Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 08:21

Do Kydlinovské ulice mířili profesionální hasiči z centrální stanice, stala se zde dopravní nehoda motocyklu. Jedna osoba skončila v péči záchranářů. Jednotka místo události zajistila a předala policistům.

Hradec Králové – požár – 12:14

Na Pražském Předměstí zasahovali profesionální hasiči z centrální sanice u nahlášeného požáru suchého travního porostu v blízkosti železniční tratě. Ke škodě při požáru nedošlo, hořelo na ploše asi 10x10 m.

Lochenice – požár – 16:58

Hned několik jednotek požární ochrany bylo zalarmováno kvůli nahlášenému požáru travního porostu, který se měl blížit k obytné zástavbě. Průzkumem hasiči zjistili, že se jedná o požár malého rozsahu a ohniska prolili vodou. Na místo vyjeli profesionální hasiči z obou hradeckých stanic a JSDH Smiřice, Lochenice, Plácky, Předměřice nad Labem, Černilov, Hořiněves.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 17:30

Na silnici č. 33 v katastru části Předměřice nad Labem zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Záchranáři si převzali do péče dvě osoby, hasiči zajistili místo události a odstranili následky nehody.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Vidochov – únik nebezpečných látek – 15:37

Na silnici č. 16 likvidovali profesionální hasiči z Nové Paky uniklou naftu z komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Červený Kostelec – dopravní nehoda – 05:44

V části Horní Kostelec odstraňovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce následky dopravní nehody motocyklu, jedna osoba byla při nehodě zraněna. Hasiči zajistili místo události a poskytli zraněné osobě první předlékařskou péči. Poté si ji převzali do své péče záchranáři.

Police nad Metují – záchrana osoby – 10:43

Profesionální hasiči z Broumova a Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují transportovali zraněného člověka z těžce přístupného terénu v katastru části Hlavňov.

Otovice – požár – 11:48

Kvůli nahlášenému požáru kůlny poblíž rodinného domu byly zalarmovány tři jednotky hasičů. Ještě před jejich příjezdem se snažili lidé objekt částečně uhasit, ale požár se podařilo dostat pod kontrolu až jednotkám požární

ochrany. Uvnitř se nacházely například barvy, dřevo i nářadí, hasiči museli kůlnu při dohašování vyklidit a částečně rozkrýt střešní konstrukci, aby odhalili případná skrytá ohniska. Zásah probíhal v dýchací technice. Příčinou vzniku požáru byla zřejmě technická závada, plameny napáchaly škodu asi 60 tisíc korun. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši 1,5 milionu korun. Na místě zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Broumova a podniková jednotka SDHP VEBA Broumov.

Hronov – dopravní nehoda – 17:47

Profesionální hasiči z Náchoda spěchali do části Žabokrky, kde na silnici č. 303 došlo k dopravní nehodě osobního automobilu, motocyklu a autobusu. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, hasiči jí poskytli první předlékařskou péči a následně si ji do svých rukou převzali záchranáři. V autobuse cestovalo při nehodě deset osob, nikdo neutrpěl žádné zranění. Jednotka zajistila místo události a následně jej předala policistům.

Nový Ples – dopravní nehoda – 20:11

V obci Nový Ples došlo k dopravní nehodě osobního vozidla, které skončilo převrácené na bok na komunikaci. Při nehodě byly zraněny dvě osoby, hasiči asistovali záchranářům při ošetřování a zároveň zajišťovali místo zásahu. Na havarovaném automobilu provedla jednotka opatření proti vzniku požáru a hasiči dále také likvidovali uniklé provozní kapaliny. Komunikace byla na nezbytně nutnou dobu při provádění záchranných a likvidačních pracích uzavřena. Následně pomohli hasiči s naložením vozidla na odtah a postarali se o úklid komunikace. U nehody zasahovala profesionální jednotka z Jaroměře.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Bílý Újezd – dopravní nehoda – 06:37

Profesionální hasiči z Dobrušky a Rychnova nad Kněžnou zasahovali v ranních hodinách u dopravní nehody osobního vozidla, které havarovalo na silnici č. 14. Automobil sjel mimo komunikaci do příkopu. Při nehodě byl jeden člověk zraněn, do péče si jej převzali záchranáři. Hasiči prováděli na místě události opatření proti vzniku požáru, odpojili akumulátor a zasypali uniklý olej. Nakonec se postarali o úklid vozovky a předali místo zásahu policistům.

Čestice – dopravní nehoda – 19:40

Před kruhovým objezdem v obci Čestice došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, nehoda se obešla bez zranění. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Týniště nad Orlicí. Hasiči provedli opatření proti vzniku požáru a zajišťovali místo události.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Hostinné – technická pomoc – 15:09

V Husitské ulici odstraňovali profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka z Hostinného strom, který se nebezpečně nakláněl nad komunikací.

Suchovršice – dopravní nehoda – 17:24

Dopravní nehoda motocyklu se stala v obci Suchovršice na silnici č. 14. Při nehodě utrpěla jedna osoba zranění, do péče si ji převzali záchranáři. Hasiči zajišťovali místo události. Motocykl nebránil provozu, místo zásahu si převzali policisté. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Úpice.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová
HZS Královéhradeckého kraje