Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

26.07.2018
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 25. 7. 2018 celkem 28 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 08:53
V části Slatina zajišťovali profesionální hasiči z centrální hradecké stanice spadlý kabel elektrického napětí. Na místě spolupracovali s energetiky. Kabel byl ve vzduchu a komplikoval průjezd komunikací pro větší vozy.

Nový Bydžov – požár – 11:37
nOVY-bD2.jpg
Na Dukelské třídě došlo ve středu před polednem k požáru nákladního automobilu značky Iveco. Neopatrností řidiče došlo při vykládce materiálu z korby vozu ke stržení drátu elektrického napětí a následně začal automobil hořet.
Na místo události vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Nového Bydžova a dále dobrovolná jednotka ze Skřivan. Vzhledem k tomu, že požár vznikl od drátů elektrického napětí, nemohli hasiči zprvu použít k hašení vodu. Jednotky začaly hasit pomocí práškových hasicích přístrojů a až poté, co energetici potvrdili vypnutí elektrické energie, mohly použít k hašení vodu.
Škoda, kterou požár na vozidle způsobil, byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun.
Hasiči museli mimo jiné vyřešit také unikající naftu z nákladního vozidla. Kapalinu odčerpali do sudů a předali majiteli. Zpět na stanici se jednotky vrátily po 14. hodině.

Hradec Králové – požár – 12:26
Do části Březhrad vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice. Byl zde oznámen požár osobního automobilu. Požár byl nakonec uhašen posádkou vozu ještě před příjezdem jednotky na místo události. Hasiči poté vůz zabezpečili proti vzniku dalšího požáru. Hořet začalo vlivem technické závady na klimatizaci. Požár způsobil škodu asi 10 tisíc korun.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:11
Profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská zasahovala na Pražské třídě v Kuklenách, kde došlo k lehčí dopravní nehodě čtyř osobních vozidel. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, do péče si ji převzali záchranáři. Hasiči místo události zajistili.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – technická pomoc
Profesionální hasiči z Nové Paky odstraňovali v průběhu dne na třech místech ve městě sršní hnízda.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Bezděkov nad Metují – dopravní nehoda – 17:56
2.jpg
U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob. Vozy byly vlivem nehody značně poškozeny a jeden z nich skončil převrácený na boku v příkopu. Hasiči zajistili po došetření nehody úklid komunikace a pomohli s naložením havarovaných vozů na odtahovou službu.

Náchod – požár – 18:32
Profesionální i dobrovolní hasiči z Náchoda vyjeli k požáru odpadu kolem stromu v Komenského ulici před mateřskou školou. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 19:12
Místní profesionální hasiči pomohli s nouzovým otevřením bytu v Havlíčkově ulici.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Hajnice – požár – 12:24
hajnice2.jpg
K požáru staršího kombajnu typu FORTSCHRITT E 512 došlo asi dvacet minut po poledni na poli u obce Hajnice. Na místo události byly povolány profesionální jednotky ze stanic v Trutnově a ve Dvoře Králové nad Labem a dále dobrovolné jednotky SDH Hajnice a Úpice. K požáru stroje došlo při nájezdu na pole a následné přípravě sečení pšenice. Když řidič kombajnu spatřil, že pod kabinou kombajnu vychází kouř, snažil se jej sám uhasit pomocí vody z kanystru.

Hajnice3.jpg
Šetřením bylo zjištěno, že příčinou požáru byla technická závada na elektrické instalaci pod kabinou kombajnu. Zasahující jednotky uhasily požár proudem vysokotlaké vody. Oheň však stihl poškodit kabinu kombajnu a elektrickou instalaci.Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku asi 20 tisíc korun. Uchráněné hodnoty byly odhadnuty na 60 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje