Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

20.09.2019 | Královehradecký kraj
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 19. 9. 2019 celkem 25 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Všestary – dopravní nehoda – 02:25

Na silnici č. 35 v katastru Všestar, části Rosnice zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Chlumu u dopravní nehody osobního automobilu. Vozidlo narazilo do stavebního stroje. Hasiči zajistili unikající provozní kapaliny z havarovaného automobilu a zlikvidovali je. Následně odstranili automobil mimo komunikaci.

Hradec Králové – požár – 07:49

Profesionální hasiči z centrální stanice byli přivoláni, aby uhasili požár malé kupky větví v Šimkových sadech. Místo zalila jednotka vodou, ke škodě nedošlo.

Hradec králové – dopravní nehoda – 15:28

V Hradecké ulici zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice u dopravní nehody tří osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zajistili vozidla, odpojili akumulátory, zlikvidovali provozní kapaliny, které unikly z jednoho havarovaného vozu, a komunikaci uklidili.

Smiřice – dopravní nehoda – 16:54

Na silnici č. 33 v katastru části Trotina zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a ze stanice Hradec Králové – Pražská u dopravní nehody osobních vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči se postarali o úklid vozovky, komunikace byla po dobu zásahu průjezdná kyvadlově.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Svatojanský Újezd – dopravní nehoda – 04:15

Krátce po 4. hodině ranní vyjížděli profesionální hasiči z Nové Paky a Jičína k havarované dodávce, která skončila v příkopu. Automobil zůstal převrácený na bok, řidič vyvázl bez zranění. Hasiči zkontrolovali, zda nedošlo k úniku kapalin z převráceného vozidla a následně se pokusili automobil z příkopu vyprostit. Na pomoc přijel vyprošťovací automobil z jičínské stanice, dodávku se podařilo dostat zpět na silnici.

Holovousy – požár – 12:04

Hořičtí profesionální hasiči pomohli s likvidací požáru klestí. Hořely větve a tráva na ploše asi 10x10 m, k rozhoření došlo po předchozím pálení, které rozfoukal vítr.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Nové Město nad Metují – únik nebezpečných látek – 10:36

Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují zasahovali u nahlášeného úniku plynu v důsledku překopnuté přípojky. K události došlo v Havlíčkově ulici. Únik se podařilo hasičům provizorně zastavit a vyčkali do příjezdu pohotovostní plynárenské služby. Po dobu zásahu byl uzavřen provoz na blízké křižovatce.

Broumov – technická pomoc – 13:49

Ve Sladovnické ulici zasahovali profesionální hasiči Broumova a byli sem vysláni také profesionální hasiči z náchodské stanice s technickým chemickým automobilem a měřicí vůz z centrální hradecké stanice. V chodbě obytného domu byla rozsypána neznámá látka. Hasiči zjistili, že se jedná o síran amonný, který se využívá jako hasivo. Zřejmě tedy někdo v chodbě vystříkal práškový hasicí přístroj. Nejedná se o látku toxickou, obyvatelé domu ohroženi nebyli. Jednotky předaly místo zásahu majiteli.

Náchod – dopravní nehoda – 14:48

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel v Dobenínské ulici. Dva zranění lidé skončili v péči záchranářů, hasiči zajistili místo události. Jedno z vozidel zůstalo po nehodě převrácené na střechu. V místě nehody řídily jednotky provoz na komunikaci.

Hronov – dopravní nehoda – 22:18

V Kostelecké ulici zasahovali profesionální hasiči z Náchoda. Do lampy veřejného osvětlení havaroval osobní automobil. Pomocí výškové techniky hasiči lampu zabezpečili.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Borohrádek – dopravní nehoda – 05:48

Dobrovolná jednotka z Borohrádku pomáhala u dopravní nehody osobního vozidla s kolem. Jednotka asistovala při transportu osoby do sanitního vozu.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOVTrutnov – požár – 12:56

Do Údolní ulice vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Trutnov a také JSDH Trutnov – Horní Staré Město. Byl zde nahlášen požár v komíně rodinného domu. Hasiči průzkumem zjistili, že došlo k zahoření sazí. Místo události zajistili a velitel zásahu vyloučil komín z užívání. Při události nedošlo ke škodě na majetku.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová

HZS Královéhradeckého kraje