Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 2. 10. 2018 celkem 17 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Bukovina – dopravní nehoda – 13:05
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolní hasiči z Černilova byli po 13. h přivoláni do Bukoviny ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči zlikvidovali uniklé provozní kapaliny a uklidili vozovku.

Bříza – záchrana osob – 16:04
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská vyjeli do Břízy na pomoc muži, kterému uvízla dolní končetina v kombajnu s vyorávačem. Jednotka jej po vyproštění předala do péče zdravotnické záchranné služby.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – záchrana osob  – 16:46
Hořičtí profesionální hasiči otevřeli odpoledne byt v ulici Karlova. Hasiči poté pomohli zdravotnické záchranné službě s ošetřením muže.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Police nad Metují – dopravní nehoda – 8:51
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli dopoledne přivoláni k dopravní nehodě nákladního a osobního vozidla, která se stala na silnici mezi Policí nad Metují a Bezděkovem nad Metují. Jedna osoba utrpěla zranění a byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou. Hasiči pomohli s naložením vozidla na odtah. Poté uklidili komunikaci a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem.

Bohuslavice – dopravní nehoda – 13:03
Bohuslavice1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují vyjeli po poledni do Bohuslavic k havárii osobního automobilu. Vozidlo prorazilo oplocení domu a skončilo v zahradě. Dvě osoby utrpěly zranění a byly ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou.

Náchod – záchrana osob  – 18:51
Náchodští profesionální hasiči vyprostili odpoledne čtyři osoby z výtahu domu v ulici Běloveská.

Josefov – technická pomoc – 18:59
Jaroměřští profesionální hasiči otevřeli v podvečer byt v ulici Rudé Armády.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – dopravní nehoda – 12:07
Profesionální hasiči z Dobrušky vyjeli po poledni ke střetu dvou osobních automobilů, ke kterému došlo v ulici Opočenská. Komunikace byla v místě nehody průjezdná kyvadlově. Dvě osoby byly zraněny. Zdravotnická záchranná služba je ošetřila. Jednotky zasypaly uniklé provozní kapaliny sorbentem a uklidily vozovku.

Dobřany – technická pomoc – 16:33
Dobrušští profesionální hasiči doplnili pitnou vodu do obecního vodojemu v Dobřanech.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Hostinné – záchrana osob – 9:19
Byt v ulici Z. Fibicha otevřeli dopoledne profesionální hasiči z Vrchlabí spolu s místní jednotkou. Uvnitř byla nalezena osob bez známek života.

Úpice – záchrana osob  – 11:52
Profesionální hasiči z Trutnova a místní dobrovolní hasiči otevřeli krátce po poledni byt v ulici Dr. A. Hejny. Osoba byla předána do péče lékaře a odvezena do nemocnice.

Trutnov – záchrana osob – 12:41
Trutnovští profesionální hasiči vyjeli po poledni do ulice Zvonková k otevření bytu. Zraněná osoba byla předána do péče lékaře.

Zboží – dopravní nehoda – 12:58
zbozi1-(1).jpg
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Hajnice byli odpoledne přivoláni k osobnímu vozidlu, se kterým řidič vyjel mimo komunikaci u obce Zboží. Hasiči museli řidiče z vozu vyprostit. Dvě osoby utrpěly zranění. Hasiči uklidili vozovku.

Dubenec – technická pomoc – 18:07
Spadlý strom odstranili z vozovky u Dubence místní dobrovolní hasiči.

Alena Kuthanová, DiS. asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje