Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 6. září 2017 celkem 16 událostí.
hasici-pristroj-piktogram.jpg
Územní odbor Hradec Králové
Novobydžovští profesionální hasiči vytáhli v noci (ohlášeno 4:15) psa z česel náhonu v ulici U Mlýna v Novém Bydžově.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli v 9:01 přivoláni k nálezu 15 barelů s neznámou látkou. Sudy se nacházely několik metrů od silnice vedoucí mezi Krňovicemi a Bělečkem. Hasiči zjistili, že 5 sudů je prázdných a 10 zbývajících obsahuje silné kyseliny a zásady. Na místo se dostavil také pracovník České inspekce životního prostředí, kterému bylo místo předáno. Odvoz zajistí Hradecké služby.

K pomoci muži na invalidním vozíku byli v 11:18 do Štěnkova přivoláni profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice. Vozíčkář zůstal v polovině schodů na mobilní plošině. Hasiči muže sundali zpět domů.

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyjeli ve 12:06 do domu v ulici Polní v Hradci Králové z důvodu podezření na únik plynu. Jednotka zkontrolovala všechna patra domu, zvýšené hodnoty nebyly naměřeny.

Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice otevřeli krátce po 19. h (ohlášeno 18:49) byt na Jiráskově náměstí v Hradci Králové. Jednotka pomohla osmdesátileté ženě vstát z vany. Zdravotnická záchranná služba nebyla na místě potřeba.

hasici-pristroj-piktogram-(1).jpg
Územní odbor Náchod
Náchodští profesionální hasiči vyjeli v 7:05 ke střetu dvou osobních vozidel do Velkého Poříčí. Jednotka řídila v místě nehody dopravu. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem a provedli úklid vozovky. Auta byla odstavena mimo komunikaci. Ke zranění osob nedošlo.

Profesionální hasiči z Jaroměře a drážní hasiči z České Třebové a Nymburka byli ve 12:30 přivoláni do Říkova k železniční nehodě. Provoz na trati byl ihned zastaven. Muž, který se pohyboval v kolejišti, nestihl uskočit a byl mírně zachycen vlakem. Utrpěl pouze lehčí zranění a zdravotnická záchranná služba jej ošetřila. Cestujícím ve vlaku nebyli zraněni a byla pro ně zajištěna náhradní doprava.

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Police nad Metují uklidili večer (ohlášeno 21:09) komunikaci ve Vlásence od kamenů a nánosů bláta, které se tam dostali po dešti z pole,.

hasici-pristroj-piktogram-(2).jpg
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Drážní hasiči z České Třebové káceli během dne (ohlášeno 8:14) stromy podél trati v Česticích.

hasici-pristroj-piktogram-(3).jpg
Územní odbor Trutnov
Trutnovští profesionální hasiči byli v 1:17 přivoláni do bytu v ulici Na Záduší v Trutnově. Oznamovatelka měla obavu o zdraví majitelky, která ji předtím kontaktovala a trpěla silnými střevními obtížemi. Jednotka do bytu vnikla otevřeným oknem. Žena uvnitř pouze spala, zdravotnická záchranná služba ji převzala do péče.

Profesionální hasiči z Trutnova vyjeli ve14:10 do bytu v ulici Maxima Gorkého v Trutnově z důvodu podezření na úmrtí uživatele jednoho z bytů. Jednotka se dovnitř vnikla pomocí otevřené ventilačky. Hasiči byt prohledali, uvnitř se však nikdo nenacházel.

Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem spolu s dobrovolnými hasiči z Hajnice byli v 19:28 přivoláni do Nových Kocbeří k osobnímu vozidlu, které vyjelo mimo komunikaci. Jednotka zajistila místo nehody. Řidička utrpěla lehčí zranění a byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou.

Prfesionální hasiči z Trutnova a místní dobrovolní hasiči odstranili po 20. h (ohlášeno 20:28) spadlý strom z komunikace v Pilníkově.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje