Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje
ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc

Profesionální jednotka z centrální stanice pomáhala v Nerudově ulici s nouzovým otevřením dveří bytu.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – záchrana zvířete

V areálu základní školy v Husově ulici zachránili profesionální hasiči z Jičína holuba, který uvízl v okapové rouře u kanalizace. Aby zvíře hasiči vysvobodili, okap odvrtali.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Rasošky – dopravní nehoda

V obci Rasošky zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře. Při vyšetřování dopravní nehody poskytla jednotka policistům technickou pomoc.

Bohuslavice – požár

Pět jednotek hasičů bylo zalarmováno kvůli nahlášenému požáru strniště v katastru obce Bohuslavice. Na místě byla před příjezdem hasičů zemědělská technika, která pomohla s oboráním strniště. Požár se rozšířil na plochu asi 80x30 m, při události nevznikla žádná škoda. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a Jaroměře a JSDH Opočno, Nové Město nad Metují a Bohuslavice.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Vamberk – požár

Přivolaní profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolné jednotky z Vamberka a Kostelce nad Orlicí likvidovali požár pneumatiky u návěsu kamionu. Před příjezdem hasičů byl nasazen na lokalizaci hasicí přístroj, jednotky pak ohnisko zlikvidovaly pomocí vysokotlakého proudu vody. Škoda byla vyčíslena na asi 10 tisíc korun.

Dobruška – technická pomoc

Profesionální jednotka z Dobrušky odstranila z balkónu domu ve 4. patře v ulici Na Budíně poškozené tvrzené sklo, které hrozilo pádem na zem.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Zlatá Olešnice – dopravní nehoda

Profesionální hasiči z Trutnova zasahovali u nahlášené dopravní nehody osobního vozidla se zvěří. Při události nebyla posádka vozu zraněna. Hasiči místo události zajistili, došlo jen k malému úniku kapalin.

Trutnov – dopravní nehoda

Ve Zvonkové ulici odstraňovali profesionální hasiči z Trutnova následky dopravní nehody osobního vozidla. Auto zde narazilo do obrubníku, přičemž došlo k proražení olejové vany a úniku oleje na komunikaci. Hasiči zasypali skvrnu sorpčním materiálem a povrch vozovky uklidili. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Horní Kalná – dopravní nehoda

Profesionální jednotka vrchlabských hasičů zasahovala u dopravní nehody osobního automobilu. Vůz skončil po nehodě na boku, nikdo nebyl při události zraněn. Hasiči zajistili místo události, k úniku provozních kapalin z vozu nedocházelo. Místo zásahu si následně převzali policisté.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová
HZS Královéhradeckého kraje