Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 8. 10. 2018  celkem 17 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 6:21
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli ráno přivoláni k dopravní nehodě tří osobních automobilů, která se stala na křižovatce ulic Střelecká a tř. Karla IV. Ke zranění osob ani úniku provozních kapalin nedošlo.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 10:15
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli dopoledne do ulice U Okruhu ke střetu dvou osobních vozidel. Dvě osoby utrpěly lehčí zranění a byly ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou.

Hradec Králové – technická pomoc – 12:58
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyjeli po poledni do ulice Markovická. Oznamovatel nahlásil obavu ze vzniku požáru v sousedním bytě, kde pravděpodobně zůstal zapnutý vařič. Jednotka byt otevřela a zakouřené prostory odvětrala.

Holohlavy – záchrana osob – 16:32
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská a Jaroměře byli odpoledne přivoláni k nehodě osobního automobilu a kamionu. Ke střetu došlo na silnici I/33 v Holohlavech. Dvě osoby byly odvezeny do nemocnice. Vozovka byla průjezdná jedním jízdním pruhem. Hasiči provedli úklid komunikace.

Prasek – požár – 16:52
Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Nechanic a Praseku byli odpoledne přivoláni k požáru komína domu v Praseku. Jednotky saze srazily. Ke škodám na majetku nedošlo.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Bražec – únik nebezpečných látek – 17:29
Profesionální hasiči z Náchoda zlikvidovali u Bražce pomocí sorbentu olej, který unikl na vozovku z nakladače.

Bohdašín – technická pomoc – 21:08
Profesionální hasiči z Broumova a drážní hasiči z České Třebové byli večer přivoláni do Bohdašína, kde došlo ke sražení krávy osobním vlakem. Zvíře bylo pomocí zemědělské techniky vytaženo z kolejiště.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Přepychy – dopravní nehoda – 15:20
Profesionální hasiči z Dobrušky a týnišští dobrovolní hasiči zasahovali odpoledne u nehody dodávky, která se stal u obce Přepychy. Vůz skončil mimo komunikaci převrácený na střeše. Hasiči zajistili vozidlo proti vzniku požáru a proti úniku provozních kapalin. Poté jej hasiči otočili zpět na kola. Dopravu v místě havárie řídila jednotka kyvadlově. Řidič byl na místě ošetřen zdravotnickou záchrannou službou.

Týniště nad Orlicí – dopravní nehoda – 20:14
Rychnovští profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči vyjeli večer k nehodě dvou nákladních automobilů, která se stala v ulici Voklik. Ke zranění osob nedošlo. Provoz byl v místě řízen kyvadlově. Hasiči uklidili komunikaci od plastových částí vozidel.

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 21:38
Rychnovští profesionální hasiči otevřeli osobní vozidlo na parkovišti prodejny u ulice Jiráskova.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 12:36
Trutnovští profesionální hasiči vyjeli po poledni do ulice Náchodská ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči zlikvidovali uniklé provozní kapaliny a po odtažení vozidel uklidili vozovku.

Slemeno – požár – 20:52
Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Hostinného byli večer přivoláni k uhašení ohniště. Na místě se nikdo nenacházel. Jednotky ohniska zbylá po pálení klestí uhasily.

Alena Kuthanová, DiS.- asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje