Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

10.08.2018
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 8. 8. 2018 celkem 41 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 10:17
brezhrad2-(1).jpg
Profesionální hasiči z centrální hradecké stanice zasahovali u dopravní nehody v Březhradské ulici v části Březhrad. Havarovala zde na křižovatce dvě osobní vozidla, přičemž jedno skončilo mimo komunikaci v příkopu. Hasiči provedli na místě události protipožární opatření, ke zranění osob nedošlo. Vlivem nehody byla poškozena šachta nad přívodním potrubím. Jednotka odstranila následky dopravní nehody, pomohla s odsunutím jendoho z havarovaných vozů z křižovatky a zajistila úklid komunikace.

Hradec Králové – technická pomoc – 11:02
Na Rašínově třídě v areálu nákupní zóny pomáhali hasiči s otevřením osobního vozu, ve kterém se nacházelo zamčené dítě s klíči uvnitř. Hasiči vůz otevřeli a předali dítě matce.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Stará Paka – požár – 13:14
V Revoluční ulici zasahovali profesionální hasiči ze stanice Nová Paka u požáru suchého travního porostu podél silnice na ploše asi 20x2 metry. Událost se obešla beze škody.

Údrnice – požár – 17:35
Profesionální jednotka z Jičína a dobrovolná jednotka z Libáně zasahovaly u požáru suché trávy a vrby, jejíž větve zasahovaly do elektrického vedení. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

Technické pomoci v souvislosti s odstraňováním spadlých stromů od 17:30 do 23:59
Profesionální hasiči z Jičína odstraňovali popadané stromy a větve v obcích Ohařice, Konecchlumí, Zelenecké Lhotě-Záhubech, Samšině, Markvarticích, Mladějově-Bacově a v Mladějově také odstraňovali strom z kolejiště. Na některých místech jim pomáhali také dobrovolné jednotky z Libáně a Sobotky.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Žďár nad Metují – požár – 16:19
Profesionální jednotka z Náchoda a dobrovolné jednotky z Police nad Metují, Žďáru nad Metují a z Meziměstí zasahovaly u požáru hrabanky v lesním porostu na Ostaši. Hrabanka hořela na ploše asi 2x2 metry. Protože se místo požáru nacházelo v nepřístupném terénu, museli hasiči dopravit vodu na místo v barelech nejprve po svých a poté využili také čtyřkolku. Nakonec zkontrolovali místo události pomocí termokamery, žádná další ohniska již neodhalili. Událost se obešla beze škody.

Lhota pod Hořičkami – požár – 18:29
lhota-p-Hor1-(1).jpg
Tři jednotky hasičů zasahovaly v části Újezdec u požáru hrabanky na ploše asi 6x5 metrů. Požár se rozšířil z ohniště. Místo události se nacházelo v lesním porostu, kam se zásahová technika nedostala. Jednotky musely
nosit hasební látku na místo v barelech. Událost se obešla beze škody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolné jednotky z Hořiček a Chvalkovic.

Česká Skalice – dopravní nehoda – 19:38
V části Spyta zasahovali profesionální hasiči na silnici I/33 u dopravní nehody osobního vozu a motocyklu. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby, které hasiči poskytli před příjezdem záchranářů první předlékařskou pomoc. Na místě zasahovaly všechny složky IZS, včetně letecké záchranné služby. Jednotka poté pomohla záchranářům s naložením zraněného do vrtulníku. Dále zajistila místo události, pomohla s naložením vozidla i motocyklu na odtah. Následně hasiči uklidili vozovku.

Jaroměř – požár – 21:33
Profesionální i dobrovolní hasiči z Jaroměře zasahovali u požáru suchého travního porostu a pařezu na malé ploše. Hořelo v části Josefov. Hasiči prolili místo vysokotlakým proudem, v první fázi byl požár lokalizován pomocí hasicího přístroje. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kostelec nad Orlicí – požár – 10:11
kostelec-nO1-(1).jpg
Profesionální rychnovští hasiči a místní dobrovolná jednotka zasahovali u požáru odpadu v chatové osadě. Událost se obešla beze škody.

Rychnov nad Kněžnou – požár – 17:37
V Havlíčkově ulici likvidovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou požár odpadkového koše. Událost se obešla beze škody.

Dobruška – požár – 18:17
dobruska-Brez3-(1).jpg
V části Běstviny zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Dobrušky u požáru suchého travního porostu na ploše 20x30 metrů. Požár se nacházel v blízkosti obytného objektu, kam se ale nerozšířil. Událost se obešla beze škody.

Kostelec nad Orlicí – technická pomoc – 21:01
Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou a hasiči z Kostelce nad Orlicí odstraňovali spadlý strom přes komunikaci v části Grunda. Kvůli stromu byla komunikace neprůjezdná. Hasiči jej rozřezali a odstranili.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Hajnice – dopravní nehoda – 09:33
vysinka2-(1).jpg
V části obce Výšinka zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z Hajnic u dopravní nehody osobního a nákladního vozidla. Osobní automobil narazil zezadu do nákladního vozu, který převážel dřevo. Jedna osoba skončila v péči záchranářů. Hasiči místo nehody zajistili a usměrňovali provoz na komunikaci. Jednotky také uklidily vozovku po uniklých provozních kapalinách. Místo události si převzali policisté.

Vrchlabí – dopravní nehoda – 15:29
V Krkonošské ulici zasahovali vrchlabští profesionální hasiči u dopravní nehody dvou osobních vozidel, z jednoho havarovaného vozu se mělo po nárazu začít kouřit. Průzkumem jednotka zjistila, že vůz nehořel, ale došlo pouze k zakouření po úniku chladicí kapaliny na motorovou část. Jedna zraněná osoba skončila v péči záchranářů a hasiči zajistili úklid vozovky.

Dvůr Králové nad Labem – požár – 19:36
V Halíkově ulici zasahovaly čtyři jednotky hasičů u požáru suchého travního porostu o rozloze 15x3 metry. Událost se obešla beze škody. Na místo byli povoláni profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a dále jednotky SDH Hajnice, Bílá Třemešná a Žireč.

por. Mgr. Martina Götzová - tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje