Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

26.06.2018
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 25. 6. 2018 celkem 16 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 00:06
hk1-(1).jpg
Profesionální hasiči z centrální stanice zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel, která se stala na Gočárově třídě. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči místo zajistili, provedli protipožární opatření, odpojili akumulátory a uklidili komunikaci.
depositphotos_1.jpg
Hradec Králové – technická pomoc – 10:00
Na Eliščině nábřeží zasahovali dopoledne hasiči z centrální stanice. Při vstupu do lázní se dítěti zasekla noha v otáčecích dveřích a nebylo možné ji uvolnit. K záchraně osoby použili hasiči hydraulické zařízení, konkrétně hydraulický klín. Nohu se podařilo po několika minutách práce vyprostit. Dítě bylo převezeno na vyšetření do zdravotnického zařízení.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Konecchlumí – dopravní nehoda – 21:46
U dopravní nehody kamionu zasahovali v části Kamenice profesionální hasiči z Jičína. Kamion skončil mimo vozovku v příkopu. Událost se obešla bez zranění, ale při nehodě došlo k proražení nádrže. Hasiči zachytili unikající naftu do sudů. Po úplném odčerpání nádrží se mohlo s havarovaným kamionem dále manipulovat, vyprostila jej specializovaná firma.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

pozar6.png
Hejtmánkovice – požár – 16:13
Profesionální hasiči z Broumova vyjeli do Hejtmánkovic, kde začal vycházet z osobního automobilu kouř. Hasiči zachytili požár v samotném počátku. Škoda na vozidle byla odhadnuta asi na jeden tisíc korun, přičemž se podařilo uchránit hodnoty ve výši 25 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Přepychy – dopravní nehoda – 09:10
U dopravní nehody jednoho osobního vozidla na křižovatce s odbočkou na Bolehošť zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky. Automobil zůstal po nehodě převrácený na bok mimo komunikaci. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob, které si převzali do péče záchranáři. Hasiči provedli protipožární opatření a zajistili úklid komunikace.

depositphotos_1.jpg
Potštejn – technická pomoc – 09:10
podstejn1-(1).jpg
V Ústecké ulici zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Potštejna ve spolupráci s Policí ČR. V jednom z objektů zde došlo k nalezení průmyslové trhaviny. Policejní pyrotechnik určil
bezpečnou zónu ve vzdálenosti desítek metrů. Z bezprostřední blízkosti objektu bylo evakuováno několik osob. Jednotky pomáhaly policistům se zajištěním místa události, a to až do příjezdu pyrotechnické služby. Po vyzvednutí trhaviny a naložení do speciálního vozu asistovali hasiči policistům při přejezdu na místo bezpečného odpalu výbušniny a také při samotném zneškodnění.
podstejn-po-vybuch4-(1).jpg
Po odpálení trhaviny zkontrolovala jednotka místo výbuchu, ale žádné nebezpečí již nehrozilo. Událost se obešla bez škody na majetku či zranění osob. Na nezbytně nutnou dobu musela být během zásahu uzavřena blízká komunikace I/14.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – dopravní nehoda – 13:24
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem zasahovali u dopravní nehody ve Štefánikově ulici, kde došlo ke srážce osobního automobilu a osoby. Jednotka osobu stabilizovala a po svém příjezdu si ji převzali do péče záchranáři.

Trutnov – dopravní nehoda – 14:18
V části Horní Staré Město za Trutnovem směrem na Babí došlo k dopravní nehodě osobního automobilu. Ten se zastavil mimo komunikace převrácený na střeše v příkopu. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Trutnova. Po jejich příjezdu našli jednu osobu mimo havarované vozidlo. Hasiči místo nehody zajistili. Jednu osobu si převzali do své péče záchranáři.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje