Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

TISKOVÁ ZPRÁVA – DENNÍ HLÁŠENÍ

HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE

nábřeží U Přívozu, 122/4, HRADEC KRÁLOVÉ 500 03

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 20. 8. 2019 celkem 23 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nový Bydžov – požár – 12:24

Na silnici č. 324 v katastru části Skochovice došlo k dopravní nehodě osobního vozidla, které mělo následně začít hořet. Jedna zraněná osoba byla z vozidla vysvobozena před příjezdem hasičů na místo události, požár byl také již částečně uhašen, a to hasicími přístroji kolemjedoucích řidičů. Zraněnou osobu si do péče převzali zdravotničtí záchranáři. Hasiči vozidlo dále zajistili a provedli na něm protipožární opatření. Jednotka také pomohla s řízením dopravy v místě nehody, k úniku provozních kapalin z havarovaného automobilu nedošlo. Místo zásahu si následně převzali policisté.

Librantice – únik nebezpečných látek – 13:25

Profesionální jednotka z centrální hradecké stanice vyjela do Librantic, kde došlo k překopnutí plynového vedení. K úniku došlo na volném prostranství, bezprostřední nebezpečí v okolí tak nehrozilo. Plynárenská pohotovost únik plynu zastavila.

Mžany – letecká dopravní nehoda – 17:01

Čtyři jednotky hasičů byly zalarmovány kvůli hlášenému nouzovému přistání vrtulníku v katastru části Dub. Při události nebyl nikdo zraněn, nedošlo ani k úniku kapalin ze stroje. Vrtulník přistál kontrolovaně. Hasiči zkontrolovali místo události a vrátili se zpět na základny. K události byli vysláni profesionální hasiči z Hořic, JSDH Mžany a Sovětice a HZSP ČEPRO a.s. Cerekvice nad Bystřicí.

Libřice – dopravní nehoda – 19:15

Profesionální jednotka z Jaroměře a dobrovolná jednotka z Černilova vyjeli k nahlášené dopravní nehodě osobního vozidla. Automobil skončil mimo komunikaci, osoba v něm vyvázla bez zranění. Při nehodě bylo poškozeno oplocení. Hasiči zajistili místo události, zkontrolovali, zda nedošlo k úniku provozních kapalin a vrátili se zpět na základnu. Místo zásahu si převzala policie.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Cerekvice nad Bystřicí – technická pomoc – 09:07

Odstranění stromu z komunikace. (HZS Hořice, HZSP ČEPRO a.s. Cerekvice nad Bystřicí)

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hronov – technická pomoc – 01:15

Profesionální hasiči z Náchoda pomohli nemohoucí osobě v Hostovského ulici.

Jestřebí – technická pomoc – 20:00

Odstranění stromu spadlého do komunikace. (HZS Dobruška, JSDH Nové Město nad Metují)

Náchod – technická pomoc – 20:36

Až do večerních hodin zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči z Náchoda v ulici Dolní Úvoz, kde pomáhali s čerpáním vody. V místě byly zaplaveny výkopy základů domu, na čerpání vody využili hasiči kalové čerpadlo.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 06:29

Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou pomohla s nouzovým otevřením dveří bytu v ulici Na Trávníku.

Solnice – dopravní nehoda – 17:33

Na Masarykově náměstí zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice u dopravní nehody čtyř osobních vozidel. Hasiči místo nehody zabezpečili, u jednoho vozu odpojili akumulátor a dobrovolná jednotka řídila v místě dopravu. Nehoda se obešla bez zranění. Po odklizení všech vozidel mimo vozovku se jednotky postaraly o úklid komunikace.

Vamberk – technická pomoc – 20:54

Odstranění větví z komunikace. (HZS Rychnov nad Kněžnou, JSDH Vamberk)

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Na územním odboru Trutnov nebyly zaznamenány žádné zásahy.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová

HZS Královéhradeckého kraje