Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 3. 7. 2018 celkem 26 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 09:49
Profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli do části Nový Hradec Králové, kde byla oznámena dopravní nehoda osobního automobilu a cyklisty. Záchranáři si převzali do péče jednu zraněnou osobu, hasiči místo události zajistili a předali policistům.

Hradec Králové – požár – 12:36
V ulici Československé armády likvidovali hasiči z centrální stanice požár odpadkového koše. Oheň lokalizovala před příjezdem jednotky městská policie, jednotka poté zlikvidovala požár vysokotlakým proudem.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:29
V části Plačice na silnici I/11 došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Hasiči po svém příjezdu místo události zajistili a poskytli první předlékařskou pomoc zraněným osobám. Záchranáři nakonec převezli tři osoby do zdravotnického zařízení. Po více než hodině byla komunikace zprůjezdněna. Hasiči provedli na havarovaných vozech protipožární opatření a uklidili komunikaci.

Káranice – požár – 16:23
karovice3-(1).jpg
K požáru strniště u Káranic vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolné jednotky z Chlumce nad Cidlinou a Nového Města. Na místě hořela plocha asi 50x50 metrů. Jednotky hasily strniště pomocí vysokotlakého proudu. Požár měly brzy pod kontrolou. Požár vznikl při zemědělských pracích, kdy na poli jezdil traktor s lisem. Požár poškodil lis, způsobil na něm škodu asi za 60 tisíc korun. Díky rychlému zásahu byly uchráněny hodnoty na zemědělském stroji ve výši 5 milionů korun. Při události nebyl nikdo zraněn.

Hradec Králové – požár – 17:51
Na třídě Karla IV. likvidovali hasiči z centrální stanice požár odpadkového koše. Jednotka jej uhasila vysokotlakým proudem vody.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 18:34
V Markovické ulici zasahovali profesionální hasiči u dopravní nehody, kdy vozidlo srazilo chodce. Jedna zraněná osoba byla převezena do zdravotnického zařízení. Hasiči předali místo zásahu policistům

.
ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Konecchlumí – dopravní nehoda – 10:01
U dopravní nehody osobního automobilu zasahovali profesionální hasiči z Jičína. Nehoda se obešla bez zranění, ale u vozidla došlo k proražení olejové vany. Hasiči zajistili úklid oleje pomocí sorpčního materiálu.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Nové Město nad Metují – dopravní nehoda – 08:36
nove-mesto-nM1-(1).jpg
V části Krčín došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují. Jedno z vozidel narazilo při nehodě do sloupu veřejného osvětlení a poškodilo značku autobusové zastávky. V péči záchranářů skončila jedna osoba. Hasiči zajistili uniklé provozní náplně, zasypali je sorpčním materiálem a uklidili komunikaci. Jednotky také pomohly s naložením jednoho nepojízdného vozu na odtah.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Černíkovice – požár – 14:53
K požáru strniště vyjeli odpoledne hasiči do katastru obce Černíkovice. Požár vznikl při zemědělských pracích, kdy od kombajnu zahořela plocha pole asi 100x200 metrů. K likvidaci ohně bylo nasazeno hned několik proudů a lafeta. Požár se podařilo hasičům lokalizovat asi během 20 minut a poté už jen plochu dohašovali. Nikdo nebyl při události zraněn, nebyla ani poškozena zemědělská technika. Událost se obešla beze škody.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolné jednotky ze Solnice, Rychnova nad Kněžnou (Lipovky) a Černíkovic.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – požár – 15:43
trutnov1-(1).jpg
Do lokality Červený kopec vyjeli k nahlášenému požáru profesionální hasiči z Trutnova i dobrovolné jednotky z Trutnova – Horního Starého Města a z Hajnic. Jednalo se o požár střešní dřevěné konstrukce při pokládání lepenky na rozestavěném rodinném domě. Požár byl uhašen pracovníky na stavbě před příjezdem jednotek. Příčinou požáru bylo nedbalostní jednání. Škoda způsobená ohněm byla vyčíslena na 100 tisíc korun, přičemž uchráněné hodnoty jsou ve výši více než 3 milionů korun.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje