Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 03:46

V Chelčického ulici havaroval osobní automobil, u kterého došlo k proražení olejové vany. Na místo přijeli profesionální hasiči z centrální stanice, kteří místo zajistili, pomohli s naložením na odtah a postarali se o úklid vozovky.

Černožice – dopravní nehoda – 08:56

K dopravní nehodě osobního vozidla s dodávkou vyjížděli profesionální hasiči z Jaroměře. Nehoda se obešla bez zranění.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 09:27

Profesionální hasiči z centrální stanice vyjížděli k nehodě dvou osobních vozidel. K nehodě došlo na třídě Karla IV. Nikdo z posádky vozidel nebyl zraněn. Jedno vozidlo blokovalo provoz v křižovatce a došlo také k úniku provozních kapalin. Jednotka místo zajistila, odstranila následky a předala věc policistům.

Černilov – záchrana osoby – 10:19

Krajské operační středisko hasičů přijalo oznámení o zavalené osobě, která se měla nacházet pod dodávkou. Na místo události spěchali profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a zalarmována byla také místní dobrovolná jednotka. Při příjezdu hasičů na místo události už byla osoba vyproštěna. Jednotky spolupracovaly na místě se zdravotnickou záchrannou službou.

Klamoš – technická pomoc – 14:36

V katastru části Štít odstraňovali hasiči strom, který blokoval průjezd komunikací. (HZS Nový Bydžov, JSDH Klamoš)

Nové Město – dopravní nehoda – 15:26

Na výjezdu z dálnice směrem na Chýšť havaroval osobní automobil a kamion. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou. Jednotky zabezpečily místo zásahu a postaraly se o odstranění následků nehody.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:57

V části Plotiště nad Labem havarovala dvě osobní vozidla u kruhového objezdu u ČKD. Na místo zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Jednotka se postarala o úklid vozovky a pomohla s naložením havarovaných vozidel na odtah.

Běleč nad Orlicí – požár – 17:00

Profesionální hasiči z centrální stanice a dobrovolné jednotky z Třebechovic pod Orebem a Svinar likvidovali požár skládky biologického odpadu. Požár o rozloze asi 15x10 m se podařilo jednotkám uhasit kolem 18. hodiny. Při události nevznikla žádná škoda.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – technická pomoc – 16:30

V katastru části obce Studénka došlo k pádu vzrostlého stromu na štít domu. S odstraněním stromu pomohli profesionální hasiči z Nové Paky a Jičína, byl využit i vyprošťovací automobil s jeřábem. Hasičům se podařilo strom postupně rozřezat a odstranit.

Hořice – dopravní nehoda – 17:29

K dopravní nehodě osobního vozidla vyjeli do části Libonice profesionální a dobrovolní hasiči z Hořic. Nehoda se stala na silnici č. 35. Osobní vozidlo vyjelo mimo komunikaci a skončilo v příkopu za svodidly. Při nehodě bylo také poškozeno veřejné osvětlení u silnice. Jednotky místo události zabezpečily, při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči následně pomohli s vyproštěním vozu a naložením na odtah.

Žlunice – technická pomoc – 21:03

Odstranění stromu z komunikace. (HZS Nový Bydžov, JSDH Vysoké Veselí)

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Meziměstí – technická pomoc – 07:37

Profesionální hasiči z Broumova a dobrovolná jednotka z Meziměstí pomohli záchranářům s transportem pacienta v ulici 5. května.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Doudleby nad Orlicí – technická pomoc – 04:06

Odstranění stromu spadlého na komunikaci v části Vyhnánov. (HZS Rychnov nad Kněžnou)

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 05:38

V části Lokot odstraňovali profesionální rychnovští hasiči následky dopravní nehody osobního vozidla po střetu se zvěří.

Týniště nad Orlicí – technická pomoc – 16:08

Odstranění stromu z komunikace v části Rašovice. (HZS Rychnov nad Kněžnou, JSDH Týniště nad Orlicí)

Borohrádek – technická pomoc – 17:38

Odstranění stromu z komunikace v části Zámlýní. (JSDH Borohrádek)

České Meziříčí – technická pomoc – 17:38

Odstranění stromu z komunikace. (JSDH České Meziříčí)

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – požár – 14:17

Profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a JSDH Žireč a Hajnice mířili do ulice Elišky Krásnohorské, kde došlo k zahoření ve vzduchotechnice v areálu firmy. Škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun, podařilo se uchránit hodnoty ve výši asi jednoho milionu korun.

Malé Svatoňovice – požár – 18:30

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár garáže v blízkosti rodinného domu v části Strážkovice. Požár byl nahlášen na operační středisko hasičů v 18:30 hod. s tím, že v zasažené garáži se nachází tlakové lahve i benzín, a v blízkosti je také zaparkované osobní vozidlo. Při příjezdu hasičů na místo události byla zasažena pouze garáž.

Zdroj:por. Mgr. Martina Götzová
HZS Královéhradeckého kraje