Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

15.08.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 14. srpna 2017 celkem 21 událostí.

sign-24063__340.png
Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyjeli ve 14:01 na pomoc ženě, kterou srazilo na přechodu pro chodce v ulici Vrchlického osobní vozidlo. Dle svědků nehody řidička z místa ujela. Hasiči poskytli zraněné chodkyni předlékařskou péči. Poté ji zdravotnická záchranná služba odvezla na vyšetření do nemocnice.

Profesionální hasiči z Hořic a podnikoví hasiči ČEPRO Cerekvice zasahovali večer (ohlášeno 19:47) při dopravní nehodě osobního automobilu, která se stala v Sadové. Řidič s vozem Škoda Fabia vyjel mimo vozovku do příkopu. Jednotky provedly na vozidle protipožární opatřené. Dvě osoby utrpěly zranění a byly ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou.

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská spolu s dobrovolnými hasiči z Nechanic byli v 19:57 přivoláni do Kratonoh, kde havarovalo osobní vozidlo mimo komunikaci. Dvě osoby si ztěžovali na bolest zad a byly odvezeny do nemocnice na vyšetření.

Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice a místní dobrovolní hasiči byli ve 21:00 přivoláni k požáru do ulice Národní gardy v Třebechovicích pod Orebem. Jednalo se o ohniště na uzamčeném, kde byly páleny plasty. Na místě se nikdo nenacházel. Jednotky po dohodě s Policií ČR místo uhasily.

sign-24063__340-(1).png
Územní odbor Jičín
Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.

sign-24063__340-(2).png
Územní odbor Náchod
Broumovští profesionální hasiči byli ve 12:21 přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních automobilů do ulice Tyršova v Broumově. Jednotka odklidila vozidla na parkoviště a provedla úklid vozovky. Ke zranění osob nedošlo.
Profesionální hasiči z Jaroměře transportovali krátce po 15. h (ohlášeno 14:54) pacientku z bytu v obci Zvole do sanitky.

rikov.jpeg
Profesionální hasiči z Jaroměře vyjeli v 18:59 do Říkova ke střetu osobního automobilu a obytného vozu. Obě zahraniční vozidla skončila převrácená mimo komunikaci v příkopu.
hl-(1).jpeg
Zdravotnická záchranná služba odvezla šest zraněných osob (včetně půlročního miminka) do nemocnice. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a uklidili místo nehody.

Místní dobrovolní hasiči otevřeli po 19. h (ohlášeno 19:24) na žádost Policie ČR byt v ulici Hrubínova v Jaroměři. Jednotka se dovnitř dostala otevřených oknem. Uvnitř byly ponechány léky.

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce a Horní Radechové byli ve 22:24 přivoláni k dopravní nehodě osobního vozidla do Horní Radechové. Auto skončilo v potoce. Tři osoby utrpěly lehčí zranění a jedna osoba těžší zranění. Všichni byli předáni do péče zdravotnické záchranné služby. Hasiči vozidlo pomocí vyprošťovacího automobilu vytáhli a naložili jej na odtah.

sign-24063__340-(3).png
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí byli v 16:44 přivoláni do ulice Hálkova v Kostelci, kde došlo k vysypání palety cihel z nákladního automobilu na vozovku. Jednotky cihly odklidili mimo komunikaci. Provoz byl v místě řízen kyvadlově.

sign-24063__340-(4).png
Územní odbor Trutnov
Dobrovolní hasiči z Hajnice zlikvidovali po poledni (ohlášeno 12:11) sršní hnízdo v Dolním Žďáru.
Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Hostinného byli v 13:07 přivoláni k osobnímu vozidlu, které vyjelo mimo vozovku. Nehoda se obešla bez zranění. Řidič si zajistil vyproštění a odtah vozidla.

Profesionální hasiči z Trutnova vyjeli ve 14:43 k úklidu vozovky do Bernartic. Na silnici zde unikl olej z proražené vany dodávky.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje