Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 10. 9. 2018 celkem 25 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 7:18
Profesionální hasiči centrální stanice Hradec Králové byli ráno přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Ke střetu došlo v ulici Brněnská u kruhového objezdu. Jedno vozidlo blokovalo komunikaci. Hasiči jej odstranili a uklidili uniklé provozní kapaliny. Nikdo nebyl zraněn.

zvire-zach.png
Hradec Králové – záchrana zvířat – 17:46
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli odpoledne k záchraně kočky. Ta uvízla na stříšce pochozu v několika metrech nad zemí. Hasiči kočku v pořádku předali její majitelce.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 17:51
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli odpoledne přivoláni k nehodě osobního a nákladního vozidla, která se stala v ulici Brněnská. Hasiči vozovku uklidili a zprůjezdnili. Došlo k poškození zábradlí, o čemž byla informována Správa a údržba silnic. Nikdo nebyl zraněn.

Hradec Králové – technická pomoc – 20:23
Zabouchnuté dveře bytu v ulici Hrubínova otevřeli večer hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Uvnitř byl ponechán zapnutý sporák.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 21:15
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli večer do ulice Pospíšilova k havárii osobního vozidla, se kterým řidič najel do středového ostrůvku. Jednotka provedla na voze protipožární opatření. Uniklý olej zasypali hasiči sorbentem a komunikaci uklidili. Nehoda se obešla bez zranění.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Libáň – technická pomoc – 14:32
Místní dobrovolní hasiči zlikvidovali sršně v ulici Jiráskova.

Hořice – technická pomoc – 14:42
Hořičtí profesionální hasiči pomohli odpoledne zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu na náměstí Jiřího z Poděbrad do sanitky.

Nová Paka – technická pomoc – 15:12
Profesionální hasiči z Nové Paky pomohli odpoledne zdravotnické záchranné službě se snesením pacienta z bytu v ulici Fibichova do sanitky.

Nová Paka – technická pomoc – 18:55
Místní dobrovolní hasiči zlikvidovali vosí hnízdo v podbití domu v ulici Svobody.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

zvire-zach.png
Česká Skalice – záchrana  zvířat – 8:31
Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z České Skalice byli ráno přivoláni k záchraně srnce z vody. Jednotka srnce z Úpy poblíž nádrže Rozkoš vytáhla. Na místo byl přivolán myslivec, který si vyčerpaného srnce převzal.

Červená Hora – technická pomoc – 18:54
Dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce zlikvidovali sršní hnízdo.

Nové Město nad Metují – technická pomoc – 20:54
Profesionální hasiči z Dobrušky a místní dobrovolní hasiči byli večer přivoláni k otevření bytu na Husově náměstí.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Hřibiny – dopravní nehoda – 7:23
hribiny2HL-(1).jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí zasahovali ráno u dopravní nehody dvou osobních automobilů. Ta se stala u Hřibin. Pět osob utrpělo lehčí zranění. Zdravotnická záchranná služba zraněné ošetřila a odvezla do nemocnice. Jednotky provedly na vozidlech protipožární opatření. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem. Po naložení vozů na odtah provedli hasiči úklid vozovky. Komunikace byla v místě zásahu na více než dvě hodiny zcela neprůjezdná.

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 14:14
Rychnovští profesionální hasiči byli odpoledne přivoláni ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda se stala mezi obcí Lokot a Rychnovem nad Kněžnou. Jedna zraněná osoba byla odvezena sanitou do nemocnice. Hasiči provedli na vozech protipožární opatření. V místě nehody řídili dopravu kyvadlově. Po uklizení vozovky se jednotka vrátila zpět na stanici.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Bohuslavice – záchrana osob – 9:47
Profesionální hasiči z Trutnova otevřeli dopoledne byt v ulici Suchovršická. Jednotka se do bytu dostala oknem pomocí žebříku. Jednotka pomohla muži vstát. Zdravotnická záchranná služba nebyla na místě potřeba.

Trutnov – únik nebezpečných látek – 13:00
Profesionální hasiči z Trutnova vyjeli po poledni do ulice Mládežnická. Jednotka zde zasypala sorbentem naftovou skvrnu na vozovce.

Černá Hora – dopravní nehoda – 15:17
cerna-hora1-(1).jpg
K osobnímu vozidlu, s nímž jeho řidič vyjel do příkopu, byli odpoledne přivoláni profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Horního Maršova. Nehoda se stala na silnici mezi Černou Horovu a Černým Dolem v ulici Krkonošská. Ke zranění osob ani k úniku provozních kapalin nedošlo.

Horní Kalná – požár – 17:26
Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z hostinného a Vrchlabí 3 – Podhůří byli odpoledne přivoláni k požáru strniště a balíku slámy. Požár byl během několika málo minut lokalizován. Ke škodám nedošlo.

Dvůr Králové nad Labem – dopravní nehoda – 17:31
dvur-kral1-(1).jpg
Královédvorští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Hajnici vyjeli odpoledne k osobnímu vozidlu, které narazilo do stromu. Nehoda se stala u Dvora Králové. Hasiči pomohli s naložením jedné zraněné osoby do sanitky. Poté jednotka vyprostila vozidlo zpět na komunikaci.

Malé Svatoňovice – technická pomoc – 19:34
Místní dobrovolní hasiči zlikvidovali večer bodavý hmyz v ulici Úpická.

Alena Kuthanová, DiS. asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje