Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 6. 9. 2018 celkem 21 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Černožice – dopravní nehoda – 5:31
cernozic1.jpg
Profesionální hasiči z Jaroměře vyjeli v brzkých ranních hodinách ke střetu osobního vozidla a motocyklu, ke kterému došlo na silnici I/33.
cernozic2.jpg
Řidič skútru utrpěl zranění, se kterým byl odvezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Jeden jízdní pruh byl přibližně na půl hodinu neprázdný. Provoz byl v místě nehody řízen kyvadlově.

tech-pomopcHL.pnghmyz23.png
Hradec Králové – technická pomoc – 11:22
Dobrovolní hasiči z Malšovi Lhoty zlikvidovali sršní hnízdo v ulici Na Mlejnku.

Trotina – dopravní nehoda – 13:50
Profesionální hasiči z Jaroměře byli odpoledne přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala na silnici I/33. Jedno z vozidel vyjelo mimo vozovku do příkopu. Zdravotnická záchranná služba odvezla dvě osoby na ošetření do nemocnice. Hasiči uklidili komunikaci a pomohli s naložením vozidel na odtah.

Smiřice – požár 14:24
Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči ze Smiřic byli přivoláni k požáru pařezu u břehu řeky do ulice K Zahrádkám. Hasiči doutnající pařez dohasili.

Hradec Králové – záchrana osob – 17:29
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyprostili odpoledne ženu z výtahu domu v ulici Resslova.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 22:39
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice zasahovali u dopravní nehody tří osobních automobilů a jednoho nákladního automobilu. Ke střetu došlo na silnici I/35 mezi Hradcem Králové a Býští. Jedna osoba utrpěla zranění a byla odvezena sanitou do nemocnice. Komunikace byla zprvu zcela neprůjezdná, po zhruba půl hodině byl provoz spuštěn kyvadlově. Jednotka řídila v místě dopravu. Na havarovaných vozidlech provedli hasiči protipožární opatření. Po naložení vozů na odtah jednotka uklidila komunikaci a silnice byla kolem 1. h zcela zprůjezdněna.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

tech-pomopcHL.png
Jičín – technická pomoc – 9:20
Profesionální hasiči z Jičína otevřeli dopoledne seniorce vstupní dveře domu v ulici Dlouhá.

Jičín – dopravní nehoda – 16:17
Jičínští profesionální hasiči vyjeli odpoledne ke třem osobním vozidlům, které havarovaly v ulici Dělnická. Jedna zraněná osoba byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou a odvezena do nemocnice. Hasiči odstavili automobily mimo vozovku a provedli úklid komunikace.

Hořice – požár – 23:31
Profesionální hasiči z Hořic a dobrovolní hasiči z Miletína a Hořic byli krátce před půlnocí přivoláni k požáru do ulice Jižní. Jednalo se o požár slámy vedle budovy, ve které byly ustájeny koně. Hasiči spolu se zaměstnanci všech 10 koní v pořádku vyvedli ze stájí. Požár kupy podestýlky byl hašen jedním proudem za postupného vyvážení podestýlky nakladačem. Dalšími dvěma proudy C bylo zabráněno šíření požáru.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Borová – technická pomoc – 18:32
Místní dobrovolní hasiči zlikvidovali bodový hmyz v Borové.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Nová Ves – technická pomoc – 16:25
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Deštné v Orlických horách odstranili odpoledne spadlý strom, který blokoval silnici mezi Skuhrovem a Deštnou.

Dobruška – dopravní nehoda – 16:58
dobruska1-(1).jpg
Dobrušští profesionální hasiči vyjeli odpoledne k nehodě dodávky a osobního automobilu, která se stala v ulici Opočenská. Hasiči pomohli řidiči dodávky ven z vozu. Na místě přistál vrtulník letecké záchranné služby, který však z důvodu nepotřebnosti odlétal prázdný.
dobriska2-(1).jpg
Dvě zraněné osoby byly odvezeny zdravotnickou záchrannou službou. Jednotka provedla na vozidlech protipožární opatření. Komunikace byla zprvu zcela neprůjezdná, po zhruba půl hodině byl provoz spuštěn kyvadlově. Po naložení vozidel na odtah jednotka uklidila vozovku.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Úpice – záchrana osob – 13:29
Profesionální hasiči z Trutnova a místní dobrovolní hasiči byli odpoledne přivoláni k otevření bytu do ulice Rtyňka. Jednotka na místě nezasahovala. Senior otevřel sám, zdravotnická záchranná služba jej převzala do péče.

Trutnov – požár – 14:41
Profesionální hasiči z Trutnova vyjeli odpoledne k požáru plotu do ulice Do Polí. Požár menšího rozsahu byl ihned uhašen.

Vrchlabí – záchrana osob -16:54
Vrchlabští profesionální hasiči pomohli zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Pražská do sanitky.

Rtyně v Podkrkonoší – technická pomoc – 18:02
Místní dobrovolní hasiči zlikvidovali odpoledne sršní hnízdo v ulici Na Zada.

Vrchlabí – záchrana osob – 22:07
Vrchlabští profesionální hasiči otevřeli byt v ulici Revoluční. Osoba uvnitř byla předána do péče zdravotnické záchranné služby.

Alena Kuthanová, DiS.- asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje