Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

10.08.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 9. srpna 16 událostí a 2 mezikrajské výpomoci.

sp.jpg
Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice otevřeli krátce po poledni (ohlášeno 12:10) zabouchnutý byt v ulici Brožíkova v Hradci Králové. Uvnitř byl zapnutý sporák.

Profesionální hasiči ze stanice Pražská v Hradci Králové vyjeli ve 12:22 k dopravní nehodě nákladního a osobního automobilu, která se stala v ulici Koutníkova v Plotištích nad Labem. Došlo k úniku provozních kapalin, který hasiči zasypali sorbentem a vozovku uklidili. Nikdo nebyl zraněn.
stazen.jpg
Mezikrajská výpomoc – Středočeský kraj, okres Nymburk - Profesionální hasiči z Nového Bydžova byli přivoláni k osobnímu vozidlu, které vyjelo mimo komunikaci u Městce Králové. Vůz se převrátil několikrát přes střechu do pole. Hasiči provedli na Peugeotu 206 protipožární opatření. Jedna osoba byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou. Na místě zasahovali také profesionální hasiči z Poděbrad.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice a dobrovolní hasiči z Černilova byli v 16:19 přivoláni do Číbuzi ke střetu dvou osobních vozidel. Ke zranění osob nedošlo. Hasiči uklidili komunikaci.

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli v 19:38 přivoláni do domu v ulici M. Horákové v Hradci Králové. Pes uvízl ve dveřích výtahu. Jednotka jej osvobodila.

Profesionální hasiči z Hořic spolu s podnikovými hasiči ČEPRO Cerekvice byli ve 20:02 přivoláni k dopravní nehodě nákladního a osobního vozidla, která se stala v Klenicích. Auto skončilo v příkopu. Jednotky zabezpečily vůz proti vzniku požáru. Ke zranění osob nedošlo.

sp-(1).jpg
Územní odbor Jičín
Jičínští profesionální hasiči byli v 13:14 přivoláni ke střetu dvou osobních vozidel do Jičíněvsi. Jednotka provedla protipožární opatření a uklidila uniklé provozní kapaliny. Nikdo nebyl zraněn.

Profesionální hasiči z Jičína vyjeli v 15:36 do Veliše ke kombajnu, z něhož se kouřilo. K plamennému hoření nedošlo. Motorová část zahořela od slámy, která na ní byla. Jednotka kombajn zkontrolovala pomocí termokamery. Ke škodám nedošlo.

Novopačtí profesionální hasiči zlikvidovali odpoledne (ohlášeno 16:38) vosí báň na okně domu v ulici Komenského v Nové Pace.

Hořičtí profesionální a dobrovolní hasiči a místní dobrovolní hasiči byli v 17:18 přivoláni do Ostroměře k požáru balíkovací lisu. Požár se podařilo jednotkám ihned lokalizovat a během dalších dvaceti minut zcela uhasit. Škoda byla odhadnuta na 3,5 mil Kč. Uchráněn byl traktor v přibližné hodnotě 6 mil. Kč, a sláma za 50 tis. Kč.

sp-(2).jpg
Územní odbor Náchod
Náchodští profesionální hasiči byli v 7:37 přivoláni k otevření bytu do ulice Modrá v Náchodě. Jednotka na místě nezasahovala, zdravotnická záchranná služba se dovnitř dostala před příjezdem hasičů.

sp-(4).jpg
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Profesionální hasiči z Dobrušky a místní dobrovolní hasiči byli ve 14:52 přivoláni do ulice Nádražní v Opočně , kde došlo ke sražení chodce osobním vozidle. Jednotka pomohla s naložením zraněného chodce do vrtulníku letecké záchranné služby, který jej transportoval do nemocnice.

sp-(3).jpg
Územní odbor Trutnov
Královédvorští profesionální hasiči byli v 18:30 přivoláni do ulice Jiřího Wolkera k doutnajícímu stromu. Jednotka požár dutého stromu ihned uhasila. Požár vznikl pravděpodobně od nedopalku cigarety.
Profesionální hasiči z Vrchlabí vyjeli v 19:23 na pomoc ženě do Dolejšího Vrchlabí. Ženě se nedařil uzavřít propanbutanový vařič. Jednotka jej demontovala a zajistila.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje