Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 3. 10. 2018 celkem 20 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Skřivany – požár – 05:07
skrivany1-(1).jpg
Profesionální jednotka ze stanice Nový Bydžov byla povolána do Nádražní ulice ve Skřivanech, kde začal hořet v domě od svíčky dřevěný parapet. K rozšíření požáru mimo parapet naštěstí nedošlo, hasiči zkontrolovali prostor pomocí termokamery. Oheň nezpůsobil žádnou škodu ani nedošlo ke zranění osob.

Černilov – dopravní nehoda – 11:13
cernilov1-(1).jpg
Na silničním úseku mezi Černilovem a Libřicemi došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Jedním z havarovaných vozů bylo auto s přípojným vlekem. Vozík se ve větru převrátil na bok, zůstal na silnici a vůz skončil mimo vozovku, kde se převalil přes střechu na boční stranu. Při nehodě byla lehce zraněna jedna osoba. Hasiči místo události zajistili a provedli opatření proti vzniku požáru. Vozovka byla na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Po došetření nehody policisty zajistily jednotky úklid vozovky. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a dobrovolní hasiči z Černilova.

Třebechovice pod Orebem – požár – 12:03
V katastru části Nepasice zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice a dobrovolná jednotka z Třebechovic u požáru hromady dřeva. Majitel chtěl dřevo spálit, ale pálení se mu vymklo z rukou. Požár začal hasit pomocí hadice ještě před příjezdem jednotek, hasiči poté místo události dohasili vysokotlakým proudem vody. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – technická pomoc – 10:19
Jičínští hasiči pomohli ženě s odstraněním prstýnku, který jí nešel sundat z prstu.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jetřichov – technická pomoc – 12:24
jetrichov1-(1).jpg ,cernilov2-(1).jpg
Do Jetřichova mířili s výškovou technikou a vybavením pro lezce profesionální hasiči z Náchoda. Na vysokém komínu se totiž uvolnila jedna ze skruží, která hrozila pádem dolů. Hasiči po důkladném průzkumu a přípravě jištění spustili pomocí lezecké techniky komínovou obruč na zem. Svůj zásah ukončili po více než dvou hodinách.

Náchod – technická pomoc – 13:52
Profesionální jednotka z Náchoda zajišťovala odstraňování překážek na komunikaci v Komenského ulici. Na silnici spadlo několik skleněných lahví, které se rozbily a v místě po nich zůstaly nebezpečné střepy. Hasiči povrch vozovky uklidili.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Čestice – dopravní nehoda – 02:41
Profesionální rychnovští hasiči zasahovali u dopravní nehody osobního a nákladního automobilu, která se stala na kruhovém objezdu v Česticích. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči zajistili obě vozidla proti vzniku požáru, zabránili dalšímu úniku provozních kapalin a dále odpojili akumulátory. Pohonné hmoty, které stačily vytéct na vozovku, zasypali sorpčním materiálem.

Žďár nad Orlicí – technická pomoc – 15:28
Spadlé dráty elektrického vedení nahlásil oznamovatel v lokalitě Žďáru nad Orlicí. Na místo vyrazila jednotka z Rychnova nad Kněžnou. Hasiči průzkumem zjistili, že drát byl utržený a dotýkal se země. V okolí se nacházelo několik kusů dobytka, které nebyly nijak ohroženy. Hasiči místo události zajistili, opáskovali a předali jej energetikům.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – technická pomoc – 21:24
V části Libušinka pomáhali profesionální hasiči z Trutnova s nouzovým otevřením bytu. Aby nepoškodili dveře, použili výškovou techniku.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje