Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

05.07.2018
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 4. 7. 2018 celkem 27 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 06:49
K dopravní nehodě tří osobních vozidel došlo v ulici V Lipkách. Na místo vyrazili profesionální hasiči z centrální stanice. Při nehodě došlo ke zranění jedno osoby. Převzali si ji do péče záchranáři. Hasiči místo události zajistili a provedli protipožární opatření.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 14:03
Ve Štefcově ulici zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice. Stala se zde dopravní nehoda dvou osobních automobilů. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby. Hasiči místo události zajistili, uniklé provozní náplně zasypali sorbentem a uklidili komunikaci.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 14:03
Na třídě SNP došlo k dopravní nehodě osobního automobilu a cyklisty. Po nehodě zůstala na místě jedna zraněná osoba. Hasiči ji pomohli naložit do vozu zdravotnické záchranné služby.

Třebechovice pod Orebem – požár – 18:11
V Pardubické ulici došlo k požáru dodávky. Na místo vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice a dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem. Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci. Oheň způsobil škodu asi 15 tisíc korun. Událost se obešla beze škody, ale požár vůz úplně zničil. V místě požáru ohořel také travní porost, ovšem v tomto případě se jednalo o požár malého rozsahu. Provoz na komunikaci I/11 byl veden kyvadlově.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Radim – dopravní nehoda – 20:01
U dopravní nehody osobního automobilu v části Studeňany zasahovali profesionální hasiči z Jičína. Automobil vyjel mimo komunikaci a skončil v kukuřičném poli. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči místo události zajistili.

Ohaveč – dopravní nehoda – 20:37
Dvě osobní vozidla se střetla na silnici I/16 u obce Ohaveč. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Jičína. Nehoda byla původně ohlášena s vyproštěním osob, ale po příjezdu jednotek na místo události byli všechny osoby mimo vozidla. Jednoho zraněného si převzali do péče záchranáři. Po došetření nehody zajistili hasiči úklid komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD
Česká Skalice – požár – 12:57
skal1-(1).jpg
V části Malá Skalice likvidovali profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolné jednotky z České Skalice a Velké Jesenice požár lesní hrabanky na ploše asi 10x20 metrů. Požár zasáhl částečně i kmeny vzrostlých stromů. Příčinou požáru mohlo být pravděpodobně nedbalostní jednání. Událost se obešla beze škody.

Hronov – požár – 17:46
V části Zbečník hasila profesionální jednotka z Náchoda doutnající pařez. Místo prolili hasiči vodou z barelů. Událost se obešla beze škody.

technika.jpg
Broumov – technická pomoc – 20:29
Profesionální hasiči z Broumova vyjeli na Masarykovu třídu. Bylo zde nahlášené hořící vozidlo. Průzkumem hasiči zjistili, že se nejedná o zahoření, ale pouze se jednalo o kouř z pálících se kabelů, které spadly na výfukové potrubí.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Vamberk – dopravní nehoda – 4. 7. 10:18
va-(2).jpg
Dopoledne vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou do části Podřezov. Osobní automobil zde vyjel mimo komunikaci a narazil do mostku. Hasiči poskytli jedné zraněné osobě první předlékařskou pomoc a poté ji předali do rukou záchranářů. Jednotka provedla na havarovaném voze protipožární opatření a zajistila úklid úlomků z komunikace.

Vamberk – dopravní nehoda – 4. 7. 12:41
m1-(1).jpg
Z předchozí nehody vyjížděli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou k vážnější dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se stala na komunikaci I/11 v katastrálním území části Merklovice. Na pomoc jim přijela také dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí.
M2-(1).jpg
Vozy skončily po nehodě mimo komunikaci v lesním porostu. Při srážce došlo ke zranění dvou osob. Obě se po příjezdu jednotek nacházely mimo havarované automobily. Hasiči poskytli zraněným první předlékařskou pomoc a po příjezdu záchranářů je předali do jejich péče. Komunikace musela být po dobu zásahu na nezbytně nutnou dobu uzavřena. K nehodě přilétl pro jednu zraněnou osobu vrtulník letecké záchranné služby, druhá byla transportována do zdravotnického zařízení sanitkou. Hasiči provedli na místě protipožární opatření a zajistili úklid komunikace. Po odletu vrtulníku z místa nehody se mohla doprava kyvadlově rozjet.

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 16:10
Rychnov1-(1).jpg
V ulici Hrdinů odboje zasahovali profesionální rychnovští hasiči u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Při nehodě došlo ke zranění celkem čtyř osob.
rych2-(1).jpg
Jednotka provedla na havarovaných vozech protipožární opatření. Komunikace musela být na nezbytně nutnou dobu při záchranných a likvidačních pracích uzavřena. Hasiči nakonec pomohli s naložením vozů na odtah a zajistili úklid komunikace. Nacházelo se zde množství střepů a úlomku, protože vozy byly značně poškozeny.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Mladé Buky – dopravní nehoda – 20:18
Do části Hertvíkovice vyjeli profesionální hasiči z Trutnova. Stala se zde dopravní nehoda jednoho osobního automobilu. Nehoda byla původně hlášena se zaklíněním osob, ale po příjezdu na místo události se už všechny osoby nacházely mimo havarovaný vůz. Hasiči předali místo policistům.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje