Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

07.08.2018
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 6. 8. 2018 celkem 36 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Králíky – technická pomoc – 08:47
kriliky-(1).jpg
V části Podoliby v úseku z Králík na Myštěves odstranili profesionální hasiči z Nového Bydžova silnou větev z vozovky. Zároveň pokáceli v místě nebezpečně nakloněný strom.

Sadová – dopravní nehoda – 09:34
sadova1-(1).jpg
Na silnici I/35 zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská u dopravní nehody tří osobních vozidel. Jednu zraněnou osobu si převzali do péče záchranáři. Hasiči zajistili havarované vozy proti vzniku požáru a vyteklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Po došetření nehody uvolnila jednotka automobily od sebe a předala místo policistům.

Jeníkovice – požár – 23:18
K oznámenému požáru garáže, ve které se měly nacházet osobní vozy, vyjeli do Jeníkovic profesionální hasiči z centrální hradecké stanice i dobrovolné jednotky z Třebechovic pod Orebem a Černilova. Po příjezdu jednotek na místo události bylo zjištěno, že požár se podařilo majitelům dostat pod kontrolu vlastními hasebními prostředky. Hasiči místo události zkontrolovali a nařídili dohled nad objektem po dalších 24 hodin. Škoda i příčina požáru jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Hradec Králové – technická pomoc – 23:34
Do Malšovic vyjeli na žádost zdravotnické záchranné služby profesionální hasiči z centrální hradecké stanice. Pomáhali zde s vyproštěním zraněné osoby po pádu.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – požár – 16:37
vrchovina-(1).jpg
V části Vrchovina zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Nové Paky a dobrovolná jednotka ze Staré Paky u požáru louky. Hořelo na ploše asi 20x20 metrů. Událost se obešla beze škody.
Chodec.jpg
Hořice – dopravní nehoda – 20:04
Profesionální jednotka z Hořic vyjela k dopravní nehodě, při které došlo ke střetnutí osobního vozidla s chodcem. Jednu zraněnou osobu si převzali do péče záchranáři. Hasiči zajistili osobní vozidlo a předali místo policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Kramolna – dopravní nehoda – 15:01
kramolin-Tru-1-(1).jpg
Profesionální jednotka z Náchoda zasahovala v části Trubějov u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Podle oznámení se mělo z jednoho z havarovaných vozů kouřit. Hasiči průzkumem zjistili, že se jedná o nehodu bez zranění osob, přičemž k žádnému požáru nedochází. Jeden z vozů skončil mimo komunikaci v příkopu a druhá
automobil zůstal stát na komunikaci. Místo události jednotka zajistila, provedla protipožární opatření a odpojila akumulátory. Po došetření nehody provedli hasiči úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Deštné v Orlických horách – požár – 18:16
U požáru kontejneru s listím zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Deštného v Orlických horách a ze Solnice. Událost se obešla beze škody.

Mokré – dopravní nehoda – 19:03
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka odstraňovali následky havárie osobního vozidla. U automobilu došlo k proražení olejové vany a vytečení kapaliny. Hasiči zasypali uniklý olej sorpčním materiálem a vozovku uklidili.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV
plyn2.jpg
Velké Svatoňovice – únik nebezpečných látek – 08:18
Po oznámení překopnutí hlavního plynového řádu vyjeli do Velkých Svatoňovic profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky z Úpice a Malých Svatoňovic. Plynová přípojka byla poškozena při provádění stavebních prací. Hasiči na místě zkontrolovali všechny objekty a měřili koncentraci uniklého plynu v ovzduší. Dle naměřených hodnot žádné nebezpečí v okolí nehrozilo. Jednotky nakonec pomohly plynařům se zastavením unikajícího plynu.

Vrchlabí – požár – 09:04
Profesionální a dobrovolní hasiči z Vrchlabí vyjeli do jednoho z průmyslových objektů do ulice Českých bratří. Došlo zde k zahoření přenosné pece. Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu a poté prováděli kontrolní měření termokamerou. Událost se obešla beze škody.

Královec – dopravní nehoda – 17:43
kralovec2-(1).jpg
U dopravní nehody osobního vozidla zasahovali na česko-polské hranici profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka ze Žacléře. Vozidlo vyjelo ze silnice, narazilo do domu, který poškodilo a zůstalo stát v zahradě. Hasiči zajistili místo události a pomáhali záchranářům s ošetřením dvou zraněných osob. Na místo události vyjela česká i polská zdravotnická záchranná služba, včetně záchranářských vrtulníků. Osoby byly nakonec transportovány do zdravotnického zařízení v Polsku. Po došetření nehody pomohli hasiči ze Žacléře s naložením vozidla na odtahovou službu a místo události uklidili.

Rtyně v Podkrkonoší – požár – 20:13
rtyne-v-Podk-(1).jpg
U požáru v motorovém prostoru kombajnu zasahovali blízko Bohdašína ve večerních hodinách profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce. Jednotky lokalizovaly požár pomocí vysokotlakého proudu vody. Nakonec provedly kontrolu motorového prostoru pomocí termokamery. Majiteli zemědělského stroje byla nařízena dohlídka nad kombajnem po dobu osmi hodin. Událost se obešla beze škody.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje