Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

09.08.2018
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 8. 8. 2018 celkem 33 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Chlumec nad Cidlinou – únik nebezpečných látek do ovzduší – 13:22
Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou zasahovali u narušené plynové přípojky v Palackého ulici. Aby mohli vytrženou přípojku hasiči zaškrtit, museli odbourat kus zdi rodinného domu, ze které přípojka vycházela. Na místě spolupracovali hasiči spolu s plynaři.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Podhradí – technická pomoc osobě – 08:04
V části Čejkovice pomáhala profesionální jednotka z Jičína nemohoucí osobě.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Heřmánkovice – požár – 16:12
hermankovice-(1).jpg
Broumovští profesionální hasiči zasahovali u požáru suchého travního porostu. Požár byl z větší části uhašen před příjezdem hasičů, jednotka poté místo dohasila. Událost se obešla beze škody.

Hronov – požár – 17:56
U požáru ztrouchnivělého špalku v hromadě vytěženého dříví zasahovali profesionální hasiči z Náchoda.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kostelec nad Orlicí – požár – 16:17
Tři jednotky požární ochrany zasahovaly v části Kostelecká Lhota u požáru suché trávy. Požár byl menšího rozsahu, hasiči jej zlikvidovali pomocí vysokotlakého proudu vody. Událost se obešla beze škody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolné jednotky z Kostelce nad Orlicí a Častolovic.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Velké Svatoňovice – dopravní nehoda – 10:37
Trutnovští profesionální hasiči zasahovali u dopravní nehody dodávky a cyklisty. Jednotka poskytla jedné zraněné osobě první předlékařskou pomoc a starala se o ni do příjezdu záchranářů. Na místě zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči poté předali místo události policistům.

Dubenec – požár – 13:44
Požár suché trávy likvidovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem, Jaroměře a dobrovolná jednotka z Dubence. V místě požáru spadla větev na dráty elektrického vedení, od čehož následně požár vznikl. Událost se obešla beze škody.

Chotěvice – dopravní nehoda – 16:04
chotenice-(1).jpg
U dopravní nehody dvou osobních vozidel v Chotěvicích zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Hostinného. Jedno z vozidel narazilo do druhého zezadu. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Hasiči zamezili úniku provozních kapalin a provedli další protipožární opatření. Jednotky pomohly také s naložením vozu na odtahovou službu a zajistily úklid komunikace.

Trutnov – dopravní nehoda – 19:40
trutnov-(1).jpg
V Náchodské ulici se stala dopravní nehoda dodávky a motocyklu. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanice Trutnov. Po svém příjezdu hasiči zjistili, že osoba z motocyklu je zaklíněna pod dodávkou. Jednotka zraněného vyprostila a předala do péče záchranářů. Na místě zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby, který transportoval pacienta do zdravotnického zařízení.

por. Mgr. Martina Götzová - tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje