Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 26. 9.2018 celkem 18 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 7:03
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové otevřeli ráno dům v ulici Ječná. Seniorka, která upadla, byla předána do péče zdravotnické záchranné služby.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 8:56
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli dopoledne přivoláni do ulice Šafaříkova, kde došlo ke sražení osoby osobním vozidlem. Hasiči poskytli zraněné chodkyni první pomoc. Poté ji předali do péče zdravotnické záchranné služby.

Hradec Králové – únik nebezpečných látek – 18:34
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli odpoledne na Eliščino nábřeží. Ze zaparkovaného vozidla zde unikal benzín. Jednotka zde z vozovky pomocí sorbentu zlikvidovala uniklé pohonné hmoty a místo úniku utěsnila.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – dopravní nehoda – 7:10
horice1-(1).jpg
Hořičtí profesionální hasiči byli ráno přivoláni k dopravní nehodě osobního automobilu, který narazil do středového ostrůvku v ulici Havlíčkova. Došlo k úniku provozních kapalin, který hasiči zlikvidovali pomocí sorbentu. Jednotka uklidila vozovku. Nikdo nebyl zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Petrovice – technická pomoc – 2:46
Spadlý strom z vozovky v Petrovicích odstranili v nočních hodinách náchodští profesionální hasiči.

Nové Město nad Metují – technická pomoc – 6:24
Profesionální hasiči z Dobrušky a místní dobrovolní hasiči pomohli ráno zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Družstevní do sanitky.

Hejtmánkovice – technická pomoc – 11:09
Broumovští profesionální hasiči vyjeli dopoledne k odstranění vyvráceného stromu, který hrozil pádem na vozovku.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Solnice – dopravní nehoda – 15:30
solnice2-(1).jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice zasahovali odpoledne u nehody dvou osobních automobilů. Jednotka provedla na vozidlech protipožární opatření. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem. Po odtažení vozů stranou uklidili hasiči komunikaci. Ke zranění osob nedošlo.

Opočno – záchrana osob  – 16:03
Dobrušští profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči vyjeli odpoledne k otevření bytu do ulice Severní. Jednotky na místě nezasahovaly, byt otevřen před jejich příjezdem.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – požár – 2:29
Šest jednotek hasičů likvidovalo požár v areálu firmy v ulici Mírová. Požár odpadu v třídící hale byl hašen dvěma proudy C. Po likvidaci požáru jednotky prostor zkontrolovaly pomocí termokamery a odvětraly jej. Škoda byla odhadnuta na 150 tis. Kč, uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě 2 mil. Kč. Pravděpodobnou příčinnou vzniku požáru byla technická závada.

Hostinné – požár – 7:51
Profesionální hasiči z Vrchlabí a místní dobrovolní hasiči vyjeli ráno do ulice Vrchlabská k požáru sazí v komíně. Ke škodám na majetku nedošlo. Hasiči saze srazili a komín vyčistili.

Dolní Branná – únik nebezpečných látek – 15:38
Vrchlabští profesionální hasiči zlikvidovali olejovou skvrnu na vozovce na parkovišti v Dolní Branné.

Trutnov – dopravní nehoda – 18:41
trutnov2-(1).jpg
Profesionální hasiči z Trutnova byli odpoledne přivoláni do ulice Kladská k osobnímu automobilu, s nímž jeho řidička vyjela mimo vozovku. Hasiči poskytli řidičce předlékařskou pomoc. Hasiči v místě řídili dopravu. Jednotka musela prořezat křoví, aby bylo možné vozidlo vyprostit a naložit na odtah.

zvire-krava1.png
Výšinka – dopravní nehoda – 21:03
Ke střetu osobního vozidla s krávou vyjeli večer královédvorští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Hajnice. Nehoda se stala na silnici mezi Stříteží a Výšinkou. Ke zranění osob nedošlo. Jednotky provedly úklid komunikace.

Alena Kuthanová, DiS. asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje