Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.08.2018
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 2. 8. 2018 celkem 34 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Lochenice – odstranění stromu - 7:52
Vyvrácený dub spadlý na cyklostezku odstranili profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská poblíž Lochenic. Iniciovali také, aby byl informován majitel pole, že se část spadlého stromu nachází v polním porostu a že hrozí riziko poškození techniky při sklízení.

Hradec Králové – likvidace obtížného hmyzu – 8:41
Jednotka hasičů z centrální požární stanice v Hradci Králové zasahovala v městské části Pražské předměstí. V dutině pokáceného stromu zde ohlašovatel objevil sršní hnízdo s agresivním hmyzem. Hasiči dutinu stromu vystříkali insekticidním sprejem.

Hradec Králové – likvidace obtížného hmyzu – 12:23
Dobrovolní hasiči ze Svinar likvidovali sršní hnízdo ve stropním prostoru domu ve Štefcově ulici v městské části Nový Hradec Králové. Při zásahu použili insekticidní sprej.

Převýšov – dopravní nehoda – 14:56
prevysov1.jpg
V příkopě skončilo osobní vozidlo po srážce se srnou nedaleko obce Převýšov. Dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou a profesionální hasiči z Nového Bydžova po příjezdu na místo zjistili, že v havarovaném autě cestovaly dvě osoby, které utrpěly lehčí zranění. Hasiči jim poskytli předlékařské ošetření a následně je předali do péče zdravotnické záchranné služby.

Hradec Králové – otevření uzavřených prostor – 16:59
Dobrý konec měl zásah hasičů z centrální stanice Hradec Králové v ulici Markovická v městské části Slezské Předměstí. Na žádost Policie ČR sem hasiči vyjeli, aby otevřeli byt, ve kterém se měla zdržovat seniorka, ta ovšem nereagovala na zvonění a panovaly důvodné obavy o její zdraví. Hasiči nouzově otevřeli dveře a po průzkumu zjistili, že paní je v pořádku a pouze spala.

Svinary – odstranění stromu – 18:57
V chatařské osadě Dubina ve Svinarech hasiči z centrální stance Hradec Králové odstraňovali za pomoci výškové techniky velkou větev, která hrozila pádem na střechu jedné z místních budov.

Třebechovice pod Orebem – požár podzemních prostor -19:08
Požár suchého listí a odpadků v kanalizaci v ulici Československých legií v Třebechovicích pod Orebem uhasila jednotka profesionálních hasičů z Hradce Králové ve spolupráci s místní dobrovolnou jednotkou.

Hradec Králové – záchrana osob – 23:27
Hasiči z centrální stanice v Hradci Králové vyprostili ve spolupráci se servisní službou osobu uvízlou ve výtahu v budově v ulici Durychova.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Libošovice – požár lesního porostu – 13:43
U požáru lesní hrabanky a smíšeného lesa na rozloze asi půl hektaru poblíž obce Libošovice zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dále dobrovolní hasiči ze Sobotky, Markvartic a Libošovic. Hasiči si v blízkosti zřídili čerpací stanoviště vody a po uhašení hlavního požáru se zaměřili také na dohašování zbylých ložisek. Na místo se dostavil vyšetřovatel příčin požáru, který vzniklou škodu stanovil na asi padesát tisíc korun. Pro dohled nad požářištěm zůstala až do večerních hodin na místě místní jednotka hasičů z Libošovic.

Lázně Bělohrad – likvidace obtížného hmyzu – 18:22
V Lázních Bělohradu (místní část Brtev) místní jednotka sboru dobrovolných hasičů likvidovali sršní báň ve studni. Hasiči použili insekticidní sprej a báň následně odebrali do pytle.

Chodovice – likvidace obtížného hmyzu – 19:48
Vosí báň likvidovala jednotka sboru dobrovolných hasičů z Holovous.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Slavětín nad Metují – odstranění stromu – 12:48
Strom spadlý přes oba jízdní pruhy pozemní komunikace rozřezali a uklidili profesionální hasiči ze stanice Jaroměř.

Jasenná – požár polního porostu – 13:59
K požáru obilí na ploše asi dvěstěkrát dvě stě metrů vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolné jednotky z českého Meziříčí a Jasenné. Hasiči měli brzy požár pod kontrolou. Majitel odhadl vzniklou škodu na asi dvacet tisíc korun. Příčinou požáru byla pravděpodobně jiskra vzniklá po škrtnutí kombajnu o kámen.

Nahořany – dopravní nehoda – 14:09
Obilný kombajn při sjezdu na vedlejší pozemní komunikaci uvízl a hrozil pádem. Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují kombajn zajistili za pomocí automobilového jeřábu a ve spolupráci s vyprošťovací firmou kombajn uvolnili. Silnice byla v místě nehody průjezdná jen omezeně.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – likvidace obtížného hmyzu – 9:43
Sršní hnízdo ve stromě v Jiráskově ulici likvidovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou. Aby se k hnízdu dostali, použili nastavovací žebřík, následně použili insekticidní sprej.

Dobré – požár polního porostu – 10:34
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a Dobrušky a dobrovolní hasiči ze Solnice a Dobrého zasahovali u požáru pole nedaleko obce Dobré na Rychnovsku. Celkově byla ohněm zasažena plocha o rozměrech asi dvěstěkrát třicet metrů. Hasiči požár během krátké doby uhasili. Na místo se dostavil hasičský vyšetřovatel, za příčinu požáru určil jiskru vzniklou od mulčovacího stroje. Protože ohněm bylo zasažené pouze strniště, škoda není žádná.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dolní Nemojov – požár porostu – 14:07
Požár tújí a habrů na ploše asi dvaceti metrů čtverečních hasili profesionální hasiči ze Dvora Králové a dobrovolné jednotky z Bílé Třemešné a Hostinného. Vzniklá škoda byla vyčíslena na šest tisíc korun.

Trutnov – odstranění stromu – 15:15
trutnov-1.jpg
Profesionální hasiči ze stanice Trutnov odstranili v místní části Trutnov-Poříčí prasklou větev, která hrozila pádem na dětské hřiště. Po dohodě s Městkou policií odstranili za pomoci pily preventivně také další větve, které do prostor dětského hřiště zasahovaly.
 trutno2.jpg

Zdroj :