil do spadlého stromu v kolejišti. Provoz na trati byl dočasně zastaven. Všech deset cestujících vyvázlo bez zranění. Hasiči strom odstranili.


Rychnov nad Kněžnou – požár – 26.5. 10:56
rychnov1-(1).jpg  rychnov2-(1).jpg
Rychnovští profesionální hasiči vyjeli dopoledne do ulice U Stadionu k požáru motorového prostoru osobního vozidla. Požár byl lokalizován práškovými hasicími přístroji a dohašen vysokotlakem. Škoda byla odhadnuta na 150 tis. Kč. Pravděpodobnou příčinnou vzniku požáru byla technická závada na motoru.


Kostelec nad Orlicí – únik nebezpečných látek – 26.5. 15:14
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a týnišští dobrovolní hasiči zlikvidovali pomocí sorbentu olej, který unikl na vozovku v ulici Pelclova.


Albrechtice nad Orlicí – dopravní nehoda – 26.5. 16:30
albrechtic1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Týniště nad byli odpoledne přivoláni na komunikaci mezi Albrechticemi a Vysokým Chvojnem, kde do příkopu havarovala desta. Řidič vyvázl bez zranění. Hasiči pomocí tmelu zabránili úniku oleje. Jednotky asistovaly u vyproštění desty pomocí traktoru na komunikaci.


Chábory – požár – 26.5. 22:48
Dobrušští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Opočna a Dobrušky vyjeli do Chábor k požáru osobního vozidla. Požár byl uhašen vysokotlakem. Vedle stojící rodinný dům nebyl zasažen. Škoda byla odhadnuta na 20 tis. Kč.


ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV


Bedřichov – technická pomoc – 24.5. 8:07
Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči ze Špindlerova Mlýna byli ráno přivoláni do Bedřichova k otevření zablokovaných dveří bytu. Hasiči se dovnitř dostali oknem. Dítě bylo v pořádku předáno matce.


Bílá Třemešná – požár – 24.5. 10:34
Královédvorští profesionální hasiči otevřeli dopoledne byt v Bílé Třemešné. Osobu jednotka transportovala do sanitky.


Oblanov – požár – 24.5. 14:29
Trutnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Trutnova – Horního Starého Města uhasili odpoledne beze škod požár vzniklý po pálení klestí.


Choustníkovo Hradiště – dopravní nehoda – 24.5. 15.01
coustHr1-(1).jpg
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem vyjeli odpoledne do Choustníkova Hradiště k osobnímu vozidlu, které havarovalo do sloupu. Dvě osoby byly zraněny.


Janské Lázně – áchrana osob – 25.5. 12:30
Trutnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z horního Maršova byli po poledni přivoláni do ulice Lesní k pádu ženy z invalidního vozíku. Hasiči poskytli ženě předlékařskou péči. Poté byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Hasiči zaklíněný vozík vyprostili a převezli jej do místa bydliště majitelky.


Zdobín – požár – 25.5. 14:38
zdobin1-(1).jpg
Královédvorští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Miletína byli odpoledne přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Jedna osoba byla odvezena do nemocnice na vyšetření. Hasiči provedli na vozech protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Jednotka pomohla s naložením aut na odtah.


Černý Důl – dopravní nehoda – 25.5. 17:15
Profesionální hasiči z Vrchlabí vyjeli odpoledne k nehodě motocyklu do Černého Dolu.


Prostřední Olešnice – dopravní nehoda – 25.5. 18:11
Novopačtí profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Hostinného byli odpoledne přivoláni k havárii osobního automobilu. Jedna zraněná osoba byla odvezena do nemocnice.


Dvůr Králové nad Labem – záchrana osob – 25.5. 20:40
Místní profesionální hasiči pomohli zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Smetanova do sanitky.


Trutnov – únik nebezpečných látek – 26.5. 21:15
Profesionální hasiči z Trutnova zlikvidovali pomocí sorbentu olejovou skvrnu z vozovky na parkovišti v ulici Za cihelnou.


datum.png
Pondělí 27.květen 2019

hasici-obes.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 27. 5. celkem 20 událostí.


ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ


Kratonohy – dopravní nehoda – 8:18
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská a dobrovolní hasiči z Nechanic byli ráno přivoláni k osobnímu vozidlu, které havarovalo mimo vozovku na silnici I/11 u Kratonoh. Došlo k poškození sloupu veřejného osvětlení. Řidička byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou. Z vozu unikly v menším množství provozní kapaliny.


Předměřice nad Labem – technická pomoc – 17:16
Dobrovolní hasiči z Předměřic nad Labem zlikvidovali odpoledne roj včel na hřišti v ulici Školská.


Hradec Králové – technická pomoc – 18:16
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli odpoledne do ulice M. D. Rettigové z důvodu podezření na únik plynu z jednoho z bytů. Jednotka zvýšenou koncentraci plynu v ovzduší nenaměřila.


Chudonice – technická pomoc – 18:39
Profesionální hasiči z Nového Bydžova byli odpoledne přivoláni do ulice 1. máje k vytopenému rodinnému domu. Majitelům se nedařilo uzavřít hlavní uzávěr vody. Jednotka uzavřela uzávěr vody ve vozovce.


Svobodné Dvory – únik nebezpečných látek – 19:08
Profesionální hasiči z královéhradecké stanice Pražská zlikvidovali večer pomocí sorbentu naftu z vozovky v ulici Bohdanečská.

Lubno – technická pomoc – 21:53
Novobydžovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Nechanic byli večer přivoláni na žádost Policie ČR k odstranění bahna z komunikace mezi Lubnem a Dolním Přímem. Hasiči provedli oplach vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN


Brtev – únik nebezpečných látek – 13:35
brtev-naf1.jpg
Profesionální hasiči z Hořic a z centrální stanice v Hradci Králové byli odpoledne přivláni na komunikaci mezi Lázněmi Bělohrad a Tetínem, kde došlo k úniku většího množství nafty na vozovku.
brtev1-(2).jpg
Palivo uniklo z kamionu, který sjel do příkopu. Hasiči únik zasypali sorbentem. Provoz byl v místě žízeň kyvadlově jedním pruhem. Byla vyrozuměna Správa a údržba silnic o úniku několika desítek litrů od příkopu s nutností zeminu vybagrovat.


ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD


Nový Hrádek – technická pomoc – 17:18
Místní dobrovolní hasiči zlikvidovali odpoledne včelí roj v Novém Hrádku.


Řešetova Lhota – technická pomoc – 19:46
Náchodští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči ze Studnice vyjeli večer k odstranění spadlého stromu. Strom blokoval komunikaci mezi Kramolnou a Studnicí.


ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU


Solnice – únik nebezpečných látek – 6:24
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a místní dobrovolní hasiči zlikvidovali ráno pomocí sorbentu olej z vozovky na Masarykově náměstí. Policie řídila v místě dopravu kyvadlově. Olej unikl z bagru.


Rychnov nad Kněžnou – požár – 20:02
Místní profesionální hasiči uhasili večer beze škod vysokotlakem požár popelnice v ulici Jiráskova.


Solnice – dopravní nehoda – 20:40
aolnic3-(1).jpg
Rychnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči ze Solnice vyjeli večer k osobnímu automobilu, které havarovalo do příkopu na střechu na komunikaci mezi Rychnovem a Solnicí. Došlo k poškození sloupu elektrického vedení u cyklostezky. Jedna osoba utrpěla zranění a byla předána do péče zdravotnické záchranné služby. Jednotky zajistily sloup a vozidlo vyprostily. Poté pomohly s jeho naložením na odtah.