Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 12. 9. 2018 celkem 22 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – únik nebezpečných látek – 09:58
Profesionální jednotka z centrální stanice likvidovala v části Nový Hradec Králové skvrny od benzínu na parkovišti. Skvrny zasypali hasiči sorpčním materiálem.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:42
V Kuklenách na Pražské třídě došlo ke střetu osobního vozidla a cyklisty. Na místo vyrazili profesionální hasiči z blízké stanice Hradec Králové – Pražská. Jedna zraněná osoba skončila v péči záchranářů a hasiči pomohli s jejím transportem do sanitky. Po došetření nehody zajistila jednotka úklid komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Slatiny – dopravní nehoda – 09:37
V katastru obce Slatiny havaroval ve směru na Jičíněves nákladní automobil, který převážel v nákladovém prostoru 5 kusů dobytka. Převrácený kamion skončil částečně v příkopu a částečně zasahoval do komunikace. Řidič vozu byl při nehodě zraněn, do péče si ho převzali záchranáři. Operační středisko vyrozumělo o havárii také krajskou veterinární správu, která vyslala na místo svého pracovníka z Jičína. Tři krávy se dostaly po nehodě z prostoru ven, ale aby mohli hasiči zachránit zbylé dvě, museli odstřihnout zbytek utržené střechy nákladního vozidla. Pro zvířata přijelo ze Slatin jiné vozidlo a nákladní vůz musela vyprostit odborná firma. Kromě záchranných prací zajišťovali hasiči na místě události havarovaný vůz proti vzniku požáru a zabránili úniku provozních kapalin. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolné jednotky ze Slatin a Kopidlna.

Vidochov – dopravní nehoda – 17:25
vidochov1-(1).jpg
Na komunikaci I/16 v katastru obce Vidochov došlo k dopravní nehodě osobního vozidla, které narazilo čelně do stromu. Na místo vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči z Nové Paky. Po svém příjezdu našli v havarovaném voze jednu osobu zaklíněnou, podařilo se jim ji vyprostit bez pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. Na místě zasahovaly všechny složky IZS, včetně letecké záchranné služby. Jednotky zajistily místo události a provedly na havarovaném voze opatření proti vzniku požáru. Komunikace byla na nezbytně nutnou dobu uzavřena, a to z důvodu provádění záchranných prací. Poté předali hasiči místo zásahu policistům a provoz na komunikaci byl obnoven.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – požár – 02:52
V Nádražní ulici likvidovali profesionální a dobrovolní hasiči z Jaroměře požár přístřešku rodinného domu v opuštěném areálu. Plameny způsobily škodu asi za 5 tisíc korun, přičemž byl uchráněn majetek v hodnotě jednoho milionu korun.

Náchod – dopravní nehoda – 19:11

V části Běloves zasahovali profesionální hasiči z Náchoda u dopravní nehody. Střetla se zde dvě nákladní vozidla, přičemž došlo ke zranění jedné osoby. Nehoda se stala v Kladské ulici a po dobu zásahu byl provoz v místě omezen. Hasiči místo události zajistili, zkontrolovali, zda nedochází k úniku provozních kapalin a předali místo zásahu policii.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Vamberk – požár – 06:19
vamberk-P1-(1).jpg
Do Janáčkovy ulice vyjížděli ráno profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Vamberka. U kruhového objezdu zde začal hořet osobní automobil. Vozu hořela motorová část. Hasiči zasáhli pomocí vysokotlakého proudu vody. Příčinou požáru byla technická závada. Vzniklý požár způsobil škodu asi 10 tisíc korun, přičemž se podařilo uchránit hodnoty ve výši 40 tisíc korun.

Kostelec nad Orlicí – dopravní nehoda – 09:26
kostelecnO2-(1).jpg
Osobní automobil, který narazil do dělícího ostrůvku v Tyršově ulici, vyprošťovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a místní dobrovolná jednotka. Pod vozem zůstala zaklíněna také dopravní značka. Hasičům se podařilo automobil vysvobodit a posléze jej odstranili mimo komunikaci. Místo události si převzali policisté.

Trnov – požár – 12:44
Pět jednotek požární ochrany zaměstnal ve středu po poledni požár posečeného strniště v katastru části obce Houdkovice. Hořelo hned na třech místech. První plocha požáru měla asi 100x50 m, další dvě ohniska byla menšího rozsahu. S likvidací pomáhali hasičům také místní zemědělci, kteří začali strniště oborávat. Událost se obešla beze škody, nebyl ani nikdo zraněn. Příčinou požáru byl cizí předmět, který se dostal do zemědělského stroje. Na místo zásahu byli vysláni profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a Dobrušky, a dále jednotky SDH Solnice, Trnov a Bílý Újezd.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 10:32
trutnov1-(1).jpg
U dopravní nehody dvou osobních vozů, která se stala v ulici Na Struze, zasahovali profesionální hasiči z Trutnova. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby, kterou si převzali do péče záchranáři. Hasiči místo události zajistili, provedli protipožární opatření a předali místo zásahu policistům.

Trutnov – požár – 20:17
Profesionální jednotka z Trutnova hasila požár kontejneru v ulici Rudolfa Frimla. Oheň nezpůsobil žádnou škodu.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje