Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

02.08.2018
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 1. 8. 2018 celkem 30 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár výškové budovy – 00:22
V ulici Akademika Bedrny v Hradci Králové – Věkoších došlo v nočních hodinách k zahoření zařízení UPS (nepřerušitelný zdroj energie) ve čtvrtém nadzemním podlaží. Na místě zafungovalo instalované stabilní hasicí zařízení, které požár uhasilo. Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolná jednotka z Plácek na místě měřili hladinu kyslíku a hasícího plynu a podporovali odvětrávání celého objektu. Dostavil se také vyšetřovatel příčin požáru.

Hradec Králové – záchrana osob – 13:14
Ve spolupráci s Policií ČR otevřeli hasiči ze stanice Hradec Králové vstupní dveře do bytu v ulici Milady Horákové. Důvodem byly obavy o zdraví obyvatelky bytu. Po otevření bohužel přítomný lékař potvrdil u ženy exitus.
  uklid32.jpg
Trotina – dopravní nehoda,úklid vozovky – 14:40
U obci Trotina došlo v odpoledních hodinách k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, při které nebyl nikdo zraněn. Profesionální hasiči z Jaroměře na místě odstranili vozidla z komunikace, provedli protipožární opatření a úklid vozovky.

Kratonohy – otevření uzavřených prostor – 15:38
Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou zasahovali v obci Kratonohy, kde vzniklo důvodné podezření, že starší obyvatelka bytu, která nereagovala na zvonění, může mít zdravotní potíže. Hasiči se za přítomnosti Policie ČR dovnitř dostali oknem. Paní našli ležící na zemi, vyčerpanou, ale při vědomí. Bez prodlení ji předali do péče zdravotnické záchranné služby.
hmyz.jpg
Kratonohy – likvidace obtížného hmyzu – 19:01
Sršní báň ve střešním podhledu rodinného domu likvidovali v Kratonohách dobrovolní hasiči z Nového Města u Chlumce nad Cidlinou.

Výrava – záchrana zvířat – 22:35
Profesionální hasiči z Jaroměře a jednotka sboru dobrovolných hasičů z Výravy vytáhli tonoucí srnu z místní požární nádrže. Po uvolnění srny se tato oklepala a utekla bez známek zranění.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Cerekvice nad Bystřicí – dopravní nehoda – 10:35
cerekevHL2-(1).jpg
Profesionální hasiči z Hořic a podnikoví hasiči Čepro a.s. zasahovali společně u dopravní nehody, ke které došlo na křižovatce poblíž obce Cerekvice nad Bystřicí. Jedno z vozidel zůstalo po srážce na boku v příkopu. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby – řidičky, která se udeřila do hlavy. Hasiči ji poskytli předlékařskou pomoc, nasadili krční límec a následně ženu předali do péče zdravotnické záchranné služby. Zároveň provedli protipožární opatření u havarovaných vozidel a poté i úklid vozovky.

Cerekvice nad Bystřicí – únik nebezpečných látek – 13:57
Podnikoví hasiči Čepro a.s. likvidovali únik asi třiceti litrů směsi benzínu s naftou. Hasiči zamezili dalšímu úniku kapaliny a provedli zasypání sorbentem. Závadu poté předali k dalšímu řešení provoznímu oddělení.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD
pozar-lesa.jpg
Horní Dřevíč – požár lesního porostu - 14:07
Požár lesní hrabanky a jehličí na malé ploše řešili profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolné jednotky z Hronova a Jívky. K uhašení požáru stačil jeden vysokotlaký proud a nevznikla žádná škoda.

Hronov – požár – 16:03
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Náchoda a Hronova hasili požár odpadků a smetí v prvním poschodí v budově v Kostelecké ulici v Hronově. V době požáru se v budově nikdo nezdržoval a nikdo nebyl požárem ohrožený. Hasiči během několika minut požár uhasili. Majiteli objektu nevznikla žádná škoda.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Doudleby nad Orlicí – požár – 12:03
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolné jednotky z Kostelce nad Orlicí a Doudleb and Orlicí zasahovali v ulici Švermově v Doudlebách nad Orlicí. Došlo zde k požáru plynového spotřebiče. V době příjezdu hasičů byl požár již uhašen. Hasiči odpojili přívod elektřiny a plynu a provedli odvětrání objektu. Vyšetřovatel příčin požáru na místě určil vzniklou škodu na asi tisíc korun, požár dle jeho vyjádření vznikl z důvodu technické závady.
technicka-pomoc.jpg tdch-pila.jpg
Černíkovice – odstranění stromu – 18:06
Dobrovolní hasiči z Černíkovic odstraňovali vzrostlý strom, zaklesnutý nad komunikací. Za pomoci lana strom stáhli k zemi a následně ho rozřezali motorovou pilou. Poté provedli úklid vozovky.
smrt5.jpg
Rychnov nad Kněžnou – záchrana osob – 21:06
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou vyjeli ve večerních hodinách do ulice Mírová v Rychnově nad Kněžnou. Protože starší obyvatel jednoho z místních bytů delší dobu byt neopustil a panovaly obavy o jeho zdraví, hasiči se za přítomnosti Policie ČR dostali do bytu oknem a provedli průzkum. Muž byl uvnitř nalezen bohužel již bez známek života.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV
zdravi.png
Dvůr Králové – technická pomoc – 7:31
Profesionální hasiči ze Dvora Králové zajistili snesení obézní pacientky k vozidlu zdravotnické záchranné služby ve Štefánikově ulici. Hasiči asistovali také při nakládání ženy do převozového vozidla a při následném transportu do zdravotnického zařízení.
zachrana1.jpgsmrt5h.jpg
Havlovice – záchrana osob – 15:08
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice a Havlovic pomáhali při snaze o resuscitaci muže, který utonul na soukromém pozemku v Havlovicích. Hasiči z Úpice při zásahu použili automatizovaný externí defibrilátor. Přes snahu všech přítomných záchranářů se muže bohužel nepodařilo oživit.
tech-pom4.png
Dvůr Králové – záchrana osob – 16:00
Profesionální hasiči ze Dvora Králové rozbili okénko u osobního auta ve Dvoře Králové, aby zachránili malé dítě, které se zamklo v autě. Po uvolnění bylo dítě předáno do péče rodičů.

mjr. Mgr. Ondřej Sezima - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje