Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 16. 10. 2018 celkem 13 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nový Přím – požár – 13:30
Profesionální hasiči z královéhradecké stanice Pražská a dobrovolní hasiči z Nechanic a Chlumu byli odpoledne přivoláni do Nového Přímu k požáru garáže a kůlny se dřevem. Jednotkám se požár podařilo uhasit, aniž by se rozšířil na přilehlý rodinný dům. Zásah byl ukončen po 16. h. Škoda, způsobená nedbalostí, si vyžádala škodu za 300 tis. Kč. Uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě 2,5 mil Kč.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Dolní Lochov – technická pomoc – 9:32
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice a Jičína byli dopoledne přivoláni do Dolního Lochova, kde byly nalezeny lahvičky s neznámou látkou. Komunikace byla v místě uzavřena. K úniku látky nedošlo. Hasiči měřením zjistili, že se jedná o látky, které nejsou nikterak nebezpečné. Odpad byl odvezen do sběrného dvora.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Velká Ledhuje – záchrana osob - 1:32
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Police nad Metují vyjeli v nočních hodinách do bytu v ulici K Sídlišti. Hasiči seniora, který upadl ve sprše, zvedli a pomohli mu na lůžko. Zdravotnická záchranná služba nebyla potřeba.

Nahořany – dopravní nehoda – 13:02
nahorany1.jpg
Jaroměřští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují byli po poledni přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Střet se obešel bez zranění osob. Jednotky zasypaly uniklé provozní kapaliny sorbentem a uklidily komunikaci.

Bystré – požár – 13:26
K požáru osobního automobilu vyjeli odpoledne profesionální hasiči z Náchoda spolu s dobrovolnými hasiči z Červeného Kostelce. Příčinou vzniku požáru byla dopravní nehoda dvou osobních vozidel. Hasiči vozidlo uhasili a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny.

Nové Město nad Metují – dopravní nehoda – 15:14
noveMnM2.jpg
Profesionální hasiči z Dobrušky a novoměstští dobrovolní hasiči byli odpoledne přivoláni k nehodě osobního vozidla a dodávky, která se stala na Žižkově náměstí. Hasiči zasypali sorbentem uniklý olej a jeho dalšímu úniku zamezili. Poté vozovku uklidili. Nikdo nebyl zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Přepychy – požár – 18:06
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Opočna, Přepych a Tnova byli odpoledne přivoláni k požáru do Přepych. Hasiči požár trámu u komínového tělesa uhasili jedním proudem C.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Zlatá Olešnice – dopravní nehoda – 7:36
zlata-oles2.jpg
Trutnovští profesionální hasiči vyjeli ráno k havárii osobního vozidla, které vyjelo do příkopu ze silnice mezi Trutnovem a Zlatou Olešnicí. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem. Po naložení vozu na odtah uklidila jednotka vozovku. Nehod se obešla bez zranění.

Úpice – požár – 16:33
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice pomohli s transportem seniorky z budovy v ulici Palackého do sanitky.

Horní Albeřice – záchrana osob – 20:44
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Horního Maršova byli večer přivoláni k otevření chalupy z důvodu obav oznamovatelky o život manžela. V domě se nikdo nenacházel. Senior byl nalezen nedaleko. Podchlazený muž byl předán do péče zdravotnické záchranné služby.

Alena Kuthanová, DiS.- asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje