Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 4. 10. 2018 celkem 17 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 08:37
Hradečtí hasiči z centrální stanice vyjeli na oznámení dopravní nehody v Pilnáčkově ulici na městském okruhu. Jedno osobní vozidlo narazilo zezadu do druhého. Naštěstí se nehoda obešla bez zranění osob. Hasiči provedli na místě protipožární opatření a zasypali uniklé provozní náplně sorbentem. Následně pomohla jednotka s naložením vozidla na odtah a povrch vozovky uklidila.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:20
HK-Sever1-(1).jpg
Do Severní ulice spěchali profesionální hasiči z centrální hradecké stanice. Stala se zde dopravní nehoda dvou osobních vozidel, kdy jedno narazilo do druhého ze strany. Křižovatka ulic Severní a Gagarinova musela být na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Hasiči místo události zajistili a provedli protipožární opatření. Záchranáři si převzali do péče dvě osoby.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – dopravní nehoda – 07:35
K dopravní nehodě, která se stala na obchvatu Jičína, vyjeli profesionální hasiči z Jičína. Havarovalo zde osobní vozidlo, které vyjelo mimo komunikaci. Jednu osobu si převzali do péče záchranáři. Jednotka místo události zajistila, provedla protipožární opatření a následně předala místo zásahu policii.

Hořice – dopravní nehoda – 16:33
horice2-(1).jpg
V Táboritské ulici havaroval osobní automobil a dodávka. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Hořic. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, ale došlo k drobnému úniku provozních kapalin. Hasiči místo události zajistili, pohonné hmoty na vozovce zasypali sorbentem a povrch komunikace uklidili.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Broumov – požár – 05:34
Broumov1-(1).jpg
Profesionálním hasičům z Broumova byl vyhlášen brzy ráno poplach kvůli nahlášenému požáru části kůlny. Hasiči spěchali do části Olivětín do Alšovy ulice. Průzkumem zjistili, že je na místě pálen odpad v blízkosti kůlny. Plameny zkrotila jednotka pomocí vysokotlakého proudu vody. Při požáru nevznikla žádná škoda.

Náchod – dopravní nehoda – 15:53
Do Kladské ulice mířili profesionální náchodští hasiči. Stala se zde dopravní nehoda osobního vozidla a motocyklu. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby z motocyklu, do péče si ji převzali záchranáři. Posádka z osobního automobilu byla v pořádku. Jednotka provedla na místě nehody opatření proti vzniku požáru a předala jej policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Týniště nad Orlicí – požár – 12:10
Dvě jednotky hasičů byly zalarmovány po nahlášení požáru elektrické zásuvky v obytném domě v ulici Čs. armády. Po příjezdu hasičů na místo už nebyly viditelné známky hoření, ale došlo k poškození vybavení bytu. Škoda byla odhadnuta asi na 15 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Týniště nad Orlicí.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Strážné – požár – 21:00
Profesionální jednotka z Trutnova a dobrovolní hasiči z Horního Lánova zasahovali u požáru kontejneru s odpadem. Kontejner se nacházel v přístřešku, kdy byly další kóje na odpad. Plameny se na přístřešek nerozšířily. Vyšetřovatel hasičů odhadl škodu na asi 50 tisíc korun, pravděpodobná příčina požáru je nedbalostní jednání.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje