Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 27. 6. 2018 celkem 19 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Praskačka – dopravní nehoda – 08:19
Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové - Pražská zasahovali u dopravní nehody v části Sedlice. Došlo zde ke střetu osobního a nákladního automobilu. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči místo zajistili a předali jej policistům. O úklid vozovky se postarali silničáři.

Třebechovice pod Orebem – únik nebezpečných látek – 09:44
V Šárovcově ulici došlo k navrtání plynového potrubí ve stěně rodinného domu. Na místě byl značně cítit plyn, proto sem byla povolána profesionální jednotka z Hradce Králové a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem. Ve spolupráci s plynaři se podařilo poškozenou trubku zaškrtit a plyn již dále neunikal. Evakuace osob v místě události nebyla nutná.

Hradec Králové – technická pomoc – 14:37
Na Smetanově nábřeží zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice. Do kanálu zde spadlo jedenáct káčat a nemohla se dostat ven. Hasiči víko kanálu nadzvedli a všechna mláďata opatrně vyprostili.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 16:12
Do ulice Na Důchodě mířili profesionální hasiči z centrální hradecké stanice. Stala se zde dopravní nehoda tří osobních vozidel bez zranění osob. Hasiči místo nehody zajistili, unikající provozní náplně zasypali sorpčním materiálem a předali místo policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Dolní Radechová – technická pomoc – 13:04
Strom spadlý na komunikaci odstraňovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Dolní Radechové.

Velké Poříčí – dopravní nehoda – 16:18
Profesionální hasiči z Náchoda zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla úklid vozovky a předala místo policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kostelec nad Orlicí – technická pomoc – 18:46
V ulici Rudé Armády pomáhali profesionální rychnovští hasiči a místní dobrovolná jednotka se snesením pacienta do vozu zdravotnické záchranné služby.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Lánov – dopravní nehoda – 10:13
Profesionální hasiči z Vrchlabí zasahovali u dopravní nehody, kdy skončil osobní automobil mimo vozovku v příkopě. Událost se stala v části Prostřední Lánov. Hasiči místo nehody zajistili, na místě nebyl nikdo zraněn.

Dvůr Králové nad Labem – technická pomoc – 13:07
zbozi-(1).jpg
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem zasahovali v části Zboží. Měl se zde nacházet strom nebezpečně nakloněný do silnice. Hasiči ořezali a odstranili několik větví, které bránily průjezdu nákladních vozidel.

Velké Svatoňovice – dopravní nehoda – 16:22
VEL-sVATONOVICE1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Trutnova zasahovali při dopravní nehodě motocyklu. Jednu zraněnou osobu si převzali do své péče záchranáři. Část komunikace v obci musela být po dobu zásahu a došetření nehody uzavřena. Hasiči zajistili havarovaný dopravní prostředek proti vzniku požáru a předali jej policistům.

Trutnov – dopravní nehoda – 19:26
tritmv2-(1).jpgDo Obchodní ulice vyjeli profesionální hasiči z Trutnova, aby zde odstranili následky dopravní nehody dvou osobních vozidel. O jednu zraněnou osobu se postarali záchranáři. Hasiči na místě zajistili unikající provozní náplně, které zasypali sorpčním materiálem. Dále provedli protipožární opatření. Nakonec odstavila jednotka havarované vozy mimo komunikaci.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje