Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

26.09.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje
ertz.jpggr.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 25. září 2017 celkem 18 událostí.

sp.jpg
Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli v 6:47 přivoláni Orlické ke střetu dvou osobních automobilů, který se stal na křižovatce ulic Buzulucká a Pilnáčkova. Jedna osoba utrpěla zranění a byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Hasiči odpojili na vozidlech akumulátory a provedli úklid vozovky.

stezeny3-(1).jpg
Profesionální hasiči z královéhradecké stanice Pražská vyjeli v 11:50 na silnici vedoucí mezi obcemi Těchlovice a Stěžery k nákladnímu automobilu, který zde havaroval. Vozidlo převážející klády se převrátilo na bok. Drobný únik provozních kapalin hasiči jímali. Zraněný řidič byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou.

sp-(1).jpg
Územní odbor Jičín

Profesionální hasiči z Jičína byli v 6:28 přivoláni k dodávce, se kterou řidič vyjel mimo vozovku a narazil do stromu. Nehoda se stala na komunikaci mezi obcemi Kozojedy a Volanice. Řidič byl odvezen sanitním vozem na ošetření do nemocnice.

Jičínští profesionální hasiči pomohli odpoledne (ohlášeno 18:13) zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta v jičínské nemocnici.

sp-(2).jpg
Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Náchoda spolu s dobrovolnými hasiči z Police nad Metují zasahovali před polednem (ohlášeno 11:05) při střetu nákladního a osobního vozidla, který se stal na silnici č. 303 v Petrovicích. Jednotka poskytla jedné osobě předlékařskou péči. Poté byla žena odvezena na vyšetření do nemocnice. Došlo k úniku provozních kapalin. Hasiči uklidili místo nehody.

Náchodští profesionální hasiči vyjeli ve 12:26 na žádost zdravotnické záchranné služby do Petrovic k pomoci s transportem pacienta z bytu do sanitky.

Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Adršpachu byli ve 12:50 přivoláni k osobnímu vozidlu, které havarovalo v Horním Adršpachu. Vůz se převrátil přes střechu a skončil mimo komunikaci. Dvě osoby utrpěly zranění a byly předány do péče zdravotnické záchranné služby. Jednotky zajistily místo nehody.

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli v 15:16 přivoláni do ulice Havlíčkova v Hronově k záchraně osoby za použití AED (automatický externí defibrilátor). Hasičům se spolu se zdravotníky podařilo muže úspěšně resuscitovat. Pacient byl poté letecky transportován do nemocnice.

sp-(3).jpg
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a místní dobrovolní hasiči zasahovali v noci u požáru v rodinném domě v ulici Nábřeží v Solnici. Událost byla na Krajské operační středisko HZS nahlášena ve 2:16. Jednotky v dýchací technice provedla průzkum prvního patra budovy. Ohnisko hasiči objevili v kuchyni na stolku šicího stroje a místo uhasili vysokotlakem. Jednotka mocí termokamery zkontrolovala půdní prostory. Zakouřenou místnost odvětraly jednotky pomocí přetlakové ventilace. Žena, která se v domě nacházela, byla v pořádku. Požár, který vznikl od hořící svíčky, napáchal škodu za přibližně 200 tis. Kč. Uchráněn byl majetek v hodnotě 3 mil. Kč.

dobruska1-(1).jpg
Dobrušští profesionální hasiči byli v 6:59 přivoláni do ulice V Loučkách v Dobrušce k nákladnímu automobilu, který vyjel mimo vozovku do příkopu. Řidič vyvázl bez zranění. Po přeložení nákladu uklidili hasiči komunikaci.

zdobnice2-(1).jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Deštné v Orlických horách zasahovali po 9. h (ohlášeno 9:12) u nehody osobního vozu, který narazil do stromu u silnice č. 310 mezi Zdobnicí a Rokytnicí. Jednotky provedly na vozidle protipožární opatření. Jedna osoba utrpěla zranění a byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Hasiči vozidlo vyprostili zpět na vozovku.

pohori2-(1).jpg
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Opočna vyjeli ve 12:42 k osobnímu vozidlu, které havarovalo do stromu na křižovatce mezi Opočnem a Pohořím. Jedna osoba utrpěla zranění a byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou.

Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Olešnice v Orlických horách byli ve 13:00 přivoláni do Ohnišova k záchraně osoby za použití AED. Ženu v bezvědomí se podařilo resuscitovat. Hasiči pacientku naložili do sanitního vozu, který ji dopravil do nemocnice.

Byt v ulici Mírová v Dobrušce otevřeli večer (ohlášeno 21:17) profesionální hasiči z Dobrušky. Na toaletě byl uzamčen muž, který byl v pořádku.

sp-(4).jpg
Územní odbor Trutnov

kocbere2-(1).jpg
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Hajnice byli v 7:25 přivoláni k dopravní nehodě nákladního vozidla do Kocbeří. Cisterna, která přepravovala naftu, sjela do příkopu. Jednotka asistovala při přečerpání nafty do náhradní cisterny. Poté hasiči pomohli s vyproštěním vozu a provedli úklid komunikaci. Ke zranění osob nedošlo.

Královédvorští profesionální hasiči vyjeli v 17:42 do Lipnice k záchraně osoby v bezvědomí zaklíněné na toaletě. Muž byl vyproštěn před příjezdem jednotky na místo a v péči lékařů. Hasiči pacienta transportovali do sanitky.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje