Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

17.08.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 16. srpna 24 událostí.

sp.jpg
Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli v 10:36 přivoláni ke střetu osobního vozidla s cyklistkou. Nehoda se stala v ulici Šimkova v Hradci Králové. Cyklista utrpěla pouze lehčí zranění. Na místo se dostavila zdravotnická záchranná služba.

Dobrovolní hasiči ze Svinar zlikvidovali odpoledne (ohlášeno 16:22) vosí hnízdo na balkoně bytu v ulici Veverkova v Hradci Králové. Poté jednotka odstranila (ohlášeno 17:09) sršně na půdě domu v ulici V Poli v Hradci Králové.
Územní odbor Jičín

Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Valdic, Železnice a Jičína byli ve 12:23 přivoláni k požáru do obce Dílce. Požár místnosti ve skladu se jednotkám podařilo přibližně během půl hodiny zcela uhasit. Škoda na nářadí, materiálu a dalším vybavení byla odhadnuta na 20 tis. Kč. Uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě 2 mil. Kč.

sp-(1).jpg
Územní odbor Náchod
Broumovští profesionální hasiči otevřeli dopoledne (ohlášeno 9:37) nastartované vozidlo v ulici U Horní brány v Broumově.

Broumovští profesionální hasiči byli v 10:16 přivoláni k otevření bytu do ulice Školní v Meziměstí.

Profesionální hasiči z Jaroměře vyjeli v 16:53 do Zlíče ke střetu osobního automobilu s motocyklem. Motorkář utrpěl lehčí zranění a byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou.

Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují byli v 18:06 přivoláni do Bohuslavic k dopravní nehodě osobního vozidla. Řidič se svým vozem vyjel mimo komunikaci do pole. Ke zranění osob nedošlo.

sp-(2).jpg
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí byli v 12:41 přivoláni do Zámělu, kde kombajn havaroval do sloupu vysokého napětí. Dvě osoby byly z vozidla evakuovány. ČEZ zajistilo odpojení od elektrického proudu a následné odstranění sloupu a vedení.

Spadlý strom odstranili odpoledne (ohlášeno 17:52) z vozovky ve Sněžném dobrovolní hasiči z Nového Hrádku.

sp-(3).jpg
Územní odbor Trutnov
Místní dobrovolní hasiči byli v 9:49 přivoláni na Bertholdovo náměstí v Horním Maršově k odčerpání vody z kanalizace z důvodu nebezpečí zatopení budovy.

Profesionální hasiči z Trutnova spolu s dobrovolnými hasiči z Úpice zasahovali po 10. h (ohlášeno 10:11) u dopravní nehody dvou osobních vozidel, která se stala u Velkých Svatoňovic. Jednotky provedly na vozech protipožární opatření odpojením autobaterií. V místě řídily dopravu. Dále hasiči provedli úklid komunikace. Dvě osoby utrpěly zranění a byly ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou. Jedna osoba byla následně odvezena do nemocnice.

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce byli v 15:20 přivoláni k otevření bytu do ulice Hornická ve Rtyni v Podkrkonoší.

Královédvorští profesionální hasiči vyjeli v 16:11 k vozidlu Audi A6, které se převrátilo na střechu v Kocbeřích. Hasiči řídili v místě nehody dopravu. Jedna zraněná osoba byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Místní dobrovolní hasiči odstranili odpoledne (ohlášeno 17:17) v Malých Svatoňovicích strom, který spadl na vozovku.

Královédvorští profesionální hasiči byli v 19:23 přivoláni do rodinného domu v ulici Tyršova ve Dvoře Králové nad Labem na pomoc muži, který spadl z invalidního vozíku. Jednotka muže vyzvedla zpět na vozík. Žádné zranění neutrpěl.

Vrchlabští profesionální hasiči byli ve 21:08 přivoláni k osobnímu vozidlu, které narazilo do vyvýšeného obrubníku a částečně sjelo do příkopu za křižovatkou ulic Dělnická a Žižkova ve Vrchlabí. Po vyproštění vozidla došlo k úniku oleje. Jednotka olejové skvrny zasypala sorbentem a místo nehody uklidila. Řidič řídil vozidlo pod vlivem alkoholu.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje