Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

31.07.2018
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 30. 7. 2018 celkem 34 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 04:17
V Sekaninově ulici zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice u požáru papírové krabice. Událost se obešla beze škody.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 11:01
V části Březhrad zasahovali na komunikaci I/37 hasiči z centrální hradecké stanice u dopravní nehody nákladního automobilu. Vůz prorazil svodidla a sjel do příkopu, přičemž prorazil přední pneumatiku a také nádrž. Při nehodě došlo k úniku pohonných hmot, které vytekly na komunikaci. Hasiči zabezpečili havarovaný nákladní automobil proti vzniku požáru a zajistili úklid komunikace. Místo události si poté převzali policisté.

Benátky – požár – 13:30
benatky1-(1).jpg
Požár travního porostu v příkopu blízko železniční trati likvidovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská spolu s podnikovými hasiči Čepro Cerekvice. Požár způsobily spadlé dráty elektrického vedení, přičemž hořelo na malé ploše a událost se obešla beze škody. Po 17. hodině se hasiči vraceli na místo události zpět, protože od drátu došlo opět k zahoření části strniště. Místo si poté převzali energetici.

Stračov – dopravní nehoda – 13:51
klenice1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Hořic vyjeli k dopravní nehodě, která se stala v části Klenice. Nákladní automobil zde narazil zezadu do osobního automobilu. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Hasiči místo události zajistili, řídili kyvadlově provoz na komunikaci a po došetření silnici uklidili.

Hradec Králové – požár – 17:37
Profesionální jednotka z centrální stanice vyjela do Pospíšilovy ulice, kde došlo v bytě k zahoření trouby a pracovní desky. Požár byl uhašen před příjezdem jednotky na místo události. Škoda, kterou požár způsobil, byla odhadnuta na 50 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Lázně Bělohrad – požár – 12:13
V části Prostřední Nová Ves došlo ve Štefánikově ulici k požáru suchého travního porostu. Na místě hořel pruh dlouhý asi 40 metrů. Událost se obešla beze škody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky a dále dobrovolné jednotky z Mlázovic a Lázní Bělohrad.

Jičín – dopravní nehoda – 12:29
Profesionální jednotka hasičů z Jičína zasahovala v části Nové Město u dopravní nehody motocyklu. Osoba z motorky skončila v péči záchranářů. Nehoda se stala na obchvatu města, který musel být po nezbytně nutnou dobu zásahu uzavřen. Hasiči místo události zajistili, na havarovaném motocyklu provedli protipožární opatření a předali místo policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hejtmánkovice – požár – 16:59
hejtmankovice4-(1).jpg
K ohlášenému požáru strniště a zemědělského stroje na poli vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Broumova a také podniková jednotka z broumovské VEBY. Požár se od lisu na slámu rozšířil i na přilehlé strniště.
hejmtmankovice3-(1).jpg
Oheň zlikvidoval kompletně celý stroj. Jednotky použily pro hasební zásah několik vodních proudů, včetně vysokotlaké vody. Požár se jim podařilo kompletně zlikvidovat asi za 40 minut. Příčinou požáru byla technická závada na zemědělském stroji. Škoda byla odhadnuta na 400 tisíc korun.

Dolany – požár – 23:13
V části Čáslavky likvidovali profesionální hasiči z Jaroměře požár suchého travního porostu malého rozsahu.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Ohnišov – dopravní nehoda – 06:54
Zakravi-1-(1).jpg
V části Zákraví zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Ta se střetla čelně. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob, které si převzali do péče záchranáři. Jednotky provedly na havarovaných vozech protipožární opatření a zasypaly uniklé provozní náplně sorpčním materiálem. Komunikace byla na nezbytně nutnou dobu uzavřena a poté byl provoz řízen kyvadlově. Po došetření nehody policisty pomohli hasiči s naložením automobilových vraků na odtahovou službu a zajistili úklid vozovky.

Rychnov nad Kněžnou – požár – 19:21
Z rozvaděče na domě se ozývají výbuchy a kouří se z něj, tak byl oznámen požár na rychnovském Starém náměstí. Na místo hned vyrazili profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Průzkumem zjistili, že trafostanice na místě události je zakouřená, ale k plamennému hoření již nedochází. Jednotka místo odvětrala pomocí přetlakové ventilace a povolala vyšetřovatele příčin požárů. Ten zjistil, že došlo k požáru kabelové koncovky na přívodu do rozvaděče. Škoda byla odhadnuta na 15 tisíc korun.

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 22:16
rychnov-nK1-(1).jpg
Pod Budínem došlo na hlavním silničním tahu na kruhovém objezdu k dopravní nehodě osobního vozidla a motocyklu. Na místo vyjeli profesionální hasiči z rychnovské stanice. Jednotka poskytla první předlékařskou pomoc zraněné osobě z motorky a obě havarovaná vozidla zajistila proti vzniku požáru. Dále museli hasiči usměrňovat dopravu, neboť byl velký provoz. Nakonec pomohla jednotka s transportem zraněné osoby do sanitního vozu a zajistila úklid komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Kohoutov – technická pomoc – 06:42
Ve Vyhnánově sundali profesionální hasiči z Trutnova kočku z asi patnáctimetrové výšky. K záchraně použila jednotka automobilový žebřík.

Vítězná – požár – 19:36
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Bílé Třemešné zasahovali v katastru části Hájemství, kde se probudil oheň po požáru z minulého týdne. Na stejném místě totiž zasahovaly jednotky požární ochrany už ve čtvrtek 26. 7. 2018. Jednalo se sice o několik menších ohnisek, ale vzhledem k panujícímu suchu hasiči nic nepodceňují. Všechna ohniska prolily jednotky vodou a po asi dvouhodinovém zásahu se vrátily zpět na stanice.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje