Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje
logo-Kraj-HK.jpghzs-(1).jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 7. září 2017 celkem 12 událostí.

hasici-pristroj-piktogram.jpg
Územní odbor Hradec Králové
Novobydžovští profesionální hasiči byli v 7:28 přivoláni na žádost zdravotnické záchranné služby do bytu v ulici Jana Žižky v Novém Bydžově k pomoci se silně obézní ženou, která spadla z postele. Jednotka ženu zvedla zpět na lůžko.

Místní dobrovolní hasiči otevřeli krátce po 13. h (ohlášeno 13:04) byt v ulici Palackého v Třebechovicích pod Orebem.

Profesionální hasiči z Nového Bydžova vyjeli v 16:01 na třídu B. Smetany, kde došlo ke střetu autobusu s cyklistou. Zraněný cyklista byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou. Jednotka jej poté naložila do sanitky. V autobuse nikdo kromě řidiče necestoval. Hasiči provedli úklid místa nehody.

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli v 18:49 přivoláni k uniku nafty na vozovku na Pražském Předměstí. Jednalo se o menší množství, které smyl déšť. Jednotka tudíž na místě nezasahovala.

hasici-pristroj-piktogram-(1).jpg
Územní odbor Jičín
Strom z vozovky u Štikova odstranili krátce před 14. h (ohlášeno 13:47) novopačtí profesionální hasiči.
K vozidlu, které skončilo v příkopě, byli ve 14:57 přivoláni profesionální hasiči z Nové Paky. Nehoda, při které se vůz otočil přes střechu, se stala mezi Štikovem a Bělou. Zraněná řidička byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou od nemocnice. Hasiči provedli na vozidle protipožární opatření a uklidili komunikaci.

hasici-pristroj-piktogram-(2).jpg
Územní odbor Náchod
Náchodští profesionální a dobrovolní hasiči byli v 15:36 přivoláni k úklidu olejové skvrny z vozovky v ulici Komenského v Náchodě. Olej unikl z proražené olejové vany vozidla.

hasici-pristroj-piktogram-(3).jpg
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Místní dobrovolní hasiči vyjeli v 8:10 na žádost zdravotnické záchranné služby do Borohrádku k resuscitaci muže pomocí AED (automatický externí defibrilátor). Po úspěšné resuscitaci byl pacient předán do péče letecké záchranné služby, která jej transportovala vrtulníkem do nemocnice.

DN-BYzhradec.jpeg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou zasahovali odpoledne (ohlášeno 17:27) u dopravní nehody v Byzhradci. Řidič osobního automobilu narazil do lampy veřejného osvětlení. Ke zranění osob nedošlo. Vůz zůstal nakloněn nad rybníkem. Hasiči vozidlo zajistili a provedli protipožární opatření odpojením autobaterie.
Obnažené dráty přeražené lampy jednotka obehnala páskou. Po dohodě se starostou obce byla vypnuta elektřina. Hasiči vozidlo vyprostili.

hasici-pristroj-piktogram-(4).jpg
Územní odbor Trutnov

choustnikov.jpeg
Královédvorští profesionální hasiči byli v 10:41 přivoláni ke střetu dvou osobních vozidel, ke kterému došlu u Choustníkova Hradiště ve směru na Trutnov. Z jednoho vozidla unikly provozní kapaliny. Jednotka skvrnu zasypala sorbentem. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Profesionální hasiči z Trutnova vyjeli v 11:46 do ulice Vlčická k dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu. Po naložení vozidel na odtah uklidili hasiči komunikaci od částí vozů a oleje. Ke zranění osob nedošlo.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje