Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

16.10.2018
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

has88.jpg1kralovehrad-2.gif
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 15. 10. 2018 celkem 21 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Suchá – dopravní nehoda – 1:05
Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Nechanic byli v nočních hodinách přivoláni k obci Suchá k havárii motocyklisty. Zraněný řidič byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou.

Libčany – dopravní nehoda – 6:52
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská vyjeli ráno do Libčan ke sraženému motocyklistovi. Muž byl odvezen sanitou do nemocnice.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 7:21
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli ráno přivoláni na Pražskou třídu, kde osobní vozidlo srazilo chodce. Zraněného chodce převzala do péče lékař.

Hradec Králové – záchrana osob – 12:26
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice otevřeli po poledni byt v Labské kotlině. Jednotka se do bytu dostala oknem. Žena uvnitř byla v pořádku.

Nepolisy – dopravní nehoda – 14:57
nepolisy1.jpg
K havárii osobního automobilu vyjeli odpolední profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou. Nehoda se stala na silnici mezi obcí Nepolisy a Chlumcem nad Cidlinou. Vozidlo se otočilo několikrát přes střechu a skončilo na boku v poli. Hasiči vozidlo zajistili proti pohybu a odpojili autobaterii. Poté automobil otočili zpět na kola. Řidič byl na místě ošetřen zdravotnickou záchrannou službou.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Červený Kostelec – dopravní nehoda – 10:29
Profesionální hasiči z Náchoda a místní dobrovolní hasiči byli dopoledne přivoláni ke střetu čtyř osobních vozidel, který se stal v ulici Manželů Burdychových. Nehoda se obešla bez zranění osob. Jednotky zasypaly uniklé provozní kapaliny sorbentem a provedly úklid vozovky.

Náchod – požár – 12:21
Náchodští profesionální s dobrovolní hasiči zlikvidovali po poledni požár suché trávy a křoví u železniční tratě u ulice Kladská.

Jezbiny– požár – 14:04
jezbiny2.jpg
Jaroměřští profesionální s dobrovolní hasiči byli přivoláni do ulice Hradecká k požáru travního porostu. Majitel požár hasil vodou ze zahradní hadice. Od trávy začal hořet zahradní domek, který byl ihned uhašen.

Zlíčko – požár – 15:29
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Hronova, Machova a Vysoké Srbské byli odpoledne přivoláni k požáru balíku slámy. Požár byl beze škod rychle uhašen. Jednotka dobrovolných hasičů večer místo zkontrolovala a prolila vodou.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Sněžné – požár – 7:41
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Hrádku, Bohdašína, Olešnice v Orlických horách a Dobrušky byli ráno přivoláni k požáru lesního porostu. Požár na ploše zhruba 50x50 m napáchal škodu za přibližně 20 tis. Kč.

Kostelec nad Orlicí – záchrana osob – 14:02
Rychnovští profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči otevřeli odpoledne dům v ulici Na Spojce. Oznamovatelka se obávala o život majitelky domu. Jednotka poskytla ženě první pomoc. Poté byla pacientka odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – požár – 17:03
Trutnovští profesionální hasiči zlikvidovali dopoledne požár hrabanky v ulici Za Komínem.

Pec pod Sněžkou – požár – 20:50
PecPS2.jpg
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Pece pod Sněžkou, Horního Maršova a Svobody nad Úpou vyjeli večer do Pece k požáru c chatě. Hasiči v dýchací technice průzkumem objektu zjistili, že došlo k požáru lepenky rekonstruované stěny. Požár byl hašen před příjezdem jednotek na místo pomocí přenosného hasicího přístroje. Hasiči vysokotlakem uhasili několik ohnisek požáru. Osoby, které požár hasily, hasiči prohlédli, zda se nenadýchaly kouře. Škoda byla odhadnuta na 25 tis. Kč, uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě 1 mil. Kč. Příčinou byla nedbalost.

Alena Kuthanová, DiS. asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje