Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nechanice – dopravní nehoda – 09:43

V katastru části Staré Nechanice havaroval osobní automobil do příkopu. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Nový Bydžov a dobrovolná jednotka z Nechanic. Při nehodě byl jeden člověk zraněn, do péče si ho převzali záchranáři. Jednotky se postaraly o provedení protipožárních opatření a usměrňovaly dopravu v místě nehody.

Habřina – technická pomoc – 15:22

Profesionální jednotka z Jaroměře odstraňovala větev spadlou do komunikace.

Vysoká nad Labem – dopravní nehoda – 16:33

Profesionální hasiči z centrální hradecké stanice odstraňovali následky dopravní nehody osobního a nákladního automobilu. Vozidla havarovala na silnici č. 35 mezi Hradcem Králové a Býští, v katastru Vysoké nad Labem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči místo události zabezpečili a řídili dopravu. Následně pomohli s naložením osobního vozidla na odtah. Místo si převzali policisté.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – požár – 11:51

V ulici 3. května byl nahlášen požár dřevěného sloupu elektrického vedení. Požár zlikvidovali profesionální hasiči z Nové Paky, škoda byla vyčíslena na 5 tisíc korun. Díky rychlému zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 50 tisíc korun.

Libuň – požár – 15:06

V části Jivany dohašovali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka z Libuně doutnající ohniště.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Nový Hrádek – dopravní nehoda – 07:33

V části Dlouhé zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Olešnice v Orlických horách u dopravní nehody osobního automobilu a autobusu. Nikdo nebyl při události zraněn. U autobusu došlo k vklínění části plechu do kola, proto nemohl z místa odjet. Hasiči odstranili plech pomocí hydraulického rozpínáku.

Nahořany – záchrana osob z vody – 19:12

Krátce po 19. hodině přijalo krajské operační a informační středisko hasičů hlášení o převrácené plachetnici na vodní nádrži Rozkoš. Následně byly zalarmovány tři jednotky hasičů, profesionální z Jaroměře a Náchoda a dobrovolná z České Skalice. Hasiči spěchali k vodní nádrži i se záchrannými čluny. Na plachetnici plula jen jedna osoba, ta už byla po pádu do vody dopravena kanoisty do přístavu, v pořádku a nezraněna. Hasiči se tak dopravili na člunech k plavidlu, plachetnici ukotvili, skasali plachty a za motorovým člunem odvlekli plavidlo do loděnice.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 10:47

Dvě osobní vozidla havarovala v Královédvorské ulici v Trutnově. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Z havarovaných vozidel unikaly provozní kapaliny, na místo vyjela profesionální jednotka z Trutnova. Hasiči se postarali o odstranění následků nehody.

Vrchlabí – únik nebezpečných látek – 14:53

V části Peklo zajišťovali profesionální hasiči z Vrchlabí místo, kde byla překopnuta přípojka plynu u rodinného domu. Hasiči úniku provizorně zamezili a vyčkali do příjezdu plynařů.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová
HZS Královéhradeckého kraje