Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

01.08.2018
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 31. 7. 2018 celkem 40 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 06:03
HK1-(1).jpg
V Brožíkově ulici zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice u dopravní nehody osobního vozidla a dodávky. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči místo události zajistili, provedli protipožární opatření a předali jej policistům.

Hradec Králové – požár – 09:59
Do Hradební ulice vyjela jednotka z centrální stanice k požáru plastového kontejneru. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Pecka – požár – 22:44
BukovinaPecky1-(1).jpg
V části Bukovina u Pecky zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolné jednotky z Pecky a Lázní Bělohrad u požáru dodávky. Automobil začal hořet po dopravní nehodě, při které narazil do stromu. Po příjezdu jednotek na místo události se v havarovaném hořícím voze nikdo nenacházel. Požár stihl zasáhnout prakticky celé vozidlo. Jednotky nasadily na likvidaci ohně C proud i vysokotlaký proud. Kromě vozu musely hasit také materiál v nákladovém prostoru dodávky. Požár způsobil škodu asi 200 tisíc korun.

Jičín – dopravní nehoda – 22:47
Profesionální jednotka hasičů z Jičína zasahovala v ulici Českých bratří u dopravní nehody osobního vozidla a kola. Hasiči poskytli první předlékařskou péči osobě z osobního automobilu, cyklista vyvázl bez zranění. Jednotka poté místo události zajistila a po došetření nehody policisty provedla úklid vozovky, na které se nacházely střepy z rozbitého skla.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Adršpach – požár – 08:38
Adrzbach-ohn1-(1).jpg
V části Dolní Adršpach byl oznámen požár nedaleko zříceniny hradu Adršpach. Na místo vyjely tři jednotky požární ochrany a průzkumem zjistily, že se jedná o nedohašené ohniště. Místo se nacházelo v těžko přístupném terénu a aby dostali hasiči na místo dostatek hasebních prostředků, museli zřídit dálkovou dopravu vody a dále nesli vodu v barelech. Doutnající ohniště naštěstí nezpůsobilo žádné škody, jednotkám se jej podařilo uhasit. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Broumova a jednotky SDH Teplice nad Metují a Adršpach.

Teplice nad Metují – požár – 09:23
Další nedohašené ohniště zaměstnalo profesionální hasiče i dobrovolné hasiče z Broumova a dále dobrovolnou jednotku z Police nad Metují. Hasiči zasahovali v části Horní Teplice v Horní ulici. Jednotky prolily ohniště vysokotlakým proudem vody.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kostelec nad Orlicí – dopravní nehoda – 06:53
Kostel-Lohot1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí zasahovali v Kostelecké Lhotě u dopravní nehody osobního vozidla. Automobil vyjel ze silnice, narazil do plotu a skončil v zahradě rodinného domu. Cestou porazil plynovou přípojku, ale k úniku plynu na místě nedošlo. Hasiči provedli opatření proti vzniku požáru a řídili kyvadlově dopravu. Nehoda se obešla bez zranění.

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 07:42
Rychnovští profesionální hasiči zasahovali v části Dlouhá Ves u dopravní nehody nákladního a osobního automobilu. Z nákladního automobilu se uvolnilo kolo a narazilo do osobního vozidla. Hasiči provedli na místě protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny sorpčním materiálem. Z osobního vozu vycházel nejprve kouř, ale průzkumem hasiči zjistili, že se o požár nejedná. Jednotka poté pomohla s naložením vozu na odtah.

Černíkovice – požár – 16:05
cernikovice2-(1).jpg
V obci Černíkovice došlo k dopravní nehodě dodávky a osobního automobilu s následným požárem vozu. Na místo vyrazili profesionální rychnovští hasiči a dobrovolné jednotky ze Solnice a Černíkovic. Na místě hořel osobní automobil zn. Škoda Felicie. Jednotky po svém příjezdu začaly okamžitě hasit, a to pomocí hasicích přístrojů a vysokotlakého proudu vody. Škoda, kterou požár na vozidle způsobil, byla vyčíslena na 10 tisíc korun.
cernikovice5-(1).jpg
Všechny osoby se stihly dostat mimo havarované vozy před příjezdem jednotek na místo události. Po došetření nehody odtáhli hasiči vozy mimo komunikaci. Silnice musela být po dobu zásahu na nezbytně dlouhou dobu uzavřena. Záchranáři si převzali do péče dvě osoby, z toho jednu nezletilou. Hasiči věnovali dítěti plyšového dráčka Záchranáčka.

Dobruška – dopravní nehoda – 17:35
K dopravní nehodě dvou osobních a jednoho nákladního vozidla vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky. Vozidla havarovala v křižovatce v Provozské ulici. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči místo události zajistili a předali policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Lánov – záchrana zvířat – 09:25
Profesionální hasiči z Vrchlabí vyjeli do Prostředního Lánova, aby zde vyzvedli dvě mrtvé srny z jímky. Jedno ze zvířat bylo vytaženo před příjezdem hasičů, druhé vyzvedla jednotka. Hasiči předali zvířata zástupci myslivců.

Vrchlabí – technická pomoc – 23:55
Do třípatrového domu v Krkonošské ulici byli povoláni profesionální hasiči z Vrchlabí, protože se chodbou šířil štiplavý dým a obyvatelé nevěděli, odkud vychází. Hasiči provedli průzkum místa a zjistili, že se nejedná o požár, ale že dým způsobila dýmovnice na likvidaci škůdců. Dým se dostal do domu ze sousedního objektu.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje