Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

07.08.2019 | Královehradecký kraj
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Třebechovice pod Orebem – záchrana osob – 09:28 O události jsme informovali zde: https://www.hasici.cz/zhave-aktuality/Z-regionu/Kralovehradecky-kraj/Hasici-vyprostili-osobu-ze-zavalu-ve-sklepe

Hradec Králové – požár

V ulici Pod Zámečkem zasahovali profesionální hasiči z obou hradeckých stanic a dobrovolné jednotky Třebeš, Malšova Lhota a Plácky u nahlášeného požáru bytového domu. Průzkumem hasiči zjistili, že sklepní prostory domu jsou zakouřené. Zdrojem zakouření bylo zahoření izolace, událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Konecchlumí – dopravní nehoda

Na silnici č. 35 v katastru části Kamenice zasahovali profesionální hasiči z Jičína u dopravní nehody dvou osobních automobilů. Nikdo z účastníků nehody nebyl zraněn. Jednotka zajistila místo události, provedla opatření proti vzniku požáru a usměrňovala dopravu. Po naložení jednoho vozu na odtah a odstranění druhého se hasiči postarali o úklid vozovky.

Dílce – požár

V katastru části Dílce likvidovaly čtyři jednotky hasičů požár strniště o rozloze asi 2,5 hektaru. Při události nevznikla žádná škoda. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína a JSDH Jičín, Železnice a Valdice.

Červená Třemešná – dopravní nehoda

Profesionální jednotka z Hořic odstranila následky dopravní nehody, která se stala v katastru Červené Třemešné. Osobní automobil skončil po nehodě převrácený přes zábradlí mostku. Řidič byl při příjezdu hasičů na místo události mimo havarované vozidlo. Hasiči vůz zajistili, provedli protipožární opatření a stabilizovali jej proti dalšímu pohybu. Po naložení auta na odtah se postarali o úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Velký Třebešov – dopravní nehoda

Na obchvatu České Skalice zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře u dopravní nehody osobního vozidla se zraněním jedné osoby. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci a zastavilo se pod srázem. Jednotka místo nehody zabezpečila a předala jej policistům.

Česká Skalice – technická pomoc

Odstranění stromů z komunikace v části Ratibořice. (HZS Jaroměř, JSDH Česká Skalice)

Hejtmánkovice – dopravní nehoda

Profesionální hasiči z Broumova zasahovali u dopravní nehody motocyklu, který se měl srazit se zvěří. Hasiči zabezpečili místo nehody. Jedna osoba byla zraněna, do nemocnice ji transportoval vrtulník LZS.

Červený Kostelec – železniční dopravní nehoda

Profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Červený Kostelec vyjeli k nahlášené události, kdy mělo dojít v katastru Olešnice k železniční dopravní nehodě – nárazu vlaku do stromu v kolejišti. Při události nebyl nikdo zraněn. Asi čtyřicítku cestujících hasiči evakuovali a převezli je na nádraží do Červeného Kostelce. Místo zásahu jednotky zajistily, dále si jej převzali drážní hasiči SŽDC.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Javornice – technická pomoc

Krajské operační a informační středisko přijalo oznámení, že na silnici mezi Rychnovem nad Kněžnou a Pěčínem v katastru obce Javornice leží dva balíky slámy a tvoří překážku na komunikaci. Hasiči odklidili balíky mimo silnici. Na místě byli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Javornice.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Janské Lázně – dopravní nehoda

Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Horního Maršova odstraňovali následky dopravní nehody osobního vozidla. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, vozidlo zůstalo částečně mimo komunikaci a poškodilo zábradlí. Jednotky místo události zabezpečily a provedly opatření proti vzniku požáru. Po došetření nehody hasiči automobil vyprostili zpět na silnici a postarali se o úklid vozovky.

Batňovice – dopravní nehoda

Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Batňovic zasahovali u nahlášené události, kdy mělo dojít k pádu drátů elektrického vedení. Hasiči zajistili okolí a následně předali místo zásahu energetikům.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová
HZS Královéhradeckého kraje