Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

18.09.2018
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 17. 9. 2018 celkem 16 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 22:32
Profesionálním hasičům z obou královéhradeckých stanic byl vyhlášen v noci poplach kvůli dopravní nehodě nákladního automobilu, která se stala v Náchodské ulici směrem od kruhového objezdu u ČKD na Jaroměř. Nákladní automobil s návěsem se převrátil do příkopu a ucházela z něj nafta. Hasiči uniklou kapalinu ohraničili sorbentem a zabránili dalšímu úniku do okolního prostředí. Nákladní automobil pak jednotka převrátila na kola a odstranila jej mimo vozovku tak, aby neblokoval provoz na komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Slatiny – dopravní nehoda – 07:37
U dopravní nehody jednoho osobního automobilu zasahovali profesionální hasiči z Jičína. Vůz vyjel mimo komunikaci, přičemž došlo ke zranění jedné osoby. Hasiči místo události zajistili, provedli opatření proti vzniku požáru a poté předali místo zásahu policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

poz-les3.jpg
Česká Skalice – požár – 13:45
Do části Malá Skalice mířily tři jednotky požární ochrany, a to z důvodu nahlášení požáru strniště. Hořelo na ploše asi 50x20 m, místo oborali místní zemědělci. Požár nezpůsobil žádné škody na majetku a nikdo nebyl ani zraněn. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a jednotky SDH Velká Jesenice a Česká Skalice.

kamion.jpg
Hronov – dopravní nehoda – 13:58
zabok1.jpg
V katastru části Žabokrky zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují. Poplach jim byl vyhlášen kvůli dopravní nehodě osobního vozidla a kamionu s cisternou.
zabok2.jpg
Osobní vůz narazil po havárii do domu u silnice. Ve voze zůstali po nehodě zaklíněni dva lidé, z toho jedno dítě. Hasiči museli obě zraněné osoby vyprostit. Aby se ke zraněným dostali, museli použít také hydraulické vyprošťovací zařízení.
zabok3.jpg
Na místě spolupracovali se všemi složkami IZS, přistál zde i vrtulník letecké záchranné služby. Ten transportoval jednoho pacienta, druhý byl převezen do zdravotnického zařízení sanitkou. Jednotky poté provedly nezbytné likvidační práce, aby mohl být provoz na komunikaci obnoven.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

bezszasahu2.jpg

Na územním odboru Rychnov nad Kněžnou nebyl zaznamenán žádný zásah.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

cyklista-nehod2.jpg
Vrchlabí – dopravní nehoda – 15:37
U dopravní nehody osobního vozidla a cyklisty zasahovali v Nádražní ulici profesionální hasiči z Vrchlabí. Jedna osoba byla zraněna. Hasiči pomohli se zajištěním místa události a předali věc policistům