Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 10. srpna 26 událostí.

sp.jpg
Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z Nového Bydžova byli ve 4:20 přivoláni k Myštěvsi k osobnímu vozidlu, které sjelo do příkopu a převrátilo se na bok. Na místě se žádné osoby nenacházely. Řidič z místa nehody utekl, Policie ČR jej v obci chytila. Zdravotnická záchranná služba zraněného muže odvezla do nemocnice. Jednotka auto vytáhla z příkopu a provedla protipožární opatření.

Místní dobrovolní hasiči pomohli krátce před 8. h (ohlášeno 7:41) zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Pardubická v Třebechovicích pod Orebem.

Dobrovolní hasiči z Třebše vyjeli v 18:07 k odstranění sršní do ulice U Plováren v Hradci Králové a v 18:43 k odstranění vosího hnízda do ulice Roudničská v Roudničce.

Profesionální hasiči z Nového Bydžova a místní dobrovolní hasiči byli v 10:56 přivoláni k otevření bytu do ulice Na Lukách v Chlumci nad Cidlinou. Muže se zraněním na hlavě odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice.

sp-(1).jpg
Územní odbor Jičín
Jičínští profesionální hasiči byli ve 2:05 přivoláni na žádost Policie ČR do Kbelnice ke kamionu, který částečně sjel mimo vozovku. Kamion byl vytažen odtahovou službou.

sp-(2).jpg
Územní odbor Náchod
Náchodští profesionální hasiči byli v 7:37 přivoláni do ulice Komenského v Náchodě, kde řidič osobního automobilu naboural do tří stojících osobních vozidel. Hasiči uklidili komunikaci. Nikdo nebyl zraněn.

Místní dobrovolní hasiči transportovali ráno (ohlášeno 7:49) pacienta z bytu v ulici Gen. Kratochvíla v Červeném Kostelci do sanitky.

Náchodští profesionální hasiči vyjeli v 11:34 k otevření objektu do Bělovsi.

K dopravní nehodě motocyklu do Dolních Dolců byli v 11:45 přivoláni profesionální hasiči z Jaroměře. Ti pomohli zdravotnické záchranné službě s ošetřením zraněného motorkáře a jeho naložením do sanitky.

Profesionální hasiči z Náchoda zasahovali odpoledne (ohlášeno 15:17) u střetu dvou osobních automobilů, ke kterému došlo v ulici Jungmannova v Hronově. Jednotka v místě řídila dopravu a provedla úklid komunikace.

Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Černožic byli v 15:19 přivoláni k požáru strniště do Vlkova. Požár na ploše 70 x 20 m byl během několika minut uhašen beze škod.

Jaroměřští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Chvalkovic byli ve 20:16 přivoláni k požáru kombajnu na sklizeném poli ve Střeziměřicích. Kombajn byl celý v plamenech. Jednotkám se požár podařilo lokalizovat během 20 minut od nahlášení a o několik minut později zcela uhasit. Na přilehlý les se oheň nerozšířil. Škoda byla odhadnuta na 3,2 mil. Kč. Podařilo se uchránit obilí v přibližné hodnotě 200 tis. Kč.

Profesionální hasiči z Jaroměře spolu s místními dobrovolnými hasiči byli ve 21:43 přivoláni do Velké Jesenice k zahoření v kombajnu. Jednotky motorový prostor ochladily a strniště zkontrolovaly.

sp-(4).jpg
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou byli v 5:53 přivoláni do Synkova, kde došlo ke střetu motorkáře se srnou. Zraněný řidič byl již v péči zdravotnické záchranné služby. K úniku provozních kapalin nedošlo.

Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Opočna zasahovali po poledni (ohlášeno 11:48) při dopravní nehodě osobního vozidla a traktoru, která se stala v Opočně. Jedna osoba utrpěla zranění a byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a vozovku uklidili.

cernikovice.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou spolu s dobrovolnými hasiči ze Solnice byli ve 13:23 přivoláni do Černíkovic k autobusu zapadlému do příkopu. Hasiči autobus pomocí navijáku vyprošťovacího automobilu vyprostili.

Rychnovští profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči otevřeli po 14. h (ohlášeno 14:04) byt v ulici T. G. Masaryka v Borohrádku. Uvnitř bylo malé dítě, které bylo v pořádku předáno matce.

divoka-orlice.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí byli v 14:05 přivoláni k záchraně osob z řeky Divoká Orlice. Dvě lodě s šesti vodáky narazily do spadlého stromu. Hasiči je zachránili z vody. Chlapce poškrábaného od větví jednotka ošetřila. Hasiči strom z řeky odstranili.

sp-(3).jpg
Územní odbor Trutnov
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči ze Žacléře byli v 7:15 přivoláni k osobnímu vozidlu, které havarovalo v Lamperticích. V autě cestovaly dvě osoby. Jedna osoba byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a vozovku uklidili.

Trutnovští profesionální hasiči vyjeli ve 12:48 k osobnímu automobilu, které narazilo do sloupu veřejného osvětlení na Bojišti. Tři zraněné osoby byly ošetřeny lékařem zdravotnické záchranné služby.

Královédvorští profesionální hasiči byli ve 14:58 přivoláni ke střetu dvou osobních vozidel, který se stal v ulici 28. října ve Dvoře Králové na Labem. Jednu zraněnou osobu předali hasiči do péče zdravotnické záchranné služby. Jednotka uklidila komunikaci.

Strom zasahující do vozovky v ulici Krkonošská odstranili odpoledne (ohlášeno 15:28) trutnovští profesionální hasiči.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje