Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 11:10

V části Nový Hradec Králové došlo u Brněnské ulice k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Jednotka z centrální stanice zajistila místo události a odstranila vozidla mimo vozovku, aby nebránila provozu.

Libišany – požár – 13:20

Profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská vyjela na žádost HZS Pardubického kraje k požáru travního porostu, křoví a slámy v katastru obce Libišany. Jednotka zahájila po svém příjezdu hasební práce a následně předala místo zásahu hasičům ze stanice Pardubice.

Třebechovice pod Orebem – požár – 14:16

Profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem a Týniště nad Orlicí likvidovali požár travního porostu menšího rozsahu v blízkosti kolejiště. Událost se obešla beze škody.

Hradec Králové – železniční dopravní nehoda – 16:38

Profesionální jednotka z centrální stanice byla vyslána na vlakové nádraží, kde došlo ke střetu vlaku s osobou. Zraněného člověka měli ve své péči zdravotničtí záchranáři. Hasiči zajišťovali místo události a asistovali zdravotnické záchranné službě při poskytování první pomoci.

Barchov – požár – 18:09 O události jsme informovali zde: https://www.hzscr.cz/clanek/devet-jednotek-hasicu-likvidovalo-pozar-lisu-a-baliku-slamy.aspx

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – požár – 08:46 O události jsme informovali zde: https://www.hzscr.cz/clanek/chata-v-zahradkarske-kolonii-lehla-popelem.aspx

Sběř – technická pomoc – 17:38

V katastru části Hrobičany odstraňovali hasiči části polámaných stromů, které hrozily pádem na vozovku. Větve se nacházely ve výšce nad 5m. Ty, které bezprostředně ohrožovaly provoz na komunikaci, hasiči odřezali pilami z výškové techniky. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova, ze stanice Jičín a JSDH Smidary.

Budčeves – dopravní nehoda – 19:58

Profesionální jednotka z Jičína a dobrovolná z Kopidla odstraňovaly následky dopravní nehody osobního automobilu, který havaroval do silničního ostrůvku. Jednoho člověka si převzala do péče zdravotnická záchranná služba. Jednotky se postaraly o provedení protipožárních opatření, uniklé provozní kapaliny zasypaly sorbentem a následně se hasiči postarali o úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Na územním odboru Náchod nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Janov – dopravní nehoda – 05:26

V katastru části Tis zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a Rychnova nad Kněžnou u dopravní nehody osobního vozidla, které narazilo do stromu. Nehoda se obešla bez zranění. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci a zůstalo zaklíněno ve stromech a hrozilo pádem do potoka.

Mokré – dopravní nehoda – 15:54

Profesionální hasiči z Dobrušky vyjížděli k dopravní nehodě, která se stala v katastru obce Mokré. Automobil skončil po nehodě převrácený na střechu mimo vozovku. Jednotka místo zásahu zabezpečila a poskytla cestujícím první předlékařskou pomoc. Záchranáři pak ošetřili osoby na místě události. Hasiči řídili v místě události dopravu a následně předali místo zásahu policistům.

Rychnov nad Kněžnou – požár – 16:51

V Janáčkově ulici likvidovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou požár listí u bytového domu. Požárem byla poškozena budova, škoda byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího šetření.

Solnice – dopravní nehoda – 22:09

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice odstraňovali následky dopravní nehody v Kvasinské ulici. Automobil zde havaroval a převrátil se na střechu, přičemž byla poškozena další tři vozidla. Hasiči provedli na místě události opatření proti vzniku požáru, komunikace byla na nezbytně nutnou dobu neprůjezdná. Jednu osobu si převzali do péče záchranáři. Po došetření nehody se hasiči postarali o úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – technická pomoc – 18:48

V ulici Elišky Krásnohorské zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem, pomáhali zde s nouzovým otevřením dveří bytu.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová
HZS Královéhradeckého kraje