Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

21.07.2018
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 19. 7. 2018 celkem 22 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 8:11
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli ráno přivoláni ke střetu dvou osobních automobilů, který se stal v ulici Resslova. Jedna zraněná osoba byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou.

Hradec Králové – technická pomoc – 12:51
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli po poledni do ulice Štefánikova k otevření bytu. Byt byl otevřen před příjezdem hasičů, Uvnitř byla nalezena osoba. Zdravotníci společně s hasiči osobu resuscitovali. Osobu se však již nepodařilo zachránit a zemřela.

Hradec Králové – technická pomoc – 13:51
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice pomohli odpoledne zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Čajkovského do sanitky.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – záchrana osob – 8:13
Novopačtí profesionální hasiči vyprostili osobu z výtahu domu v ulici K Hájku.

Hořice – technická pomoc – 10:49
Profesionální hasiči z Hořic otevřeli dopoledne byt na náměstí Jiřího z Poděbrad. Uvnitř byly ponechány léky.

Rohoznice – technická pomoc – 16:54
Hořičtí profesionální a dobrovolní hasiči byli odpoledne přivoláni do Rohoznice k pomoci s odchytem zaběhnutých ovcí. Jednotkám se podařilo ovce pochytat a dostat zpět do ohrady.

Jičín – technická pomoc – 20:47
Profesionální hasiči z Jičína vyjeli večer do bytu na Lidickém náměstí. Hasiči zde zvedli muže, který upadl, a předali jej do péče zdravotníků.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Meziměstí – technická pomoc – 15:38
Broumovští profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči otevřeli odpoledne seniorům zabouchnutý byt v ulici Školní.

Červený Kostelec – technická pomoc – 18:04
Místní dobrovolní hasiči zlikvidovali bodavý hmyz v ulici Langrova.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Zdobnička – technická pomoc – 2:40
Zdobnicka.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Deštné v Orlických horách vyjeli v noci ke spadlému stromu. Strom, který blokoval komunikaci mezi Zdobnicí a Deštnou jednotky rozřezaly a odstranily.

Rychnov nad Kněžnou – únik nebezpečných látek – 13:52
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou byli přivoláni na Jungovo nábřeží, kde došlo k překopnutí plynové přípojky bagrem a k následnému úniku plynu. Jednotka místo ohraničila páskou a zajistila proti vstupu osob. Po odkrytí další přípojky byl plyn zastaven a místo úniku bylo zaškrceno. Jednotka příkop odvětrala a přeměřila koncentraci plynu v ovzduší.

Albrechtice nad Orlicí – technická pomoc – 16:11
Místní dobrovolní hasiči zlikvidovali vosí hnízdo v několikametrové výšce v ulici V Borku.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Hostinné – záchrana osob  – 5:35
Trutnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Hostinného byli v časných ranních hodinách přivoláni k otevření bytu. Osoba byla transportována do sanitky a odvezena do nemocnice.

Havlovice – technická pomoc – 5:53
Místní jednotka dobrovolných hasičů odstranila spadlý strom z vozovky.

Odolov – požár – 13:06
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Malých Svatoňovic a Úpice byli přivoláni k požáru travního porostu do Odolova. Požár v příkopě byl ihned beze škod uhašen.

Hostinné – záchrana  zvířat – 14:55
Profesionální hasiči z Vrchlabí a místní dobrovolní hasiči vyjeli odpoledne do ulice Sídliště k záchraně kočky z kanalizace. Kočka zalezla otvorem do sklepa. Správce domu jej otevřel. Hasiči vyprostili kočku z motorového prostoru multikáry.

Trutnov – technická pomoc – 17:40
Trutnovští profesionální hasiči otevřeli odpoledne byt v ulici Slovenská. Uvnitř byl ponechán zapnutý sporák.

Alena Kuthanová, DiS.- asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje