Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

04.03.2020 | Královéhradecký kraj
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 3. 3. 2020 celkem 23 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Černožice – dopravní nehoda – 06:15

Profesionální hasiči ze stanice Jaroměř vyjeli k ohlášené dopravní nehodě nákladního vozidla, která se stala na silnici č. 33. Řidič měl zaklíněnou dolní končetinu pod pedálem, z vozu ho proto museli hasiči vyprostit a následně jej předali do péče ZZS. Jednotka dále zajišťovala místo události a pomohla s usměrněním dopravy. Po došetření nehody se hasiči postarali o úklid vozovky a zasypali drobný únik provozních kapalin.

Běleč nad Orlicí – dopravní nehoda – 11:21

Před polednem zasahovali profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem u dopravní nehody osobního automobilu, který narazil do sloupu elektrického vedení. Jeden člověk byl při nehodě zraněn, postarali se o něj záchranáři. Hasiči pomohli se zajištěním místa události, zabezpečili havarované vozidlo a opáskovali prostor kolem poškozeného sloupu. Místo zásahu si převzali policisté a energetici.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:42

U dopravní nehody dvou osobních vozidel v Dykově ulici zasahovala jednotka z hradecké centrály. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, došlo jen k úniku provozních náplní. Jednotka zabezpečila místo nehody, zasypala uniklé pohonné hmoty a odstranila vozidla mimo jízdní pruh, aby byla komunikace plně průjezdná.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 17:03

Profesionální jednotka z centrální stanice vyjela do ulice Labská louka, kde se střetla dvě osobní vozidla. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Jednotka pomohla se zajištěním místa události, po došetření zajistila úklid vozovky.

Černožice – dopravní nehoda – 18:57

Na silnici č. 33, nedaleko od místa ranní nehody, zasahovala profesionální jednotka z Jaroměře u další události. Došlo zde k dopravní nehodě dodávky a osobního vozidla. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, došlo k úniku pohonných hmot na komunikaci. Jednotka se postarala o úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – dopravní nehoda – 05:35

K dopravní nehodě nákladního vozidla v Pražské ulici vyjížděli profesionální hasiči z Nové Paky. Automobil narazil do železničního mostu, přičemž došlo k jeho poškození. Jednotka pomohla se zajištěním místa události a vyčkala do příjezdu drážní jednotky z Nymburka.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – požár – 08:59

Profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda likvidovali požár osobního vozidla v katastru části Dobrošov. Při příjezdu hasičů na místo události byl požár plně rozvinut, na likvidaci nasadili vysokotlaký proud vody. Likvidaci ohlásil velitel zásahu v 09:29 hod. a zároveň si na místo zásahu povolal technický chemický automobil, protože ze zasaženého vozidla uniklo větší množství nafty, které se smísilo s vodou. Jednotky zasypaly uniklou kapalinu sorbentem, k ohrožení životního prostředí nedošlo. Celková škoda způsobená požárem se vyšplhala na 100 tisíc korun. Škoda ve výši 90 tisíc korun byla vyčíslena na shořelém vozidle, požár poškodil také křoviny a soukromé cedule u silnice. Příčinou byla technická závada po úniku paliva.

Náchod – dopravní nehoda – 13:03

Na silnici č. 14 odstranili profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují následky dopravní nehody dvou osobních automobilů. Jeden z vozů skončil mimo vozovku v příkopu. O jednoho účastníka nehody se postarali záchranáři, hasiči zajistili místo nehody a zabezpečili havarovaná vozidla. Místo zásahu si následně převzala od hasičů policie.

Bezděkov nad Metují – dopravní nehoda – 14:25

U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali v Bezděkově nad Metují profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Police nad Metují. Jednotky místo nehody zajistily a odstranily drobný únik provozních náplní. Při události nebyl nikdo zraněn.

Machov – únik nebezpečných látek – 16:10

V katastru části Nízká Srbská zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Machov při úniku oleje z motoru nákladního automobilu. Na silnici vyteklo asi 20 litrů kapaliny, která byla rozježděná na úseku o délce asi jednoho kilometru. Hasiči skvrnu zasypali sorbentem a provedli úklid vozovky, místo bylo navíc označeno silničáři. Malé množství oleje se dostalo i do kanalizace, hasiči sem umístili sorpční hady. Jednotky navíc zkontrolovaly vodní tok, sem se však látka nedostala. Na místě události zůstala dobrovolná jednotka, která po odtahu kamionu zajistila finální úklid.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – dopravní nehoda – 06:35

Profesionální jednotka z Dobrušky zasahovala u dopravní nehody osobního automobilu, který havaroval na silnici č. 14. Automobil skončil převrácený na střechu mimo komunikaci, při nehodě byl jeden člověk zraněn. Hasiči pomohli se zajištěním místa události, zabezpečili havarované vozidlo proti vzniku požáru a zkontrolovali, zda nedochází k úniku provozních náplní. Při nehodě bylo poškozeno dopravní značení.

Vamberk – dopravní nehoda – 07:50

Na Husově náměstí zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí. Došlo zde k dopravní nehodě motocyklu, jedna zraněná osoba skončila v péči ZZS. Hasiči zajistili prostředek proti vzniku požáru, místo zásahu si pak převzali policisté.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dolní Olešnice – technická pomoc – 16:47

Odstranění stromu z komunikace. (HZS Dvůr Králové nad Labem)

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí