Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

indexk.png indexCV.png
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 18. 10. 2018 celkem 23  událostí.

indexV.pngÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 0:31
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli po půlnoci přivoláni do ulice Durychova k požáru matrace. Požár matrace byl ihned beze škod uhašen vysokotlakým proudem.

Třebechovice pod Orebem – dopravní nehoda – 10:55
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice a dobrovolní hasiči z Třebechovic byli dopoledne přivoláni k nehodě dvou osobních automobilů, která se stala na silnici I/11 u Třebechovic pod Orebem. Jeden z vozů skončil v poli. Jednotka provedla na vozidlech protipožární opatření. Ke zranění osob nedošlo.

Chlumec nad Cidlinou – únik nebezpečných látek – 15:28
Cluzmec1-(1).jpg
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice a Nového Bydžova, chlumečtí a novobydžovští dobrovolní hasiči vyjeli odpoledne k jednomu z chlumeckých rybníků. Na hladině byla skvrna o velikosti přibližně 20x20 m. Jednotky do vody instalovaly norné stěny a olej stáhly na menší plochu. Poté olej zasypaly sorbentem. Druhý den během dopoledne hasiči sorbent z hladiny sebraly a odstranily norné stěny.

Bříza – požár – 16:07
Briza1-(1).jpg
K zahoření pneumatiky nákladního vozidla byli odpoledne přivoláni profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská.

Plotiště nad Labem – technická pomoc – 16:14
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská a drážní hasiči Nymburk byli odpoledne přivoláni do ulice Náchodská. Na silnici v prostoru železničního přejezdu se při přepravě vysypaly cihly. Řidič vozidlo odstavil mimo komunikaci a cihly odklidil. Hasiči poté vozovku zametli.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 21:36
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli večer do ulice A. Dvořáka, kde osobní vozidlo srazilo psa. Jednotka provedla oplach vozovky.

Rozběřice – dopravní nehoda 21:51
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanic Pražská byli večer přivoláni k dopravní nehodě, při níž se osobní vozidlo střetlo se zvěří. Ke zranění osob nedošlo.

indexV.pngÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Lázně Bělohrad – únik nebezpečných látek – 13:51
lazne-belohrad-(1).jpg
Hořičtí profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči byli odpoledne přivoláni k úniku fekálii do potoka. Bylo zjištěno, že příčinou je ucpaná kanalizace. Jednotky předaly místo Povodí Labe, které zajistilo odsátí z vodní hladiny.

indexV.pngÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

falesny-poplach2.png
Jestřebí – planý poplach – 13:33
Dobrušští profesionální hasiči a novoměstští dobrovolní hasiči byli odpoledne přivoláni do Jestřebí kvůli černému dýmu, který zpozoroval oznamovatel. Jednotky celou obec projely. Objevili pouze muže, který na soukromém pozemku pálil kupku větví.

Olešnice – dopravní nehoda – 15:16
olesnice1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Náchoda a červenokostelečtí dobrovolní hasiči vyjeli odpoledne k nehodě autobusu a nákladního automobilu, která se stala na silnici mezi Červeným Kostelcem a Olešnicí. Nákladní vozidlo přepravovalo tlakové lahve, které zůstaly nepoškozeny. Ke zranění osob nedošlo.

indexV.pngÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – záchrana osob – 15:03
Rychnovští profesionální hasiči otevřeli odpoledne byt v ulici Na Trávníku. Uvnitř byla nalezena osoba bez známek života.

indexV.pngÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Doubravice – dopravní nehoda – 6:49
K osobnímu vozidlu, které narazilo do mostku a do vrat, vyjeli ráno do Doubravic profesionální hasiči ze Dvora Králové. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka vůz zabezpečila proti vzniku požáru.

Žacléř – požár – 9:16
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Žacléře byli dopoledne přivoláni k doutnající hrabance. Hasiči místo po uhašení zkontrolovali termokamerou.

Vrchlabí – dopravní nehoda – 16:14
Profesionální hasiči z Vrchlabí zasahovali odpoledne u střetu nákladního a osobního automobilu. Nehoda se stala v ulici Horská. Dvě osoby utrpěly zranění. Hasiči zraněnou ženu vytáhli z vozidla. Poté ji předali do péče zdravotnické záchranné služby. Pacientka byla letecky transportována do nemocnice. Druhá zraněná osoba byla odvezena do nemocnice sanitou. Hasiči odstavili vozy mimo komunikaci a uklidili vozovku.

Žalské lesy – dopravní nehoda – 19:33
Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči ze Špindlerova Mlýna vyjeli odpoledne k osobnímu vozidlu, které havarovalo do svodidel. Jednotka zlikvidovala uniklé provozní kapaliny a provedla úklid komunikace.

Alena Kuthanová, DiS. asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje